بدون نظر
 
«در بهشت ایمان» منتشر شد/ روایتی از «همسری و همدلی» پیامبر(ص)
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ در ۵:۴۴ ب.ظ
 
کتاب «در بهشت ایمان» مجموعه داستان‌های کوتاهی از زنان صدر اسلام تا امامان شیعه است که زهرا بابایی آن را به نگارش درآورده و در آستانه روز بزرگداشت مقام زن منتشر شده است.
به گزارش پایگاه خبری آینده روشن، «در بهشت ایمان» بازنویسی چهل داستان کوتاه از زنان صدر اسلام تا امامان بزرگوار شیعه است، زنانی که نخستین پایه‌های دینداری زنانه را برافراشتند و زنان و مردان مسلمان را تا همیشه وامدار خود کردند، به جز آخرین داستان‌های کتاب که در واقع گفت‌وگوی دو دانشجوی دختر درباره زن مسلمان است و اشاراتی به نخستین زن شهید در تاریخ اسلام دارد، باقی حکایت‌ها برگرفته از منابع تاریخی و متون دینی است.

این کتاب از ۳۷ داستان کوتاه تشکیل شده است که هر کدام حداکثر دو صفحه هستند، نوشته شده است و با پرداخت‌های مناسب و تصویرسازی خلاقانه نویسنده، به قصه‌هایی خواندنی برای مخاطب تبدیل شده است، ضمن اینکه نشانی روایت‌هایی که داستان بر اساس آن شکل گرفته، عیناً در پایان هر کدام آمده و آن را مستند کرده است.

در داستانی با عنوان «همسری و همراهی» می‌خوانیم:

-من تندخو و مادر چند بچه یتیمم، همسرم در جنگ احد کشته شد، این، پاسخ ام‌سلمه بود به خواستگارش.

اما خواستگار عقب ننشست.

-من از تو بزرگ‌ترم، فرزندانت را هم به خدا و من که فرستاده اویم بسپار، از خدا می‌خواهم که تندخویی تو را از تو بگیرد و مهر و مهربانی را جایگزین آن کند.

ام‌سلمه پذیرفت و با کمترین وسایل زندگی به خانه پیامبر رفت.

سال‌ها گذشت و رشته دوستی و محبت میان آن دو محکم‌تر شد. در روز صلح حدیبیه پیامبر نزد ام‌سلمه آمد، در حالی که برافروخته بود.

-به مهاجران و انصار می‌گویم خیر ما در این صلح است، سرهای خود را بتراشید تا برای حج وارد مکه شویم، اما عده‌ای از آنان این صلح را ننگ می‌دانند.

ام‌سلمه که شوی خود را در غم و اندیشه دید، گفت:

-اینان هوس فتح و پیروزی دارند و صلح را شکست می‌دانند، شما برخیزید و سر خود را بتراشید، وقتی رفتار شما را ببینند، دست از لجاجت و جنگ‌طلبی بر می‌دارند.

همین گونه نیز شد، مردم وقتی دیدند که پیامبر آماده حج می‌شود، دانستند که ایشان تصمیم خود را گرفته است و از آن باز نمی‌گردد، پس یک به یک به ایشان پیوستند و سرهای خود را تراشیدند.

به گزارش فارس، «در بهشت ایمان» توسط معاونت فرهنگی، ارتباطات و امور بین‌الملل مؤسسه دارالحدیث تولید و منتشر شده است، این کتاب در ۷۸ صفحه با قطع رقعی و با تیراژ ۱۰۰۰ نسخه چاپ و به قیمت ۳۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد./۱۴۳

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه