بدون نظر
 
دردسرهای والدین دانش آموزان روستای رودخانه ادامه دارد!
وقتی دانش آموزان با استعداد مجبور به ترک تحصیل می شوند!
تاریخ انتشار : ۰۶ آبان ۱۳۹۸ در ۸:۲۹ ق.ظ
 
با وجود ۲ ساختمان مدرسه، دانش آموزان دوره‌ اول و دوم روستای رودخانه جلگه رخ تربت حیدریه در مدارس دورتر تحصيل می کنند و هفته گذشته واژگونی خودروی دانش آموزان و کشته زخمی شدن چند تن باعث شد تا خانواده دانش آموزان از فرستادن فرزندان خود به مدرسه امتناع کنند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ با وجود ۲ ساختمان مدرسه، دانش آموزان دوره‌ اول و دوم روستای رودخانه جلگه رخ تربت حیدریه در مدارس دورتر تحصیل می کنند و هفته گذشته واژگونی خودروی دانش آموزان و کشته زخمی شدن چند تن باعث شد تا خانواده دانش آموزان از فرستادن فرزندان خود به مدرسه امتناع کنند.

پس از خبر تاسف بار هفته گذشته مبنی بر واژگونی یکدستگاه پراید که منجر به فوت یک دانش آموز و مصدومیت چند دانش آموز دیگر شده بود، اهالی روستای رودخانه جلگه رخ از صبح روز شنبه 4 ابانماه، تا تعیین تکلیف نهایی از فرستادن دانش آموزان خود به مدرسه امتناع کردند.

حدود 40 خانواده که فرزندان آنها در مقطع اول و دوم متوسطه در روستاهای جوادیه و اسداباد تحصیل می کنند متفق القول معتقدند که با وجود اینکه مدرسه در روستای رودخانه موجود است و فقط نیاز به بهسازی و معلم دارد باید راه اندازی شود تا دیگر شاهد مرگ عزیزانمان نباشیم.

شنیده ها حاکی است که اهالی روستای رودخانه از روز شنبه تا دوهفته اینده تا تعیین تکلیف نهایی از فرستادن دانش آموزان به مدرسه امتناع کردند.

بهترین مدرسه نزدیکترین مدرسه است

یکی از اهالی روستای رودخانه در گفتگو با خبرنگار ما بهترین مدرسه را نزدیک‌ترین مدرسه به محل زندگی دانش‌آموز می داند و می افزاید: والدین باید هزینه‌ رفت و آمد فرزندانشان و آسیب‌هایی که آنان در مسیر رفت و آمد با آن روبه‌رو می‌شوند را در نظر بگیرند.

محمدی با اشاره به زمانی که در مسیر خانه تا مدرسه از دست می‌رود، ابراز کرد: اگر این زمان برای ارتقای معلومات و مهارت‌های دانش‌آموزان به کار رود، پیشرفت درسی دانش‌آموز پر رنگ‌تر خواهد شد.

وی از اعتراض شدید مردم این روستا نسبت به عدم تشکیل کلاس های متوسطه‌ی دوره‌ اول و دوم، در این روستا با وجود دو ساختمان آموزشی خبر داد.

محمدی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا مردم رودخانه در این هفته نسبت به نفرستادن دانش آموزان خود به مدرسه اقدام کردند یا خیر؟ عنوان کرد : بله همینطور هست! اهالی روستای رودخانه مدت هاست نسبت به تشکیل نشدن کلاس های متوسطه دوره اول و دوم در روستای خودشان اعتراض دارند!

وی بیان کرد: پس از حادثه دلخراش هفته گذشته و فوت یکی از بچه های روستا در مسیر جاده، اهالی تصمیم گرفتند این هفته دانش آموزان خود را به مدرسه نفرستند تا مدیران شهرستانی تکلیف این موضوع را مشخص کنند!

گفتنی است  در روز  یکشنبه  ۲۸ مهرماه جاری، یک دستگاه پراید در محور رباط سنگ -کدکن واژگون شد که متاسفانه در این حادثه یک دانش آموز از روستای رودخانه بدلیل جراحات وارده در دم جان باخت.

برخی دانش آموزان با استعداد ترک تحصیل کردند

غلامی دیگر ساکن روستای رودخانه گفت: ما در روستای رودخانه دو ساختمان مربوط به مدرسه داریم که استفاده نمی شود، با وجود این ساختمان ها دانش آموزان رودخانه  محصل در دوره اول و دوم هر هفته در قالب 7 خودرو برای تحصیل عازم روستاهای جوادیه و اسدآباد یا شهر رباط سنگ می شوند.

وی پیرامون این مشکل افزود: در این سالها، با توجه به وضعیت جاده رباط سنگ-کدکن و مشکلات مالی رفت و آمد و تحصیل، برخی از اهالی نسبت به ادامه تحصیل فرزندان خود بعد از دوره ابتدائی ممانعت کردند و آن ها مجبور به ترک تحصیل شده اند!

شایان ذکر است اهالی روستای رودخانه استشهادیه ای پیرامون این مشکل تهیه و به دست مسئولان جلگه رخ شهرستان تربت حیدریه نیز رسانده اند.

نیروی انسانی نداریم

محمود قهار، مدیر آموزش و پرورش جلگه رخ که اداره مطبوعش تحت نظارت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی است در پاسخ به این گزارش و اظهارات اهالی روستا، گفت: امروز جلسه شورای آموزش و پرورش برگزار و دستورالعمل ساماندهی نیروی انسانی و فضاهای آموزشی را بررسی خواهیم کرد.

وی بیان داشت: یکی از مشکلات اساسی ما، نیروی انسانی برای آموزشگاههاست و با توجه به کمبود نیرو، بالاجبار دانش آموزان در روستاهای اسدآباد و جوادیه تحصیل می کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت محورهای مهم بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در روز جهانی قدس پرداخت  ۹۹۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی جلگه رخ و کدکن تسویه مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی در هاله ای از ابهام!/مدیر کل تعاون روستایی خراسان رضوی: تسویه مطالبات زعفرانکاران منوط به تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا سرنوشت بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در چالشی جدید! فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد، نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است/حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام کلیدواژه ضدصهیونیستی ترند سوم توئیتر جهانی شد دست روی دست نتیجه کلنگ زنی های بی نتیجه در تربت حیدریه عطر دل انگیز مواسات و کمک مومنانه در روستاهای مرزی شرق کشور