بدون نظر
 
با حضور معاون توسعه منابع سازمان قضایی نیروهای مسلح:
دادسرای نظامی جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه راه اندازی شد
تاریخ انتشار : ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ در ۲:۰۰ ب.ظ
 
دادسرای نظامی ناحیه تربت حیدریه با صلاحیت رسیدگی به جرائم نیروهای مسلح 10 شهرستان جنوب خراسان رضوی صبح امروز با حضور معاون توسعه، مدیریت و منابع سازمان قضایی نیروهای مسلح راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان رضوی در آئین افتتاح دادسرای نظامی ناحیه تربت حیدریه اظهار داشت: با توجه به مسافت شهرهای جنوبی خراسان رضوی تا مرکز استان و مشکلاتی که برای طرفین پرونده ها وجود داشت در خواست های مکرری مبنی بر دایر کردن یک ناحیه برای رسیدگی به جرایم نیروهای مسلح ارسال شد.

 

حجت الاسلام علی اسماعیلی تصریح کرد: این موضوع در اولویت رسیدگی قرار گرفت و بر اساس آمار و تعدد نیروهای مسلح در این منطقه بنا براین شد تا دادسرای نظامی با صلاحیت رسیدگی به جرایم نیروهای مسلح 10 شهرستان جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه راه اندازی شود.

 

وی یکی دیگر از دلایل تاسیس دادسرا در تربت حیدریه را پیگیری و وحدت رویه و همدلی مسئولان شهرستان تربت حیدریه عنوان کرد و گفت: امیدواریم این وحدت رویه همچنان ادامه داشته باشد تا بتوانیم در توسعه عدالت و رسیدگی سهل و سریع به پرونده های قضایی نیروهای مسلح گام مهمی برداریم.

 

ورود یکهزار پرونده به سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان رضوی

دادستان نظامی خراسان رضوی به ورود یکهزار پرونده از شهرهای جنوبی خراسان رضوی به سازمان قضایی نیروهای مسلح در سال گذشته اشاره کرد و گفت: این در شرایطی است که طی پنج ماه ابتدایی امسال تاکنون 400 فقره پرونده وارد دستگاه قضایی نیروهای مسلح شده است.

 

اخلاقی بیان کرد:  با توجه به مشکل رفت و امد نیروها و افراد مرتبط با پرونده ها و همچنین به دلیل اینکه بخش مهمی از نیروهای مسلح در نقاط مرزی مستقر هستند راه اندازی دادسرای نظامی در این منطقه  به 10 شهرستان تربت حیدریه، خواف، رشتخوار، مه ولات، زاوه، گناباد، بجستان، کاشمر، خلیل آباد و بردسکن نیز خدمات قضایی ارائه خواهد داد.

 

وی خاطر نشان کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح بعنوان متولی امر حوزه قضا به جرایم و تخلفات رسیدگی می کند و راه اندازی دادسرای نظامی باعث حفظ اقتدار وتقویت بنیه نیروهای مسلح می شود.

 

معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه در ادامه این آئین گفت: قرار گرفتن در کریدور شمال به جنوب و مرکزیت منطقه تربت حیدریه اقتضا می کند تا در راستای تمرکز زدایی ، عدالت و توجه به حقوق شهروندی بسیاری از اختیارات مرکز استان در کانون های جمعیتی تفویض شود.

 

علی رستمی افزود: راه اندازی دادسرای نظامی به قوام و استقرار امنیت و همچنین صیانت از نیروهای مسلح و تقویت حقوق شهروندی کمک خواهد کرد، لذا سعی کردیم تا از امکانات و منابع موجود شهرستان برای تقویت این نهاد استفاده کنیم.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بیش از ۹۵ درصد تجهیزات صدا و سیما از داخل تامین می شود/۳ هزار نقطه کور در کشور شناسایی شده است اینفوگرافی/نظرات اعضای شورای شهر تربت حیدریه در خصوص شفافیت آرا مطالبه کنید تا با شفاف سازی، آرای مصلحتی آشکار شود انتقاد از عدم توجه به کنترل و پیشگیری از آسیب فضای مجازی/ امروز آسیب در خانه‌ها از طریق فضای مجازی بسیار خطرناک‌تر از محیط بیرون است رسالت اجتماعی روحانیت بُریدگی از جامعه نیست/طلبه باید خطوط و جریان های سیاسی جامعه و نظام بین الملل را بشناسد/روحیه انقلابی گری باید در حوزه های علمیه تقویت شود شفافیت، قربانی مصلحت اندیشی شورای شهر تربت حیدریه! کاهش تعهدات برجامی نباید دشمن را جسورتر کند/سیاست اروپایی ها با ایالات متحده هماهنگ است تیر نفاق بر پیکر بی جان دختر آبی آئین دسته بنی اسد با قدمت بیش از نیم قرن در تربت حیدریه+تصاویر پردیس سینمایی تربت حیدریه در شهرک ولی عصر(عج) ساخته می شود آئین نخل‌ گردانی عصر عاشورا در شهر کدکن برگزار شد+تصاویر