بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
خود سازی مهمترین اصل در تشکیل دولت اسلامی است
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ در ۱۰:۵۵ ق.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه خود سازی را مهمترین اصل تشکیل دولت اسلامی برشمرد و افزود: دولت اسلامی تنها به مسئولان قوه مجریه خلاصه نمی شود، بلکه همه اقشار مختلف جامعه که در نظام اسلامی به هر شکلی مسئولیت و مدیریت را پذیرفته اند در تشکیل و هدایت آن نقش دارند، لذا مهمترین مرحله ایجاد دولت اسلامی خود سازی است تا بتوان در مراحل بعدی جامعه را ساخت.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حجت الاسلام محمدرضا عصمتی صبح امروز در آئین گلباران تمثال امام خمینی(ره) در تربت حیدریه اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی با تلاش های مجدانه و بی وقفه امت اسلامی در کنار رهبری خردمندانه امام راحل و مسئولیت پذیری مردم به پیروزی رسید و اکنون پس از تثبت نظام و تشکیل حکومت اسلامی در مرحله ایجاد دولت اسلامی قرار گرفته ایم.

 

وی تصریح کرد: این بدان معناست که مدیریت کشور در عرصه های اداری و ابعاد مختلف بر اساس مکتب اسلام هدایت شود و همه مردم و مسئولان جامعه احکام اسلام را در شئون زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی خود قرار دهند.

 

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی ادامه داد: دولت اسلامی تنها به مسئولان قوه مجریه خلاصه نمی شود، بلکه همه اقشار مختلف جامعه  که در نظام اسلامی به هر شکلی مسئولیت و مدیریت را پذیرفته اند در تشکیل و هدایت آن نقش دارند، لذا مهمترین مرحله ایجاد دولت اسلامی خود سازی است تا بتوان در مراحل بعدی جامعه را ساخت.

 

عصمتی تاکید کرد: مسئولان در دولت اسلامی باید خود را نوکر و خدمتگذار مردم بدانند زیرا اساس نظام اسلامی بر مردمی بودن آن است.

 

امام جمعه تربت حیدریه، استکبار ستیزی و مبارزه با ظلم و استبداد و حمایت از محرومان و مستضعفان جهان را از شاخصه های مهم دولت اسلامی ذکر کرد.

 

در انتهای این مراسم تمثال امام خمینی(ره) توسط خاندان معظم شهدا و ایثارگران، دانش اموزان، مردم و مسئولان گلباران شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه