بدون نظر
 
«در بهشت ایمان» منتشر شد/ روایتی از «همسری و همدلی» پیامبر(ص)
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ در ۵:۴۴ ب.ظ
 
کتاب «در بهشت ایمان» مجموعه داستان‌های کوتاهی از زنان صدر اسلام تا امامان شیعه است که زهرا بابایی آن را به نگارش درآورده و در آستانه روز بزرگداشت مقام زن منتشر شده است.
به گزارش پایگاه خبری آینده روشن، «در بهشت ایمان» بازنویسی چهل داستان کوتاه از زنان صدر اسلام تا امامان بزرگوار شیعه است، زنانی که نخستین پایه‌های دینداری زنانه را برافراشتند و زنان و مردان مسلمان را تا همیشه وامدار خود کردند، به جز آخرین داستان‌های کتاب که در واقع گفت‌وگوی دو دانشجوی دختر درباره زن مسلمان است و اشاراتی به نخستین زن شهید در تاریخ اسلام دارد، باقی حکایت‌ها برگرفته از منابع تاریخی و متون دینی است.

این کتاب از ۳۷ داستان کوتاه تشکیل شده است که هر کدام حداکثر دو صفحه هستند، نوشته شده است و با پرداخت‌های مناسب و تصویرسازی خلاقانه نویسنده، به قصه‌هایی خواندنی برای مخاطب تبدیل شده است، ضمن اینکه نشانی روایت‌هایی که داستان بر اساس آن شکل گرفته، عیناً در پایان هر کدام آمده و آن را مستند کرده است.

در داستانی با عنوان «همسری و همراهی» می‌خوانیم:

-من تندخو و مادر چند بچه یتیمم، همسرم در جنگ احد کشته شد، این، پاسخ ام‌سلمه بود به خواستگارش.

اما خواستگار عقب ننشست.

-من از تو بزرگ‌ترم، فرزندانت را هم به خدا و من که فرستاده اویم بسپار، از خدا می‌خواهم که تندخویی تو را از تو بگیرد و مهر و مهربانی را جایگزین آن کند.

ام‌سلمه پذیرفت و با کمترین وسایل زندگی به خانه پیامبر رفت.

سال‌ها گذشت و رشته دوستی و محبت میان آن دو محکم‌تر شد. در روز صلح حدیبیه پیامبر نزد ام‌سلمه آمد، در حالی که برافروخته بود.

-به مهاجران و انصار می‌گویم خیر ما در این صلح است، سرهای خود را بتراشید تا برای حج وارد مکه شویم، اما عده‌ای از آنان این صلح را ننگ می‌دانند.

ام‌سلمه که شوی خود را در غم و اندیشه دید، گفت:

-اینان هوس فتح و پیروزی دارند و صلح را شکست می‌دانند، شما برخیزید و سر خود را بتراشید، وقتی رفتار شما را ببینند، دست از لجاجت و جنگ‌طلبی بر می‌دارند.

همین گونه نیز شد، مردم وقتی دیدند که پیامبر آماده حج می‌شود، دانستند که ایشان تصمیم خود را گرفته است و از آن باز نمی‌گردد، پس یک به یک به ایشان پیوستند و سرهای خود را تراشیدند.

به گزارش فارس، «در بهشت ایمان» توسط معاونت فرهنگی، ارتباطات و امور بین‌الملل مؤسسه دارالحدیث تولید و منتشر شده است، این کتاب در ۷۸ صفحه با قطع رقعی و با تیراژ ۱۰۰۰ نسخه چاپ و به قیمت ۳۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد./۱۴۳

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دستهای قاتل خاموش بر گریبان مادر و فرزندانش نظام جمهوری اسلامی برخاسته از حقیقت اسلام است/مردم نماینده ای در تراز گام دوم انقلاب انتخاب کنند تخلف ۵۰ میلیارد ریالی دو شرکت حمل و نقل در تربت حیدریه سناریو سازی اتاق فکر سعودی و لندنی از کشته سازی اغتشاشات ۹۸ ۷.۵ تن زعفران در تربت حیدریه خریداری شد ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند