بدون نظر
 
نماینده مردم تربت حیدریه:
در ساماندهی و پذیرش معلمان خوب عمل نکردیم/۵۰ هزار نیروی مازاد درآموزش و پرورش وجود دارد
تاریخ انتشار : ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۱۱:۳۸ ق.ظ
 
نماینده مردم شهرستانهای تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه تدبیری در ساماندهی وپذیرش معلمان صورت نگرفته و آموزش و پرورش را به محلی برای ایجاد اشتغال تبدیل کردیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، ابوالقاسم خسروی صبح چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان تربت حیدریه اظهار کرد: حدود 50 هزار نیروی مازاد در نظام اموزش و پرورش وجود دارند که در هفته 12 ساعت بیشتر تدریس ندارند در حالی که در مناطق محروم با کمبود 58 هزار نیروی انسانی مواجه هستیم.

 

وی بیان کرد: متاسفانه در چند سال اخیر حدود 60 هزار نیروی شرکتی و نهضت سواد اموزی بدون هیچ محدودتی در اموزش و پرورش استخدام شده اند و این نهاد را با معضل جدی نیروی متخصص در تعلیم و تربیت مواجه کرده است.

 

عضو کمیسیون اموزش و تحقیقات مجلس به مشارکت مردم در مدرسه سازی اشاره کرد و افزود: حدود 30 درصد از مدارس سطح کشور با مشارکت خیرین احداث شده اما از ظرفیت و پتانسیل آنان برای اداره مدارس در عرصه های مختلف بخوبی استفاده نشده است.

 

وی گفت: متاسفانه اندوخته 6 هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان  با نگاه سیاسی اداره می شود.

 

در ادامه این نشست امام جمعه تربت حیدریه اذعان کرد: برای کادر سازی مدیران آینده نظام اسلامی باید عرصه تعلیم و تربیت را بر اساس اموزه های دینی و قرانی تقویت کنیم و مدیرانی متعهد و متخصص تحویل جامعه بدهیم.

 

حجت الاسلام شریعتی تبار تصریح کرد: ساختار هر جامعه را نظام اموزش و پرورش آن جامعه شکل می دهد و اگر در این مهندسی تعلیمی و تربیتی موفق عمل کنیم آینده کشور و نظام بیمه خواهد شد

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بلاتکلیفی باغداران کامه ادامه دارد! نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود