بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
خود سازی مهمترین اصل در تشکیل دولت اسلامی است
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ در ۱۰:۵۵ ق.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه خود سازی را مهمترین اصل تشکیل دولت اسلامی برشمرد و افزود: دولت اسلامی تنها به مسئولان قوه مجریه خلاصه نمی شود، بلکه همه اقشار مختلف جامعه که در نظام اسلامی به هر شکلی مسئولیت و مدیریت را پذیرفته اند در تشکیل و هدایت آن نقش دارند، لذا مهمترین مرحله ایجاد دولت اسلامی خود سازی است تا بتوان در مراحل بعدی جامعه را ساخت.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حجت الاسلام محمدرضا عصمتی صبح امروز در آئین گلباران تمثال امام خمینی(ره) در تربت حیدریه اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی با تلاش های مجدانه و بی وقفه امت اسلامی در کنار رهبری خردمندانه امام راحل و مسئولیت پذیری مردم به پیروزی رسید و اکنون پس از تثبت نظام و تشکیل حکومت اسلامی در مرحله ایجاد دولت اسلامی قرار گرفته ایم.

 

وی تصریح کرد: این بدان معناست که مدیریت کشور در عرصه های اداری و ابعاد مختلف بر اساس مکتب اسلام هدایت شود و همه مردم و مسئولان جامعه احکام اسلام را در شئون زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی خود قرار دهند.

 

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی ادامه داد: دولت اسلامی تنها به مسئولان قوه مجریه خلاصه نمی شود، بلکه همه اقشار مختلف جامعه  که در نظام اسلامی به هر شکلی مسئولیت و مدیریت را پذیرفته اند در تشکیل و هدایت آن نقش دارند، لذا مهمترین مرحله ایجاد دولت اسلامی خود سازی است تا بتوان در مراحل بعدی جامعه را ساخت.

 

عصمتی تاکید کرد: مسئولان در دولت اسلامی باید خود را نوکر و خدمتگذار مردم بدانند زیرا اساس نظام اسلامی بر مردمی بودن آن است.

 

امام جمعه تربت حیدریه، استکبار ستیزی و مبارزه با ظلم و استبداد و حمایت از محرومان و مستضعفان جهان را از شاخصه های مهم دولت اسلامی ذکر کرد.

 

در انتهای این مراسم تمثال امام خمینی(ره) توسط خاندان معظم شهدا و ایثارگران، دانش اموزان، مردم و مسئولان گلباران شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
حریم ها جا به جا شده اند/اگر آبی سرازیر شود آتش خواهیم گرفت!؟ اقتدار نظامی از ابعاد مهم انتظار فرج است/دشمن از نفوذ تفکر انقلاب اسلامی به هراس افتاده است طرح «جهاد همبستگی ملی» ظرفیتی برای تسریع در حل مشکلات سیل زدگان کشور است روستای ده منار بخش کدکن تربت حیدریه تخلیه شد/کارشناسان کشاورزی برای بررسی میزان خسارت به منطفه اعزام می شوند افزایش ۴ درصدی مصرف گاز سی ان جی در منطقه تربت حیدریه محور کدکن به رباط سنگ همچنان مسدود است/میزان بارش باران در کدکن به ۵۵ میلمتر رسید مدعیان دروغین حقوق بشر فجیع ترین اقدامات بین المللی را مرتکب می شوند/اقدام رییس جمهور آمریکا در تروریست خواندن سپاه در راستای تبلیغات انتخاباتی برای صهیونیست ها بود مبنای حرکت سپاه ولایت محوری و خدمت مجاهدانه به مردم است ۲۰ میلیارد ریال تخلف صنفی در تربت حیدریه ثبت شد رژیم آمریکا بزرگترین تروریست دولتی است/آمریکا در تسخیر خاکریز جبهه مقاومت ناکام ماند سپاه مظهر اقتدار حهان اسلام است/تفکر سپاه و بسیج بر محور مقاومت سایه انداخته است آمریکا سیلی سختی از سپاه خورده است/سپاه نیروی مردمی و بر آمده از قانون اساسی است