بدون نظر
 
رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه:
رباط های تاریخی تربت حیدریه آماده واگذاری به بخش خصوصی است
تاریخ انتشار : ۰۶ دی ۱۳۹۶ در ۱۱:۰۴ ق.ظ
 
رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: در راستای ایجاد اشتغالزایی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری رباط های تاریخی این شهرستان آماده واگذاری به سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

علی محمدی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت:با توجه به اعطای تسهیلات اشتغالزایی در قالب برنامه اشتغال فراگیر به طرح های اشتغالزا در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رباط های تاریخی تربت حیدریه آماده واگذاری به سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

 

وی از رباط تاریخی لاری، کامه، بکاول، نانوا، کسکک، تروسک، میاندشت، شورحصار بعنوان مکان های آماده واگذاری یاد کرد و گفت: این اماکن تاریخی که در گذشته محلی برای استراحتگاه مسافران و زائران حریم قدس رضی بوده اکنون برای احیا و ایجاد اشتغالزایی با حفظ ضوابط میراث فرهنگی قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارند.

 

محمدی به حوزه های سرمایه گذاری اشاره کرد و افزود:ایجاد بازارچه های صنایع دستی و سوغات، ایجاد زیر ساخت های گردشگری شامل؛ واحدهای اقامتی، اقامت های بومگردی، خانه مسافر، سفره خانه سنتی و دفاتر مسافرتی بخشی از قابلیت های سرمایه گذاری است.

 

رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه همچنین از توسعه کسب و کارهای دانش بنیان به ویژه در حوزه “آی تی” با ارائه تسهیلات را از دیگر قابلیت های سرمایه گذاری تربت حیدریه عنوان کرد.

 

وی تسهیلات در این حوزه را در سه بخش عنوان کرد و افزود: تسهیلات فوق در سه بخش سرمایه در گردش یکساله، توسعه ای و ایجادی ۵ ساله با یکسال تنفس محاسبه می شود.

 

رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه در خصوص اعظای یارانه دولتی به این بخش گفت: سرمایه گذاران در صورت سرمایه گذاری در مناطق شهری ۲ درصدی، مناطق روستایی ۵ درصد و طرح های دانش بنیان در مناطق مرزی یک درصد،  می توانند از یارانه دولتی بهره مند شوند.

 

محمدی از تصویب ۲ میلیارد و پانصد میلیون ریال تسهیلات در این بخش در سطح شهرستان خبر داد و افزود: دریافت تسهیلات بیشتر در مرکز استان قابل پرداخت است.

 

از مجموع ۲۰۰ اثر تاریخی و گردشگری شناسایی شده در سطح شهرستان، تعداد ۶۰ بنا و محوطه تاریخی و ۲ اثر معنوی و ناملموس در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

 

انتهای پیام/

 

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ادامه فعالیت پروژه زعفرانیه از توان شهرداری خارج است مدگرایی بزرگترین آسیب برای جامعه مداحان است اعزام ۷۰۰ تفر از تربت حیدریه به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اشتغال دانش بنیان اولویت نخست کمیته امداد/هدف گذاری ۳ هزار نیروگاه خورشیدی برای سال آینده در خراسان رضوی فعالیت های فرهنگی آستان قدس رضوی ریشه دار و عمیق است هزینه ۲ میلیارد ریالی شهرداری برای فضای سبز ویژه نوروز حضور در مسابقات آسیایی جاکارتا مهمترین میدان رقابت حسن تفتیان در سال آینده پرداخت ۹۰ درصد مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی/توزیع ۲۰۰ تن میوه شب عید در تربت حیدریه خراسان رضوی با جشن نوروزگاه به استقبال بهار می رود نظام اسلامی ایران با دو رکن جمهوریت و اسلامیت پایدار است کلنگ زنی ۵ واحد آموزشی خیر ساز در جلگه رخ تربت حیدریه ۸۴ میلیون لیتر بنزین در تربت حیدربه صرفه جویی شد