بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
خود سازی مهمترین اصل در تشکیل دولت اسلامی است
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ در ۱۰:۵۵ ق.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه خود سازی را مهمترین اصل تشکیل دولت اسلامی برشمرد و افزود: دولت اسلامی تنها به مسئولان قوه مجریه خلاصه نمی شود، بلکه همه اقشار مختلف جامعه که در نظام اسلامی به هر شکلی مسئولیت و مدیریت را پذیرفته اند در تشکیل و هدایت آن نقش دارند، لذا مهمترین مرحله ایجاد دولت اسلامی خود سازی است تا بتوان در مراحل بعدی جامعه را ساخت.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حجت الاسلام محمدرضا عصمتی صبح امروز در آئین گلباران تمثال امام خمینی(ره) در تربت حیدریه اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی با تلاش های مجدانه و بی وقفه امت اسلامی در کنار رهبری خردمندانه امام راحل و مسئولیت پذیری مردم به پیروزی رسید و اکنون پس از تثبت نظام و تشکیل حکومت اسلامی در مرحله ایجاد دولت اسلامی قرار گرفته ایم.

 

وی تصریح کرد: این بدان معناست که مدیریت کشور در عرصه های اداری و ابعاد مختلف بر اساس مکتب اسلام هدایت شود و همه مردم و مسئولان جامعه احکام اسلام را در شئون زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی خود قرار دهند.

 

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی ادامه داد: دولت اسلامی تنها به مسئولان قوه مجریه خلاصه نمی شود، بلکه همه اقشار مختلف جامعه  که در نظام اسلامی به هر شکلی مسئولیت و مدیریت را پذیرفته اند در تشکیل و هدایت آن نقش دارند، لذا مهمترین مرحله ایجاد دولت اسلامی خود سازی است تا بتوان در مراحل بعدی جامعه را ساخت.

 

عصمتی تاکید کرد: مسئولان در دولت اسلامی باید خود را نوکر و خدمتگذار مردم بدانند زیرا اساس نظام اسلامی بر مردمی بودن آن است.

 

امام جمعه تربت حیدریه، استکبار ستیزی و مبارزه با ظلم و استبداد و حمایت از محرومان و مستضعفان جهان را از شاخصه های مهم دولت اسلامی ذکر کرد.

 

در انتهای این مراسم تمثال امام خمینی(ره) توسط خاندان معظم شهدا و ایثارگران، دانش اموزان، مردم و مسئولان گلباران شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
۱۲۶ کانون فرهنگی هنری در مساجد تربت حیدریه فعال هستند پیش همایش ملی حوزه علمیه و سنت های کارآمد در تربت حیدریه برگزار می شود رشد ۲۳۰ درصدی صادرات سیمان از پایانه راه آهن تربت حیدریه به کشورهای آسیای میانه یک بام و دو هوایِ ماندن یا رفتن! ۴۰ درصد اصلاح روکش جاده “کدکن؛ تلخ بخش” به اتمام رسیده است انتقاد رییس مرکز ملی فرش ایران از واردات بی رویه نخ ابریشم مطالعات اشتباه گریبانگیر مدیریت شهری تربت حیدریه! استمرار انقلاب نیازمند ایجاد بازدارندگی در ابعاد مختلف است ششمین قطار گردشگری خراسان رضوی وارد تربت حیدریه شد گزارش جهرمی از پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در حد یک پاورپوینت است/ احتمالا شبکه ملی را با خدمات الکترونیک اشتباه گرفتند! میانجی گری یا عملیات فریب! سياست‌زدگي آفت جدي نظام تعليم و تربيت کشور