بدون نظر
 
معاون امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خرلسان رضوی مطرح کرد؛
درآمد ۱۳ هزار میلیارد تومانی خراسان رضوی از بخش کشاورزی/تنها راه نجات بخش کشاورزی تجمیع خرده مالکان و تشکیل شرکت های تعاونی است
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۶ در ۲:۴۲ ب.ظ
 
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خرلسان رضوی گفت: بخش کشاورزی خراسان رضوی در سال ۹۵ با تولید ۸ میلیون تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی ۱۳ هزار و ۲۶۴ میلیارد تومان برای این استان درآمد زایی داشته است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ محمدرضا اورانی ظهر امروز در همایش تجلیل از کشاورزان نمونه تربت حیدریه اظهار داشت: جامعه ای که داعیه دار برقراری عدالت اجتماعی است، چناچه از بخش کشاورزی حمایت نکند، توجهی به این عدالت نداشته، زیرا کشاورز امنیت غذایی و به تبع امنیت جامعه را تامین می کند.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۷۳ درصد صنعت استان و همچنین ۶۴ درصد خدمات استان در مشهد متمرکز شده و این درحالی است که بخش کشاورزی بصورت متوازن و متعادل در سطح ۲۸ شهرستان استان فعالیت دارد.

 

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خرلسان رضوی گفت: بخش کشاورزی خراسان رضوی در سال ۹۵ با تولید ۸ میلیون تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی ۱۳ هزار و ۲۶۴ میلیارد تومان برای این استان درآمد زایی داشته است.

 

وی سهم تربت حیدریه از این میزان درآمد را ۶۱۹ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: شهرستان تربت حیدریه با تولید ۴۷۳ هزار تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی و در آمد ۶۱۹ میلیارد تومانی، معادل ۴.۷ درصد در آمد کشاورزی استان را از آن خود کرده و جایگاه هفتم این استان را نیز کسب کرده است.

 

اورانی بیان کرد: از مجموع ۶۱۹ میلیارد تومان درآمد بخش کشاورزی تربت حیدریه ۲۲۲ میلیارد تومان در بخش باغی، ۲۱۷ میلیارد تومان در بخش زراعی، چهار میلیارد تومان در بخش شیلات و همچنین ۱۷۵ میلیارد تومان در بخش دامی بوده است.

 

وی افزود: مطالعات و رصد کارشناسان مشخص کرده که هر نقطه الگو سازی علمی و مدرن شده مهاجرت در انجا کمتر و سهم درآمد بخش کشاورزی بیشتر بوده است.

 

معاون امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی جمعیت کشاورز این استان را ۳۳۸ هزار نفر عنوان کرد و بیان داشت: از این تعداد تولید کننده ۱۰۳ هزار نفر در اراضی یک هکتار و ۹۳ هزار کشاورز در اراضی بین یک تا پنج هکتار مشغول تامین امنیت غذایی استان هستند.

 

وی بیان داشت: این آمار بدان معناست که ۷۴ درصد بهره برداران اراضی کشاورزی استان تملک ۱۶.۷ درصد اراضی کشاورزی را در اختیار دارند و ۲۶ درصد بهره برداران ۸۴ درصد از اراضی کشاورزی را در تملک خود دارند.

 

تجمیع خرده مالکان و تشکیل شرکت های تعاونی راه نجات بخش کشاورزی

معاون امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: با توجه به کمبود منابع مالی و از طرفی محدودیت در منابع آبی تنها راه نجات بخش کشاورزی و ادامه وضع موجود تجمیع خرده مالکان و تشکیل تعاونی های بخش کشاورزی است.

 

اورانی افزود: تحمیع خرده مالکان از پراکندگی هزینه ها و منابع ممانعت کرده و باعث می شود با نیمی از این هزینه ها و منابع به اهداف مد نظر رسید.

 

وی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تا قبل از سال ۹۱ حدود ۱۸ هزار کیلومتر لوله گزاری برای انتقال آب در استان انجام شده افزود: در طی چهار سال گذشته بالغ بر ۲ هزار کیلومتر در این استان انتقال لوله گزاری آب شده است.

 

وی بیان کرد: امسال در راستای جلوگیری از هدر رفت منابع ۵۱ میلیارد تومان برای پروژه های انتقال آب از طریق لوله اختصاص و بودجه آن هم اکنون در حساب سازمان جهاد کشاورزی است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
امسال ۷ هزاز کلاس درس به فضای آموزشی کشور اضافه می شود/مشارکت ۱۰ هزار میلیارد ریالی خیرین مدرسه ساز بیماری خود ایمنی به نام «نمای رومی» اتفاقات بازار سکه و ارز در کشور مصداق سهل انگاری و بی تدبیری بود مرحله استانی رقابت های قرآن کریم در تربت حیدریه برگزار شد برگزاری هفتمین رویداد استارت آپی در تربت حیدریه امروز دشمن بنیان خانواده را هدف قرار داده است اهدای عضو بیمار مرگ مغزی به سه نفر حیات دوباره بخشید بصیرات افزایی و انجام وظایف، مهمترین تکلیف مسئولان برای حفظ و ارتقای نظام است/منافقین با دلارهای سعودی و حمایت های آمریکا به دنبال مسموم کردن فضای جامعه هستند مراقب کار خودمان باشیم و خود را محاسبه کنیم اعزام ۲۴ گروه جهادی به مناطق محروم/دهستان رقیچه کدکن منطقه هدف جهادگران بسیجی/تشکیل گروههای جهادی در سایر نقاط جهان مسوولان سه قوه باید پاسخگوی مطالبات بحق مردم باشند/بستر مطالبات مردمی نباید به دشمن و عوامل ضد انقلاب فرصت آشوب بدهد