بدون نظر
 
آماده اند بسازند تا ساخته شوند
دانشجویان در خدمت گسترش گفتمان جهادی/ آبادانی و محرومیت‌زدایی در صدر اهداف جهادگران است
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۴۰۰ در ۱۲:۰۶ ب.ظ
 
حدود ۲۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه امام حسین علیه السلام با استقرار در روستاهای یک لنگی، سلطان آباد و سربالا منطقه رخ تربت حیدریه اردوی جهادی یک هفته ای را برپا می کنند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ دانشجویان دانشگاه امام حسین علیه السلام گروهی متشکل از جوانان جهادگر و فعال در عرصه‌های مختلف علمی، آموزشی، فرهنگی، اقتصادی و عمرانی هستند که در زمینه خدمت رسانی به مناطق محروم فعالیت می کنند.

با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر رونق تولید و جهش تولید در سال‌های اخیر، گروههای جهادی پس از شناسایی مناطق محروم  و کم برخوردار یکی از اهداف خود را، زمینه‌سازی رونق تولید و عمران و آبادانی در آن منطقه قرار داده اند.

اردوی جهادی مقدمه ای بر سبک زندگی جهادی و تعمیق و گسترش روحیه ای جهادی است،که به آبادانی، رشد فرهنگی و محرومیت‌زدایی از چهره نقاط محروم کشور می‌انجامد.

اردوهای جهادی به نوعی تزکیه نفس و خودسازی است و افراد حاضر در این اردوها در مدت یک هفته تا ۱۰ روز خود را می سازند تا بتوانند جامعه و آینده کشور را بسازند.

کار فرهنگی و عمرانی به خصوص برای مردم روستاهای دور افتاده یک ضرورت است که متاسفانه از سوی مسوولان در دولت های مختلف به فراموشی سپرده شده و بر همین اساس یکی از ماموریت های مهم بسیج سازندگی در اردوهای جهادی علاوه بر محرومیت زدایی انجام فعالیت های فرهنگی و تربیتی است.

اردوهای جهادی بستری مناسب برای تربیت مدیران انقلابی است

سرهنگ پاسدار ناصری موحد، فرمانده سپاه ناحیه تربت حیدریه در خصوص برگزاری این اردوها اظهار داشت: اردوهای جهادی همه ساله با محوریت محرومیت زدایی از چهره مناطق روستایی محروم و تبیین گفتمان انقلاب و روحیه کار و تلاش در فصل تابستان برگزار می شود.

وی بیان داشت: اکثر جهادگران را جوانان تشکیل می‌دهند و به همین علت اردوهای جهادی بهترین بستر برای تربیت مدیران جهادی و انقلابی است.

موحد با اشاره به وظایف اصلی نسل سوم انقلاب یاد آور شد: جوانان با شرکت در این اردوها به خودسازی درونی پرداخته و در کنار آن توانایی خود برای سازندگی کشور را نیز محک می‌زنند.

فرمانده سپاه تربت حیدریه گفت: یکی از شیوه‌های مهم در امر خودسازی و جهاد با نفس آن هم در دوران جوانی، شرکت در همین اردوهای جهادی است.

وی از برپایی اردوی جهادی در مناطق محروم جلگه رخ خبر داد و گفت: حدود ۲۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه امام حسین علیه السلام با استقرار در روستاهای یک لنگی، سلطان آباد و سربالا اردوی جهادی یک هفته ای را برپا می کنند.

موحد تصریح کرد: اردوی جهادی مقدمه ای بر سبک زندگی جهادی و تعمیق و گسترش روحیه ای جهادی است،که به آبادانی، رشد فرهنگی و محرومیت‌زدایی از چهره نقاط محروم کشور می‌انجامد.

وی بیان کرد: بازسازی منازل و مساجد و خانه‌ها جزو مهمترین اولویت‌هایی است که این تیم دنبال می‌کند و در حال حاضر در 3نقطه منطقه محروم توس حضور پیدا کرده‌اند.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بیش از ۹۰ درصد تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ آموزشی درمانی امام حسین علیه السلام تولید داخل است تمرین مقابله با زلزله آسیب را کاهش می‌دهد پرداخت حقوق معوق پرسنل شهرداری تربت حیدریه/برای اداره امورات جاری باید روزانه ۱۷۰ میلیون تومان درآمد داشته باشیم سفرهای استانی دولت شیوه صحیح حکمرانی اسلامی است اهداف انقلاب اسلامی از ضروریات جهاد تبیین است نخبگان توان رفع تمامی مشکلات کشور را دارند حدود ۱۵۰۰ شهروند مه ولاتی در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند جولان دلالان در سایه چشم انتظاری زعفرانکاران خراسان رضوی/معاون وزیر جهاد؛ هرگونه دخالتی منجر به ضرر زعفرانکاران با ورود دولت همراه خواهد شد علمی که در بسیج تعلیم می شود همراه با عمل است شوراها اقتصاد و اشتغال را راهبرد اصلی برنامه های خود قرار دهند اراده بسیج برای تشکیل تمدن اسلامی/دیپلماسی ایران باید بر اساس تعامل قدرتمندانه باشد سرمایه گذار آداک باید نسبت به جمع آوری سازه اقدام و زمین را تحویل شهرداری دهد/تخلفات متعدد سرمایه گذار در مراجع قضایی در حال پیگیری است