بدون نظر
 
بخشدار کدکن، تربت حیدریه خبر داد؛
دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن
تاریخ انتشار : ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ در ۱۰:۴۲ ق.ظ
 
علی محمدی از دستگیری و ضبط ابزارآلات حفاران غیرمجاز در یکی از محوطه های تاریخی بخش کدکن شهرستان تربت حیدریه خبر داد.

علی محمدی، بخشدار کدکن تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت اظهار داشت: در اقدام غافلگیرانه نیروهای انتظامی بخش کدکن که با همکاری اعضای انجمن های میراث فرهنگی روستاها و یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی شهرستان صورت گرفت، باند حفاری غیرمجاز در حال حفاری شبانه دستگیر شدند.

وی خاطرنشان کرد: با تشکیل و فعال بودن انجمن های میراث فرهنگی بویژه در سطح روستاها، حفاران غیرمجاز در امان نخواهند بود و متهمان این پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شدند و قطعا دستگاه قضایی اشد مجازات را در خصوص آنها اعمال خواهد کرد.

محمدی اظهار داشت: تمدن کهن، غنی و پربار کدکن در عرصه های مختلف هنر و فرهنگ، شاهکارهای بی نظیری ارزانی داشته و به همین دلیل و به خاطر انگیزه های آزمندانه هیچ وقت از تعرض، دستبرد و غارت مصون نبوده از این رو ضمن تشکر از همکاری بی شائبه گروههای مردمی، حافظان میراث فرهنگی بخش کدکن، از تمام مردم درخواست داریم که موارد مشکوک را گزارش کنند تا از سرقت و از بین رفتن این آثار جلوگیری شود.

وی، گزارش‌های مردمی انجام شده را حاکی از حساس شدن بیش از حد مردم در چند سال اخیر نسبت به داشته‌های فرهنگی و تاریخی خود دانست و ادامه داد:‌ آن‌ها بر این باور هستند که تاریخ و هویت، بخش مهمی از داشته‌های ملی آنهاست که برای حفظ و حراست از آن باید در کنار ادارات دولتی حضور پرنگ داشته باشند.

در سطح شهرستان تربت حیدریه 300 جاذبه تاریخی و گردشگری شناسائی شده که 149 اثر آن ثبت اثار ملی شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مسیر منتهی به مجموعه ورزشی آزادی تربت حیدریه نیازمند نگاه ویژه مسئولان است بافت فرسوده تربت حیدریه از فرسودگی خارج می شود! بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی در تربت حیدریه توزیع شد نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت محورهای مهم بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در روز جهانی قدس پرداخت  ۹۹۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی جلگه رخ و کدکن تسویه مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی در هاله ای از ابهام!/مدیر کل تعاون روستایی خراسان رضوی: تسویه مطالبات زعفرانکاران منوط به تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا سرنوشت بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در چالشی جدید! فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد، نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است/حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام