بدون نظر
 
چهل سال سازندگی
دستاوردهای انقلاب اسلامی در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ در ۳:۱۳ ب.ظ
 
تعدادی از مسوولان تربت حیدریه در جمع اصحاب رسانه و در تبیین عملکرد چهل ساله انقلاب، به بیان دستاوردهای نظام پرداختند. 

به گزارش تابان تربت؛ معاون اداره کل و رئیس آموزش و پرورش تربت حیدریه در این نشست گفت: اکنون در این شهرستان ۳۸ هزار دانش آموز در ۳۰۰ آموزشگاه و توسط ۲ هزار و ۴۵۰ همکار فرهنگی تحت آموزش قرار دارند.

 

سعید نیرویی تصریح کرد: در حالی که در مقطع ابتدایی شهری قبل از انقلاب پنجاه و شش کلاس داشتیم، بعد از انقلاب ۳۲۰ کلاس افزایش یافت و مقطع ابتدایی روستایی قبل از انقلاب ۴۰ کلاس داشتیم که بعد از انقلاب به ۳۲۴ کلاس افزایش یافت.

 

وی همچنین خاطر نشان کرد: تعداد مدارس متوسطه اول قبل از انقلاب ۱۶ کلاس داشتیم که این رقم بعد انقلاب به ۱۹۶ کلاس افزایش یافت و متوسطه دوم قبل از انقلاب ۶۰ کلاس بود که بعد از انقلاب به ۳۶۰ کلاس افزایش یافت.

 

نیرویی افزود: در مجموع قبل از انقلاب ۱۷۲ کلاس داشتیم اما الان ۱۱۵۰ کلاس داریم و ۱۳ مدرسه شبانه روزی در طول انقلاب ساخته شده برای دانش آموزان روستایی و هشت سالن ورزشی نیز ساخته شده است که قبل از انقلاب سالن ورزشی نداشتیم.

 

وی بیان کرد: همچنینبعد انقلاب ۵۹ نمازخانه ساخته شده که این رقم به جز نمازخانه هایی است که همزمان با ساخت مدرسه ایجاد شده است.

 

 

مرتضی صداقت معاون شرکت گاز تربت حیدریه نیز با بیان اینکه مشعل گاز این شهرستان از سال ۷۶ روشن شده است، گفت: شهرهای زیرمجموعه شرکت گاز تربت حیدریه شامل زاوه، مه‌ولات و رشتخوار با ۱۴۵ هزار مشترک است و تقریبا صدرصد چهار بخش شهری دارای انشعاب گاز هستند.

 

علی قربانی معاون بهزیستی تربت حیدریه نیز گفت: در حوزه اجتماعی فعالیت های ما شامل توانمندسازی خانواده، شبه خانواده، امور کودکان و دفتر آسیب های اجتماعی است و اکنون ۴۱۵ زن سرپرست خانوار رو تحت حمایت داریم.

 

وی با بیان اینکه حمایت از ۷۰ کودک امدادبگیر نزد خانواده های جایگزین را داریم، افزود: ۱۹ مهدکودک شهری، ۳۴ مهد کودک روستایی، چهار مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست برای افراد ۳ تا ۱۸ سال و یک پایگاه اورژانس اجتماعی سطح دو داریم.

 

وی همچنین اظهار کرد: در حوزه توانبخشی نیز پنج هزار نفر معلول جسمی حرکتی تحت پوشش داریم و به ۱۹۶۰ نفر مددجو کمک هزینه پرداخت می کنید.

 

 

حسین عزیزی معاون دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نیز گفت: در حالی که قبل انقلاب ما فقط یک زایشگاه داشتیم، اما اکنون سه بیمارستان در تربت حیدریه داریم و ۲ بیمارستان نیز در حال احداث داریم.

 

وی با بیان اینکه پایگاه اورژانس قبل از انقلاب نداشتیم و بعد از انقلاب پنج پایگاه شهری و ۹ پایگاه جاده ای داریم، افزود: ناوگان آمبولانسی این مرکز درمانی این شهرستان به ۴۷ دستگاه می رسد.

 

عزیزی همچنین گفت: دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با زیرپوشش داشتن سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به ۳۵۰ هزار نفر جمعیت سه شهرستان در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می دهد.

 

وی افزود: این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت حیدریه و ۲۰ تخت در مه ولات دارد، دارای ۵۹ نفر عضو هیات علمی و ۶۱۹ نفر دانشجو است که دانشجویان در ۱۰ رشته مامایی، اتاق عمل، هوشبری، پرستاری، فناوری اطلاعات سلامت، علوم آزمایشگاهی، بهداشت محیط، بهداشت عمومی، فوریت پزشکی، تکنسین سلامت دهان و دندان و در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته تحصیل می کنند.

 

 

مدیر میراث فرهنگی تربت حیدریه و زاوه نیز گفت: تاکنون از مجموع ۲۵۰ اثر تاریخی و گردشگری شناسایی شده در منطقه تربت حیدریه، ۴۸ بنا و محوطه تاریخی و ۲ اثر معنوی و ناملموس در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

 

علی محمدی افزود: در شهرستان تربت حیدریه ۱۰ روستای هدف گردشگری، اقامتگاه بوم گردی در پنج روستا، پنج رستوران بین راهی زیر نظر میراث فرهنگی، پنج دفتر خدمات مسافرتی و زیارتی، وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه در حوزه صنایع دستی هزار و ۳۰۰ هنرمند در قالب ۵۳۰ کارگاه و در ۱۱ رشته اکنون مشغول تولید هستند، گفت: در زاوه نیز حدود ۵۰ جاذبه تاریخی و گردشگری وجود دارد که تاکنون ۱۷ مورد از آثار تاریخی آن در فهرست آثار ملی رسیده است.روستای سهل آباد به عنوان روستای نمدمالی استان خراسان رضوی معروفیت ویژه ای دارد.

 

وی تصریح کرد: در مرداد امسال روستای ۳۴۲ نفری (۱۱۷ خانوار) بسک از توابع بخش بایگ تربت حیدریه به عنوان تنها روستای ملی صنایع دستی خراسان رضوی معرفی شد.

 

 

مدیر جهاد گشاورزی تربت حیدریه نیز گفت: از مجموع ۴۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی تربت، ۲۰ هزار هکتار تحت آبیاری تحت فشار است که برای اجرای آن ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده.
محمد رضا عباسپور افزود: همچنین ۱۵۰۰ کیلومتر لوله گذاری نهرهای سنتی انجام شده و ۹۷۰ هزار متر مکعب استخر ذخیره آب داریم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
Enjoyable What to Neutralize An individual’s Leisure Instance that Price Virtually Very little The Ugly Side of games How can you gauge members’entertainment? Concepts Meant for The Free of cost Effort The Little-Known Tips For games Greatest Activity Pertaining to You will Guidelines With regard to An individual’s Totally free Moment بزرگترین باغ پرندگان شرق کشور به بهره برداری رسید سریعترین مرد ایران سهمیه المپیک توکیو را کسب کرد افتتاح و کلنگ زنی ۹۲ پروژه در هفته دولت/ مرکز تعمیر لکوموتیو و ریل شرق کشور به زودی در تربت حیدریه راه اندازی می شود گلزار شهدای بهشت عسکری تربت حیدریه عطرافشانی شد اما و اگرهای ساخت پردیس سینمایی در باغملی تربت حیدریه /تربتی ها صاحب پردیس سینمایی می شوند؟