بدون نظر
 
در راستای ساماندهی شهری؛
دفتر ساماندهی بزرگراه امام رضا علیه السلام تربت حیدریه راه اندازی شد
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۹ در ۱:۴۵ ب.ظ
 
دفتر ساماندهی بزرگراه امام رضا علیه السلام و همچنین دفتر ساماندهی کاربری های شهری تربت حیدریه با حضور جمعی از مسوولان راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، سعید اکبریان شهردار تربت حیدریه صبح امروز در مراسم افتتاح دفتر ساماندهی بزرگراه امام رضا علیه السلام اظهار داشت: از امروز دفتر ساماندهی بزرگراه امام رضا علیه السلام و دفتر ساماندهی کاربری های شهری افتتاح و همچنین طرح مکانیزه جمع آوری نخاله های ساختمانی و پسماندهای عمرانی آغاز می شود.

وی بیان کرد: نگهداری شهر نیازمند مدیریت مستمر است و شهروندان تربت حیدریه از سه مسئله مهم رنج می برند، اول وضعیت کیفیت آسفالت ها، که قبول داریم، وضع موجود شایسته مردم نیست و امیدواریم تا با تلاش و رفع مشکلات تامین قیر، بتوانیم این مسئله را حل کنیم، مشکل دوم وضع نخاله های ساختمانی و همچنین اراضی رها شده و مخروبه و متروکه است.

اکبریان افزود: ۴۰ تن نخاله های ساختمانی در شهر روزانه جمع و در مقاصد غیرمجاز تخلیه می شود و ضمن ایجاد بد منظری شهری، مشکلات زیست محیطی در شهر ایجاد می کند.

اکبریان خاطر نشان کرد: امروز آژانس ساماندهی نخاله های ساختمانی افتتاح شد و با افرادی که نخاله ها را در مکان های عمومی تخلیه می کنند برخورد خواهد شد و همچنین کسانی که پروانه شهرداری می گیرند به این آژانس معرفی می شوند تا عملیات ساماندهی نخاله های ساختمانی‌شان انجام شود‌.

شهردار تربت حیدریه گفت: پیمانکاران دستگاه های دولتی به زیر مجموعه هایشان ابلاغ کنند تا شاهد وجود نخاله های ساختمانی در شهر نباشیم.

به گفته اکبریان، اراضی رها بر اساس ماده ۱۱۰ قانون شهرداری ها فضاهای بی دفاع شهری است که علاوه بر زیست محیطی مشکلات ناامنی دارند و عزیزان ما در نیروی انتظامی را اذیت می کند.

شهردار تربت حیدریه اضافه کرد: ۵۰۰ قطعه اراضی رها شده را شناسایی کردیم و با مصوبه شورای شهر اخطاری در دو مرحله اعلام می شود به مالک و اگر اتفافی نیفتاد شهرداری آن اراضی را به پارکینگ و روزبازار تبدیل و جریمه ان را مالک باید پرداخت کند، از سویی دیگر ۵ درصد تخفیف عوارض هم مشمول کسانی است که اراضی رها شده خود را کاربری بدهند.

تنها ۲۲ درصد سفرهای درون شهری متعلق به حمل و نقل عمومی است

اکبریان گفت: در سطح شهر سرانه مالکیت خودرو ما برای هر دو نفر یک ماشین است، اگر ما نوزاد و خانم ها و مسن ها را در نظر بگیریم که کمتر از خودرو شخصی استفاده می کنند، ۷۰ هزار خودرو در جمعیتی ۱۴۰ هزار نفری خیلی زیاد است و این وضعیت اصلا مناسب نیست و مصرف بنزین و آلودگی ها را به همراه داشته است.

وی تصریح کرد: روزانه ۱۶۰ هزار سفر در شهر تولید می شود و ۴۶ هزار حمل و نقل ما یعنی ۲۲ درصد سفرها مربوط به حمل و نقل های عمومی است که این رقم باید ۷۵ درصد باشد.

شهردار تربت حیدریه افزود: ۴۰ درصد سفرها در هسته مرکزی شهر اتفاق می افتد و مردم اصلا از این وضع ترافیک رضایت ندارند، لذا چاره ای جز این نداریم که هسته مرکزی را آرام تر کنیم و به نفع انسان محوری و حمل و نقل عمومی ترافیک را ساماندهی کنیم.

اکبریان گفت: مصوب شده تا در هسته مرکزی شهر طرح پیاده راه اجرا شود که در ابتدا اجرای پیاده راه خیابان آیت الله مطهری در دستور‌ کار است.

ساخت کمربندی خیانت به اقتصاد شهر بود

شهردار تربت حیدریه افزود: در سفرهای برون شهری ۶۰ درصد فوتی ها در بلوار امام رضا علیه السلام است و سالانه ۲۸ هزار خودرو از این مسیر رفت و آمد می کنند.

اکبریان بیان کرد: ساخت جاده کمربندی در تربت حیدریه خیانت به اقتصاد شهر بوده چرا که در گذشته ۲ هزار واحد صنفی در طول بزرگراه امام رضا علیه السلام اشتغال داشتند و حالا با وجود جاده کمربندی ضربه اقتصادی خورده اند.

وی گفت: برای تعریض جاده های ورودی شهر۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بازگشایی آب انبار تاریخی شیرچهارسوق روح تازه‌ای به شهر تربت حیدریه دمید تولید ۱۲۰۰ تن وش پنبه در تربت حیدریه خنثی سازی تحریم ها باید اولویت نخست مسوولان باشد شهردار و اعضای شورا وارد بازی های رسانه ای عده ای خاص نشوند/پاسخ به مطالبات مردم با حضور خبرنگاران قرارگاه ولایت در تربت‌ حیدریه راه اندازی شد رشد ۱۵ درصدی کمک های مردمی خراسان رضوی به ستاد بازسازی عتبات عالیات مجموعه فرهنگی تاریخی شیخ حیدر کدکنی ساماندهی می شود زمین های بایر بخش رخ تربت حیدریه به واحدهای تولید قارچ تبدیل شد تکمیل ساخت مجتمع فرهنگی هنری تربت حیدریه معطل ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار تغییر در قالب استکبار، ماهیت آن را عوض نمی کند/با همه کارشکنی ها هنوز عده ای مذاکره و مراوده با آمریکا را در سر دارند آشوب در آمریکا، فروپاشی قریب الوقوع ایالات متحده را هشدار می‌دهد آیت الله مصباح یزدی پیشران تحول حوزه های علمیه است