بدون نظر
 
دانشجوی دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه در گفتگو با«تابان تربت»:
رسالت اصلی دانشجوی انقلابی تولید علم و هدایت فکری جامعه است/جنبش دانشجویی در ایجاد جریانهای فکری و اجتماعی برای مقابله با استکبار نقش موثری دارد
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۵ در ۱۲:۲۲ ب.ظ
 
دانشجوی علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه گفت: تولید علم و رهبری فکری جامعه همراه با بصیرت افزایی و آگاهی بخشی برای اقشار مختلف مردم در جهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی مهمترین رسالت یک دانشجوی مسلمان است.

سید امیر حسین کاظمی دانشجوی علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه بمناسبت ۱۶ آذرماه روز دانشجو در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت اذعان داشت:  دانشجوی مسلمان، فردی با ایمان، شجاع، آگاه و هوشیار، منطقی وآزاد است و از هرگونه تعلقات حزبی، گروهی، جناحی  و سیاسی بازی و سیاسی کاری باید بر حذر باشد.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر جنبش دانشجویی نقشی بی بدیل، حیاتی، سازنده و راهگشا دارد و دانشجویان به عنوان عنصر فرهیخته جامعه دارای ویژگی های عدالت طلبی، ظلم ستیزی و آرمان گرایی هستند و بایستی با بصیرت و شناخت کافی، نقش موثرخود را در احیای عدالت و آزادی بعنوان  دو هدف مهم جنبش دانشجویی ایفا نمایند.

 

کاظمی، جنبش دانشجویی را بازوی توانمند جامعه در برابر استبداد ذکر کرد و گفت:  جنبش‌های دانشجویی به عنوان یک بازوی حرکتی در مبارزه‌ با ظلم نقش دارند که می‌توانند در راستای روشنگری و شفاف سازی و ایجاد جریان های فکری و اجتماعی برای مقابله با ظلم، گام‌های موثری بردارند.

 

دانشجوی علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه در خصوص استقلال و پرهیز از سیاست زدگی در مراکز آموزش عالی، اظهار کرد: جنبش‌های دانشجویی به عنوان یک قشر فرهنگی، تحصیل کرده و آگاه، از دل مردم می‌توانند در این راستا باروشنگری در جامعه بعنوان نهادی فراجناحی و مستقل از جناح های گوناگون، صادقانه و بدون سوگیری، با مسائل سیاسی روز کشور برخورد کرده و در قبال آنچه به نفع ملت و آینده‌ی کشور است موضع گیری مناسبی داشته باشد.

 

وی بیان داشت: استقلال جنبش‌های دانشجویی می تواند در آینده‌ علمی و فرهنگی کشور تاثیر گذار باشد. به نظر من دانشجو، بایستی با الگوگیری از شعار امام حسین (ع) و نقش آگاهی بخشی و بصیرت افزایی در افزایش تولید علم و شتاب علمی کشور تلاش کند.

 

کاظمی تفکر انقلابی را راه نجات کشور در همه عرصه ها دانست و افزود: اگر روحیه و تفکر انقلابی در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی تقویت شود بلا شک هیچ تهدید و تحریمی از سوی دشمن کارساز نخواهد بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
کشف ۱۳۹۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در خراسان رضوی قیام انقلابی نهم دیماه ۵۷ تربت حیدریه بیانگر ولایتمداری مردم این دیار است تلاش میراث فرهنگی تربت حیدریه برای احیای بخشی از تاریخ تحقیق و تفحص از بزرگترین تخلف مالی کشور در ایستگاه شفاف سازی/از مصلحت سنجی تا فشار لابی های زر و زور فقه اسلامی مهمتربن رکن ولی فقیه است فوتبال خراسان رضوی گرفتار روز مرگی شده است کارگاه آموزشی دانَش افزایی فوتبال در تربت حیدریه برگزار شد تعلیم و تربیت بستر تغییر در فضاهای ورزشی را فراهم می کند اعتماد نابجا به دوست باز هم دردسر ساز شد گرمخانه ای که زمستان را برای بی سرپناهان گرم می کند غاصبان بیت المقدس یک گام تا نابودی پیروزی و استحکام زنجیره مقاومت صهیونیست ها را به هراس انداخته است