بدون نظر
 
رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه:
رباط های تاریخی تربت حیدریه آماده واگذاری به بخش خصوصی است
تاریخ انتشار : ۰۶ دی ۱۳۹۶ در ۱۱:۰۴ ق.ظ
 
رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: در راستای ایجاد اشتغالزایی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری رباط های تاریخی این شهرستان آماده واگذاری به سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

علی محمدی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت:با توجه به اعطای تسهیلات اشتغالزایی در قالب برنامه اشتغال فراگیر به طرح های اشتغالزا در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رباط های تاریخی تربت حیدریه آماده واگذاری به سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

 

وی از رباط تاریخی لاری، کامه، بکاول، نانوا، کسکک، تروسک، میاندشت، شورحصار بعنوان مکان های آماده واگذاری یاد کرد و گفت: این اماکن تاریخی که در گذشته محلی برای استراحتگاه مسافران و زائران حریم قدس رضی بوده اکنون برای احیا و ایجاد اشتغالزایی با حفظ ضوابط میراث فرهنگی قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارند.

 

محمدی به حوزه های سرمایه گذاری اشاره کرد و افزود:ایجاد بازارچه های صنایع دستی و سوغات، ایجاد زیر ساخت های گردشگری شامل؛ واحدهای اقامتی، اقامت های بومگردی، خانه مسافر، سفره خانه سنتی و دفاتر مسافرتی بخشی از قابلیت های سرمایه گذاری است.

 

رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه همچنین از توسعه کسب و کارهای دانش بنیان به ویژه در حوزه “آی تی” با ارائه تسهیلات را از دیگر قابلیت های سرمایه گذاری تربت حیدریه عنوان کرد.

 

وی تسهیلات در این حوزه را در سه بخش عنوان کرد و افزود: تسهیلات فوق در سه بخش سرمایه در گردش یکساله، توسعه ای و ایجادی ۵ ساله با یکسال تنفس محاسبه می شود.

 

رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه در خصوص اعظای یارانه دولتی به این بخش گفت: سرمایه گذاران در صورت سرمایه گذاری در مناطق شهری ۲ درصدی، مناطق روستایی ۵ درصد و طرح های دانش بنیان در مناطق مرزی یک درصد،  می توانند از یارانه دولتی بهره مند شوند.

 

محمدی از تصویب ۲ میلیارد و پانصد میلیون ریال تسهیلات در این بخش در سطح شهرستان خبر داد و افزود: دریافت تسهیلات بیشتر در مرکز استان قابل پرداخت است.

 

از مجموع ۲۰۰ اثر تاریخی و گردشگری شناسایی شده در سطح شهرستان، تعداد ۶۰ بنا و محوطه تاریخی و ۲ اثر معنوی و ناملموس در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

 

انتهای پیام/

 

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
«هلیا باغبانی» مشعلدار المپیک زمستانی۲۰۱۸ از تربت حیدریه مردم تربت حیدریه به دنبال یک وجب پارکینگ! حضرت زینب (س) اسوه صبر و ایثار است برگزاری نخستین المپیاد ورزش همگانی در تربت حیدریه مشکلات باید تفکیک شده و در کارگروههای تخصصی بررسی شود ادامه اجرای تبصره ۳ به صلاح مدیریت شهری نیست عبور اصلاح طلبان از دولت، بازی سیاسی و رسانه ای است/جریان اصلاحات انتخابات آینده را هدف قرار داده است دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در شناسائی و رفع آسیب های اجتماعی حضور کم رنگ دارند عوامل پیروزی انقلاب اسلامی و آفاتی که این نهضت الهی را تهدید می کند انتقاد معاون برنامه ریزی فرماندار تربت حیدریه از حرکت لاک پشتی بانک ها در پرداخت تسهیلات بانکی وعده سرخرمن برای تسویه حساب زعفرانکاران درآمد ۱۳ هزار میلیارد تومانی خراسان رضوی از بخش کشاورزی/تنها راه نجات بخش کشاورزی تجمیع خرده مالکان و تشکیل شرکت های تعاونی است