بدون نظر
 
با حضور مدیرعامل مجمع خیرین سلامت مشهد:
خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد
تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۳۹۸ در ۶:۵۲ ب.ظ
 
موسسه محکم با محوریت حمایت از بیماران مادرزادی زیرمجموعه مجمع خیرین سلامت خراسان‌رضوی عصر روز پنجشنبه در کلینیک احمدیه این شهر فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش تابان تربت، علیرضا کلاهان مدیرعامل مجمع خیرین سلامت مشهد در این آیین اظهار کرد: موسسه در راستای اجرایی کردن اهداف مجمع خیرین سلامت کشور که همانا درمان افراد نیازمند می باشد، فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: بر این اساس و در مرحله نخست حمایت ‌مالی و تأمین پذیرش برای بیماران دچار ناهنجاری‌های مادرزادی که نیاز به جراحی یا درمان دارویی دارند در بیمارستان‌های دانشگاهی و در مرحله دوم ثبت موارد ناهنجاری‌های مادرزادی و آموزش خانواده‌ها و پزشکان مربوطه در زمینه‌های فوق از روش‌های مختلف، از اهداف راه‌اندازی موسسه محکم است.

کلاهان با بیان اینکه بیماری‌های مادرزادی طیف وسیعی از بیماری‌های کودکان را تشکیل می‌دهد، گفت: تعداد زیادی از این نوزادان بیمار، از خانواده‌های محروم و نیازمند هستند و خانواده‎های آن‌ها برای پیدا کردن پزشک و مرکز درمانی مناسب دچار سرگردانی‌های زیاد شده و برای تأمین هزینه‌های درمانی سختی‌های زیادی را متحمل می‌شوند.

وی با بیان اینکه “لب‌شکری”، “آترزی‌معده” و “مقعد بسته” بیش‌ترین آمار ابتلا در نوزدان خراسان رضوی می‌باشد، افزود: عوامل شیمیایی و عوامل دارویی نقش زیادی در به وجود آمدن بیماری لب‌ شکری ایفا می‌کند و البته در برخی مواقع این نوزادان معصوم همزمان دچار چند نوع ناهنجاری هستند که درمان آنان به دلیل فقدان توانایی مالی والدین سال‌ها به تأخیر می‌افتد.

کلاهان در بخش دیگری پیشگیری از ناهنجاری‌های مادرزادی را یکی از اهداف مهم این مؤسسه اعلام و اظهار کرد: یکی از بیماری‌های جنین قطع نخاع مادرزادی است که مشکلات فراوانی را برای کودک و نیز والدین به وجود می‌آورد، اما اگر مادر 3 ماه قبل از تشکیل نطفه از داروی فولیک‌اسید استفاده کند، می‌تواند تا 99 درصد از ایجاد بیماری در کودک پیشگیری کند.

وی در ادامه به نحوه پذیرش بیماران در موسسه محکم، اشاره کرد و گفت: پزشک یا مددکار بعد برخورد با کودک مبتلا به یکی از 32 ناهنجاری مادرزادی تحت پوشش، وی را به موسسه محکم معرفی می‌کند و مؤسسه به صورت مستقیم و بدون اتلاف وقت کودک را برای انجام اقدمات درمانی یا جراحی به مراکز فوق تخصصی معرفی می‌کند.

قائم‌ مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌ حیدریه در امور مشارکت‌های اجتماعی نیز گفت: امروز 2 پزشک متخصص به همراه تعدادی پزشک بومی از همین دانشگاه از ساعت 15 و 30 اقدام به معاینه تمام مراجعه می کنند.

سیداحمد نظام افزود: درمان این بیماران نیز در سه سطح داخل تربت‌ حیدریه، مشهد و در نهایت تهران انجام می شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
غربالگری ۷۷۹۱ نفر در ورودی های تربت حیدریه/اعمال قانون ۱۷ خودروی غیر بومی گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن شیوع ویروس کرونا و کاهش ۵۱ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه/افزایش ۱۲ درصدی فرآوردهای نفتی در سال ۹۸ آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود سوغات کرونایی تهرانی ها برای مردم تربت حیدریه/مصوبات لازم الاجرایی که یکی پس از دیگری لغو می شوند محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز مبعث