بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی تربت‌ حیدریه:
خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ در ۴:۰۳ ب.ظ
 
محمدرضا عباسپور گفت: بر اثر بارش‌های بهاری دو روز اخیر، مبلغ هفت میلیارد و 300 میلیون ریال خسارت به کشاورزان منطقه وارد شد.

محمدرضا عباسپور، مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: طی بارش های ۴۸ ساعت گذشته به 20 درصد از 85 هکتار مزارع زعفران در بخش‌های بایگ و کدکن خسارت وارد شد که میزان آن سه میلیارد و 500 میلیون ریال است.

وی بیان کرد: همچنین به 35 درصد از 140 هکتار مزارع تحت کشت گندم و جوی بخش‌های رخ و کدکن خسارت وارد شد که میزان آن سه میلیارد و 800 میلیون ریال است.

مدیر جهاد کشاورزی تربت‌ حیدریه با بیان اینکه از مجموع تولیدات بخش کشاورزی شهرستان، 345 هزار تن شامل انواع محصولات زراعی و باغی و 75 هزار تن نیز شامل محصولات دامی است افزود: مهمترین محصولات بخش زراعی این شهرستان گندم، جو، سیب زمینی، چقندرقند و مهمترین محصولات باغی نیز زعفران، آلو، سیب و بادام است.

مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه گفت: در این مدت مهمترین محصولات زراعی و باغی منطقه تربت‌ حیدریه گندم، جو، زعفران، پسته، سیب‌زمینی و چغندرقند است و این شهرستان در تولید محصولاتی چون زعفران، توت، جو، سیب‌زمینی، چغندرقند، بادام، زردآلو و آلو رتبه‌های اول تا سوم استان را داراست.

ارزش ناخالص اقتصادی مجموع تولیدات بخش کشاورزی منطقه ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در سال است که این رقم معادل پنج درصد کل تولیدات استان است.

بیش از ۱۲ هزار نفر بهره بردار کشاورزی در تربت‌ حیدریه مشغول فعالیت هستند.

بر اساس اعلام هواشناسی در تربت حیدریه طی ۴۸ ساعت گذشته ۵۰.۵ میلی متر باران باریده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
کاهش ۶۰ درصدی استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی در تربت حیدریه شهردار تربت حیدریه انتخاب شد تشدید نظارت ها در تربت حیدریه/ادامه سهل انگاری ها ما را ناچار به اعمال محدودیت های بیشتری خواهد کرد خودسازی عملی و علمی مهمترین هدف تحصیل علوم حوزوی است بازگشت محدودیت های کرونایی به تربت حیدریه/هسته مرکزی شهر مسدود شد تربت حیدریه همچنان در وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک بعنوان یک رفتار بهداشتی برای عموم باید نهادینه شود برداشت ۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان های جلگه رخ نظام اسلامی باید در تمام موئلفه های قدرت سرآمد باشد شورای شهر تربت حیدریه در پیچ و تاب انتخاب شهردار! مردمی بودن دستگاه قضا به رعایت حق و اجرای مُرّ قانون و مبارزه با فساد است اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در تربت حیدریه تهدید علیه سلامت عمومی پشت دیوار تصفیه خانه تربت حیدریه