بدون نظر
 
دانشجوی دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه در گفتگو با«تابان تربت»:
رسالت اصلی دانشجوی انقلابی تولید علم و هدایت فکری جامعه است/جنبش دانشجویی در ایجاد جریانهای فکری و اجتماعی برای مقابله با استکبار نقش موثری دارد
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۵ در ۱۲:۲۲ ب.ظ
 
دانشجوی علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه گفت: تولید علم و رهبری فکری جامعه همراه با بصیرت افزایی و آگاهی بخشی برای اقشار مختلف مردم در جهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی مهمترین رسالت یک دانشجوی مسلمان است.

سید امیر حسین کاظمی دانشجوی علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه بمناسبت ۱۶ آذرماه روز دانشجو در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت اذعان داشت:  دانشجوی مسلمان، فردی با ایمان، شجاع، آگاه و هوشیار، منطقی وآزاد است و از هرگونه تعلقات حزبی، گروهی، جناحی  و سیاسی بازی و سیاسی کاری باید بر حذر باشد.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر جنبش دانشجویی نقشی بی بدیل، حیاتی، سازنده و راهگشا دارد و دانشجویان به عنوان عنصر فرهیخته جامعه دارای ویژگی های عدالت طلبی، ظلم ستیزی و آرمان گرایی هستند و بایستی با بصیرت و شناخت کافی، نقش موثرخود را در احیای عدالت و آزادی بعنوان  دو هدف مهم جنبش دانشجویی ایفا نمایند.

 

کاظمی، جنبش دانشجویی را بازوی توانمند جامعه در برابر استبداد ذکر کرد و گفت:  جنبش‌های دانشجویی به عنوان یک بازوی حرکتی در مبارزه‌ با ظلم نقش دارند که می‌توانند در راستای روشنگری و شفاف سازی و ایجاد جریان های فکری و اجتماعی برای مقابله با ظلم، گام‌های موثری بردارند.

 

دانشجوی علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه در خصوص استقلال و پرهیز از سیاست زدگی در مراکز آموزش عالی، اظهار کرد: جنبش‌های دانشجویی به عنوان یک قشر فرهنگی، تحصیل کرده و آگاه، از دل مردم می‌توانند در این راستا باروشنگری در جامعه بعنوان نهادی فراجناحی و مستقل از جناح های گوناگون، صادقانه و بدون سوگیری، با مسائل سیاسی روز کشور برخورد کرده و در قبال آنچه به نفع ملت و آینده‌ی کشور است موضع گیری مناسبی داشته باشد.

 

وی بیان داشت: استقلال جنبش‌های دانشجویی می تواند در آینده‌ علمی و فرهنگی کشور تاثیر گذار باشد. به نظر من دانشجو، بایستی با الگوگیری از شعار امام حسین (ع) و نقش آگاهی بخشی و بصیرت افزایی در افزایش تولید علم و شتاب علمی کشور تلاش کند.

 

کاظمی تفکر انقلابی را راه نجات کشور در همه عرصه ها دانست و افزود: اگر روحیه و تفکر انقلابی در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی تقویت شود بلا شک هیچ تهدید و تحریمی از سوی دشمن کارساز نخواهد بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
فقدان مجموعه ورزشی سرپوشیده آبی، دغدغه اصلی حوزه ورزش در تربت حیدریه/بخش اعظمی از فضاهای ورزشی غیر کارشناسی و به دور از استانداردهای لازم است آغاز برداشت سیب زمینی از مزارع جلگه رخ تربت حیدریه آخوند ملاعباس تربتی عالمی از خود رسته و به خدا پیوسته ایستگاه راه آهن تربت حیدریه بزرگترین پایانه حمل بار ریلی سیمان صادراتی کشور شیطنت دلالان برای کاهش قیمت طلای سرخ نمایندگان ملت با کدام حجت شرعی به این کنوانسیون استکباری و استعماری رای دادند؟/ تا مادامی که از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی دست برندارید بهانه های آمریکا تمامی ندارد رمز ماندگاری نهضت عاشورا، اراده خدا و پیام رسانی اهل بیت(ع) بود مرزبانی مهمترین رکن امنیت کشور است ۵ هزار کودک تربت حیدریه در مرحله غربالگری شنوایی بهره برداری از ۲ مرکز خدماتی بهزیستی در تربت حیدریه انعقاد تفاهم نامه برای ساخت سالن چند منظوره خیر ساز در دانشگاه تربت حیدریه جمهوری اسلامی ایران پایگاه امن و باثبات منطقه است