بدون نظر
 
مدیرعامل شرکت آبفای تربت حیدریه:
دشت های منطقه تربت حیدریه همچنان بحرانی است/۳۵ روستا با مشکل کم آبی روبرو است
تاریخ انتشار : ۰۲ تیر ۱۳۹۹ در ۳:۲۳ ب.ظ
 
صادق یوسفی گفت: علی رغم بارندگی های اخیر، دشت های منطقه تربت حیدریه همچنان بحرانی است، بطوریکه در منطقه آبرود از مجموع ۱۱ حلقه چاه ۷ حلقه آن خشک شده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، صادق یوسفی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: با ادغام شرکت های ابفای شهری و روستایی، در حال حاضر، به ۶۲ هزار مشترک شهری و ۲۹ هزار و ۱۰۰ مشترک روستایی خدمات ارائه می شود.

وی طول شبکه آبرسانی شهری و روستایی را بترتیب ۵۹۴ و ۲۷۸ کیلومتر عنوان کرد و افزود: از این تعداد مشترکین تنها ۵۲ درصد به سیستم فاضلاب شهری متصل هستند.

یوسفی، منابع تامین آب در شهرها را ۳۶ حلقه چاه و ۲ چشمه و در روستاها ۵۴ حلقه چاه و ۱۰ چشمه عنوان کرد و افزود: بر همین اساس ۵ ایستگاه پمپاژ آب در حوزه شهری و ۲۰ ایستگاه پمپاژ در حوزه روستایی، در سیستم آبرسانی به شهرها و روستاها کمک می کنند.

مدیرعامل شرکت ابفای تربت حیدریه حداکثر توان تامین آب در شهر تربت حیدریه را ۶۶۵ لیتر بر ثانیه عنوان کرد و گفت: این در حالی است که به حدود ۷۲۰ لینر بر ثانیه آب نیاز داریم که با اصلاح شبکه ابرسانی و اضافه شدن چند حلقه چاه این کمبود تا حدودی جبران می شود.

یوسفی همچنین حداکثر توان تامین اب در روستاها را ۲۴۵ لیتر بر ثانیه عنوان کرد و بیان داشت: با توجه به بارندگی های اخیر چشمه ها و قنوات تا حدودی سیرآب شدند و تنها ۵ لیتر بر ثانیه در روستاها کمبود آب داریم که با اقدامات و پیگیری های لازم این کمبود جبران می شود.

دشت های منطقه تربت حیدریه همچنان بحرانی است

صادق یوسفی گفت: علی رغم بارندگی های اخیر، دشت های منطقه تربت حیدریه همچنان بحرانی است.

وی اضافه کرد: بر همین اساس سال گذشته ۱۳۵ میلیارد ریال در ابفای شهری اعتبار داشتیم که بخش اعظمی لز آن تخصیص یافت و از این میزان اعتبار ۸۴ میلیارد ریال آن در حوزه تامین آب شهری هزینه شده است.

یوسفی از اصلاح شبکه آبرسانی، حفر چهار حلقه چاه در منطقه جعفر اباد همراه با ایستگاه پمپاژ و مخزن، حفر و تجهیز یک حلقه چاه در متطقه اسفیوخ، راه اندازی فاز نخست انتقال آب به طول ۳ کیلومتر از محدوده خیابان شهید بهشتی به سمت باغسلطانی، میدان امام خمینی(ره) و خیابان ایت الله طالقانی با اعتبار ۳۸ میلیارد ریال بعنوان بخشی از اقدامات انجام شده در حوزه تامین آب یاد کرد.

کرونا و افزایش تولید و مصرف آب شرب در تربت حیدریه

مدیرعامل شرکت آبفای تربت حیدریه از تولید و به تبع آن مصرف آب شرب در سطح شهر تربت حیدریه به دلیل بیماری کرونا طی سه ماه گذشته خبر داد و افزود: بیماری کرونا و رعایت مسایل بهداشتی تولید اب شرب در شهر تربت حیدریه را در فروردین، اردیبهشت و خرداد امسال نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب ۱۵، ۷ و۲۲ درصد افزایش داده و به همین میزان مصرف اب را در سه ماه نخست امسال به ترتیب ۱۱، ۴ و ۱۶ درصد افزایش داده است.

۳۵ روستا با مشکل کمبود اب روبرو است

مدیرعامل شرکت آبفای تربت حیدریه با بیان اینکه تاکنون بی آبی در هیچ روستایی گزارش نشده، در عین حال از کمبود آب در ساعاتی از شبانه روز در ۳۵ روستا خبر داد و افزود: مشکل کمبود اب در ۲۳ روستا طی یکی دوماه گذشته برطرف شده و امیدواریم با تامین بودجه های مورد نیاز بتوانیم، مشکل سایر روستاهایی که با مشکل کمبود اب دست و پنجه نرم می کنند برطرف شود.

وی در خصوص مشکل کمبود آب در روستای احمد اباد خزاعی جلگه رخ گفت: در این روستا کار در حال انجام و دستگاههای پمپ و سایر تجهیزات خریداری و حدود ۳۰۰ متر خط انتقال انجام شده که تا ۱۵ تیرماه مشکل کمبود آب اهالی این روستا برطرف می شود، البته بصورت موقت؛ زیرا برای این روستا بابد پروژه همراه با شبکه مخزن، خط انتقال و شبکه برق تعریف شود.

وی طلب شرکت آبفا از مردم و دستگاههای دولتی را به ترتیب ۳ و ۱.۵ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: البته بخش مهمی از این معوقات بخاطر ابلاغ وزیر تیرو بود که مردم می توانند بدهی خود را معوق نگه دارند، هرچند که از سیستم پرداخت مطالبات توسط مردم راضی هستیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ طرح تفکیک پسماند از مبدا در تربت حیدریه آغاز شد پرداخت مطالبات زعفرانکاران خراسان طی هفته جاری نماز جمعه شهر کدکن ۱۰ ساله شد مطالبه گری باید منطقی و سازنده و با حفظ وحدت جامعه اسلامی باشد/عدم رعایت مسایل بهداشتی حق الناس است بانک کشاورزی طلب زعفرانکاران خراسان را بلوکه کرد/نماینده مجلس؛ وزیر جهاد تا هفته آینده تکلیف مطالبات زعفرانکاران را مشخص نکند مجلس از ابزار نظارتی خود استفاده خواهد کرد