بدون نظر
 
رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه:
رباط های تاریخی تربت حیدریه آماده واگذاری به بخش خصوصی است
تاریخ انتشار : ۰۶ دی ۱۳۹۶ در ۱۱:۰۴ ق.ظ
 
رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: در راستای ایجاد اشتغالزایی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری رباط های تاریخی این شهرستان آماده واگذاری به سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

علی محمدی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت:با توجه به اعطای تسهیلات اشتغالزایی در قالب برنامه اشتغال فراگیر به طرح های اشتغالزا در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رباط های تاریخی تربت حیدریه آماده واگذاری به سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

 

وی از رباط تاریخی لاری، کامه، بکاول، نانوا، کسکک، تروسک، میاندشت، شورحصار بعنوان مکان های آماده واگذاری یاد کرد و گفت: این اماکن تاریخی که در گذشته محلی برای استراحتگاه مسافران و زائران حریم قدس رضی بوده اکنون برای احیا و ایجاد اشتغالزایی با حفظ ضوابط میراث فرهنگی قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارند.

 

محمدی به حوزه های سرمایه گذاری اشاره کرد و افزود:ایجاد بازارچه های صنایع دستی و سوغات، ایجاد زیر ساخت های گردشگری شامل؛ واحدهای اقامتی، اقامت های بومگردی، خانه مسافر، سفره خانه سنتی و دفاتر مسافرتی بخشی از قابلیت های سرمایه گذاری است.

 

رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه همچنین از توسعه کسب و کارهای دانش بنیان به ویژه در حوزه “آی تی” با ارائه تسهیلات را از دیگر قابلیت های سرمایه گذاری تربت حیدریه عنوان کرد.

 

وی تسهیلات در این حوزه را در سه بخش عنوان کرد و افزود: تسهیلات فوق در سه بخش سرمایه در گردش یکساله، توسعه ای و ایجادی ۵ ساله با یکسال تنفس محاسبه می شود.

 

رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه در خصوص اعظای یارانه دولتی به این بخش گفت: سرمایه گذاران در صورت سرمایه گذاری در مناطق شهری ۲ درصدی، مناطق روستایی ۵ درصد و طرح های دانش بنیان در مناطق مرزی یک درصد،  می توانند از یارانه دولتی بهره مند شوند.

 

محمدی از تصویب ۲ میلیارد و پانصد میلیون ریال تسهیلات در این بخش در سطح شهرستان خبر داد و افزود: دریافت تسهیلات بیشتر در مرکز استان قابل پرداخت است.

 

از مجموع ۲۰۰ اثر تاریخی و گردشگری شناسایی شده در سطح شهرستان، تعداد ۶۰ بنا و محوطه تاریخی و ۲ اثر معنوی و ناملموس در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

 

انتهای پیام/

 

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
وحدت حوزه و دانشگاه باید بر مدار اخلاق و دین باشد زعفران طلای سرخ یا بلای جان مردم خراسان مسئولین؛ معلولین را دریابید! هشدارهای رهبری برای سال ۹۸ نیازمند وحدت و همگرایی نیروهای وفادار به انقلاب است/عده ای منافقانه سعی به القای بن بست در کشور را دارتد هدف فتنه شوم چند ماه اخیر، القای بن بست و ناامیدی در جامعه بود/بزرگترین دغدغه رهبری، دو قطبی کردن مردم توسط جناح هاست/هشدار رهبری برای فتنه ۹۸ را باید جدی بگیریم/امروز در اوج قدرت انقلاب اسلامی، خطر خیانت خواص در کمین نشسته است نگاه شهرداری به مسائل فرهنگی شهر ضعیف است سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی ۳/۴ متر مربع است بهره برداری از ۴ پروژه آموزشی خیر ساز در تربت حیدریه جنبش دانشجویی، ضداستکباری و طرفدار عدالت خواهی است/شناخت فتنه و اصحاب فتنه و مطالبه گری از شاخصه های تشکل های دانشجویی است آیت الله مروج تربتی در توسعه علوم دینی و تقویت حوزه های علمیه نقش بسزایی داشت تخلف در شهرداری تربت حیدریه ۵ هزار معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/اماکن عمومی برای معلولان مناسب سازی نشده است