بدون نظر
 
چهل سال سازندگی
دستاوردهای انقلاب اسلامی در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ در ۳:۱۳ ب.ظ
 
تعدادی از مسوولان تربت حیدریه در جمع اصحاب رسانه و در تبیین عملکرد چهل ساله انقلاب، به بیان دستاوردهای نظام پرداختند. 

به گزارش تابان تربت؛ معاون اداره کل و رئیس آموزش و پرورش تربت حیدریه در این نشست گفت: اکنون در این شهرستان 38 هزار دانش آموز در 300 آموزشگاه و توسط 2 هزار و 450 همکار فرهنگی تحت آموزش قرار دارند.

 

سعید نیرویی تصریح کرد: در حالی که در مقطع ابتدایی شهری قبل از انقلاب پنجاه و شش کلاس داشتیم، بعد از انقلاب 320 کلاس افزایش یافت و مقطع ابتدایی روستایی قبل از انقلاب 40 کلاس داشتیم که بعد از انقلاب به 324 کلاس افزایش یافت.

 

وی همچنین خاطر نشان کرد: تعداد مدارس متوسطه اول قبل از انقلاب 16 کلاس داشتیم که این رقم بعد انقلاب به 196 کلاس افزایش یافت و متوسطه دوم قبل از انقلاب 60 کلاس بود که بعد از انقلاب به 360 کلاس افزایش یافت.

 

نیرویی افزود: در مجموع قبل از انقلاب 172 کلاس داشتیم اما الان 1150 کلاس داریم و 13 مدرسه شبانه روزی در طول انقلاب ساخته شده برای دانش آموزان روستایی و هشت سالن ورزشی نیز ساخته شده است که قبل از انقلاب سالن ورزشی نداشتیم.

 

وی بیان کرد: همچنینبعد انقلاب 59 نمازخانه ساخته شده که این رقم به جز نمازخانه هایی است که همزمان با ساخت مدرسه ایجاد شده است.

 

 

مرتضی صداقت معاون شرکت گاز تربت حیدریه نیز با بیان اینکه مشعل گاز این شهرستان از سال 76 روشن شده است، گفت: شهرهای زیرمجموعه شرکت گاز تربت حیدریه شامل زاوه، مه‌ولات و رشتخوار با 145 هزار مشترک است و تقریبا صدرصد چهار بخش شهری دارای انشعاب گاز هستند.

 

علی قربانی معاون بهزیستی تربت حیدریه نیز گفت: در حوزه اجتماعی فعالیت های ما شامل توانمندسازی خانواده، شبه خانواده، امور کودکان و دفتر آسیب های اجتماعی است و اکنون 415 زن سرپرست خانوار رو تحت حمایت داریم.

 

وی با بیان اینکه حمایت از 70 کودک امدادبگیر نزد خانواده های جایگزین را داریم، افزود: 19 مهدکودک شهری، 34 مهد کودک روستایی، چهار مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست برای افراد 3 تا 18 سال و یک پایگاه اورژانس اجتماعی سطح دو داریم.

 

وی همچنین اظهار کرد: در حوزه توانبخشی نیز پنج هزار نفر معلول جسمی حرکتی تحت پوشش داریم و به 1960 نفر مددجو کمک هزینه پرداخت می کنید.

 

 

حسین عزیزی معاون دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نیز گفت: در حالی که قبل انقلاب ما فقط یک زایشگاه داشتیم، اما اکنون سه بیمارستان در تربت حیدریه داریم و 2 بیمارستان نیز در حال احداث داریم.

 

وی با بیان اینکه پایگاه اورژانس قبل از انقلاب نداشتیم و بعد از انقلاب پنج پایگاه شهری و 9 پایگاه جاده ای داریم، افزود: ناوگان آمبولانسی این مرکز درمانی این شهرستان به 47 دستگاه می رسد.

 

عزیزی همچنین گفت: دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با زیرپوشش داشتن سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به 350 هزار نفر جمعیت سه شهرستان در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می دهد.

 

وی افزود: این دانشگاه 190 تخت در بیمارستان نهم دی تربت حیدریه و 20 تخت در مه ولات دارد، دارای 59 نفر عضو هیات علمی و 619 نفر دانشجو است که دانشجویان در 10 رشته مامایی، اتاق عمل، هوشبری، پرستاری، فناوری اطلاعات سلامت، علوم آزمایشگاهی، بهداشت محیط، بهداشت عمومی، فوریت پزشکی، تکنسین سلامت دهان و دندان و در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته تحصیل می کنند.

 

 

مدیر میراث فرهنگی تربت حیدریه و زاوه نیز گفت: تاکنون از مجموع 250 اثر تاریخی و گردشگری شناسایی شده در منطقه تربت حیدریه، 48 بنا و محوطه تاریخی و 2 اثر معنوی و ناملموس در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

 

علی محمدی افزود: در شهرستان تربت حیدریه 10 روستای هدف گردشگری، اقامتگاه بوم گردی در پنج روستا، پنج رستوران بین راهی زیر نظر میراث فرهنگی، پنج دفتر خدمات مسافرتی و زیارتی، وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه در حوزه صنایع دستی هزار و 300 هنرمند در قالب 530 کارگاه و در 11 رشته اکنون مشغول تولید هستند، گفت: در زاوه نیز حدود 50 جاذبه تاریخی و گردشگری وجود دارد که تاکنون 17 مورد از آثار تاریخی آن در فهرست آثار ملی رسیده است.روستای سهل آباد به عنوان روستای نمدمالی استان خراسان رضوی معروفیت ویژه ای دارد.

 

وی تصریح کرد: در مرداد امسال روستای 342 نفری (117 خانوار) بسک از توابع بخش بایگ تربت حیدریه به عنوان تنها روستای ملی صنایع دستی خراسان رضوی معرفی شد.

 

 

مدیر جهاد گشاورزی تربت حیدریه نیز گفت: از مجموع 40 هزار هکتار اراضی کشاورزی تربت، 20 هزار هکتار تحت آبیاری تحت فشار است که برای اجرای آن 300 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده.
محمد رضا عباسپور افزود: همچنین 1500 کیلومتر لوله گذاری نهرهای سنتی انجام شده و 970 هزار متر مکعب استخر ذخیره آب داریم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه دولت بلای جان تولیدکنندگان/ اختیارات پایین استانداران، بن‌بست تسهیل رفع موانع تولید/ امکان ورود ۵ هزار میلیارد تومان به چرخه تولید با اصلاح ماده ۳۷ قانون تأمین اجتماعی تاکنون ۱۰ تن زعفران از کشاورزان خراسان رصوی خریداری شده است کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش ‌و انبار سپرده کالایی بورس زعفران در تربت حیدریه راه اندازی شد اجرای صحیح سند تحول بنیادین با مدرسه محوری محقق می‌شود بازار ۸۰ هزار میلیارد تومانی طلای سرخ در تسخیر اروپایی ها جشنواره ملی عکس زعفران به کار خود پایان داد شهروندان تربت حیدریه ۲۵ میلیارد تومان به شهرداری بدهکارند امروز آمریکا به دنبال بازگشت به ایران است/مشکل اصلی آمریکائی ها ماهیت انقلابی، اسلامی و عزتمندانه ملت ایران است راهپیمایی ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی ملت ایران است پنجمین جشنواره ملی عکس زعفران در منطقه تربت حیدریه آغاز به کار کرد رسالت دانش آموزان در گام دوم انقلاب شتاب علمی برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است سفارتخانه های آمریکا جایگاهی برای عملیات جاسوسی در کشورهاست