بدون نظر
 
«در بهشت ایمان» منتشر شد/ روایتی از «همسری و همدلی» پیامبر(ص)
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ در ۵:۴۴ ب.ظ
 
کتاب «در بهشت ایمان» مجموعه داستان‌های کوتاهی از زنان صدر اسلام تا امامان شیعه است که زهرا بابایی آن را به نگارش درآورده و در آستانه روز بزرگداشت مقام زن منتشر شده است.
به گزارش پایگاه خبری آینده روشن، «در بهشت ایمان» بازنویسی چهل داستان کوتاه از زنان صدر اسلام تا امامان بزرگوار شیعه است، زنانی که نخستین پایه‌های دینداری زنانه را برافراشتند و زنان و مردان مسلمان را تا همیشه وامدار خود کردند، به جز آخرین داستان‌های کتاب که در واقع گفت‌وگوی دو دانشجوی دختر درباره زن مسلمان است و اشاراتی به نخستین زن شهید در تاریخ اسلام دارد، باقی حکایت‌ها برگرفته از منابع تاریخی و متون دینی است.

این کتاب از ۳۷ داستان کوتاه تشکیل شده است که هر کدام حداکثر دو صفحه هستند، نوشته شده است و با پرداخت‌های مناسب و تصویرسازی خلاقانه نویسنده، به قصه‌هایی خواندنی برای مخاطب تبدیل شده است، ضمن اینکه نشانی روایت‌هایی که داستان بر اساس آن شکل گرفته، عیناً در پایان هر کدام آمده و آن را مستند کرده است.

در داستانی با عنوان «همسری و همراهی» می‌خوانیم:

-من تندخو و مادر چند بچه یتیمم، همسرم در جنگ احد کشته شد، این، پاسخ ام‌سلمه بود به خواستگارش.

اما خواستگار عقب ننشست.

-من از تو بزرگ‌ترم، فرزندانت را هم به خدا و من که فرستاده اویم بسپار، از خدا می‌خواهم که تندخویی تو را از تو بگیرد و مهر و مهربانی را جایگزین آن کند.

ام‌سلمه پذیرفت و با کمترین وسایل زندگی به خانه پیامبر رفت.

سال‌ها گذشت و رشته دوستی و محبت میان آن دو محکم‌تر شد. در روز صلح حدیبیه پیامبر نزد ام‌سلمه آمد، در حالی که برافروخته بود.

-به مهاجران و انصار می‌گویم خیر ما در این صلح است، سرهای خود را بتراشید تا برای حج وارد مکه شویم، اما عده‌ای از آنان این صلح را ننگ می‌دانند.

ام‌سلمه که شوی خود را در غم و اندیشه دید، گفت:

-اینان هوس فتح و پیروزی دارند و صلح را شکست می‌دانند، شما برخیزید و سر خود را بتراشید، وقتی رفتار شما را ببینند، دست از لجاجت و جنگ‌طلبی بر می‌دارند.

همین گونه نیز شد، مردم وقتی دیدند که پیامبر آماده حج می‌شود، دانستند که ایشان تصمیم خود را گرفته است و از آن باز نمی‌گردد، پس یک به یک به ایشان پیوستند و سرهای خود را تراشیدند.

به گزارش فارس، «در بهشت ایمان» توسط معاونت فرهنگی، ارتباطات و امور بین‌الملل مؤسسه دارالحدیث تولید و منتشر شده است، این کتاب در ۷۸ صفحه با قطع رقعی و با تیراژ ۱۰۰۰ نسخه چاپ و به قیمت ۳۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد./۱۴۳

 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
غربالگری ۷۷۹۱ نفر در ورودی های تربت حیدریه/اعمال قانون ۱۷ خودروی غیر بومی گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن شیوع ویروس کرونا و کاهش ۵۱ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه/افزایش ۱۲ درصدی فرآوردهای نفتی در سال ۹۸ آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود سوغات کرونایی تهرانی ها برای مردم تربت حیدریه/مصوبات لازم الاجرایی که یکی پس از دیگری لغو می شوند محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز مبعث