بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی کدکن:
خسارت ۲۰۰ میلیارد ریالی سیل به بخش کشاورزی منطقه کدکن
تاریخ انتشار : ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱۰:۱۴ ق.ظ
 
مدیر جهاد کشاورزی کدکن گفت: سیل فروردین ماه  به بیش از 40 هکتار اراضی زعفران، گندم و جو و باغات آلو و آلوچه و همچنین اماکن دامی خسارت وارد کرده است.

محمد نجفی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: سیل اخیر به ما آموخت می شود با مدیریت تهدیدات را  به فرصت تبدیل کنیم و از این فرصت های بوجوده آمده طرفیت های بالقوه را نیز به فعلیت برسانیم.

 

وی تصریح کرد: بارشها و نزولات جوی بسیار خوب در فروردین ماه جاری، در کدکن طی روزهای ۲۵ و ۲۶ فروردین با بارش بیش از ۷۰ میلیمتر شاهد تغذیه سفره های زیرزمینی و بهبود قنوات، چشمه ها و چاهها را بودیم.

 

نجفی بیان داشت: خوشبختانه با مدیریت بحران در بخش و پیگیری های بسیار جدی و هماهنگ جهاد کشاورزی  با ارسال به موقع پیامک، تلفن و اطلاع رسانی در شبکه های اجتماعی اخطاریه کتبی و حضور در روستاها بویژه اطلاع رسانی به دامداران هیچگونه تلفات دامی نداشتیم.

 

مدیر جهاد کشاورزی کدکن خاطر نشان کرد: با این حال سیل حاصل از بارش طبیعتا خساراتی را به زراعت و باغات حاشیه مسیلها، و بویژه باغات زعفران همچنین اماکن دامی روستایی وارد کرد که حدود ۲۰۰ میلیارد ریال برآورد شده که به تفکیک ۶۹ مورد خسارت در روستاهای بخش گزارش  شده و از این موارد تنها هفت مورد مسدود شدن قنوات کشاورزی است.

 

وی گفت: سیل فروردین ماه  به بیش از ۴۰ هکتار اراضی زعفران، گندم و جو و باغات آلو و آلوچه و همچنین اماکن دامی خسارت وارد کرده است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
Dirty Factual Statements About free spins Unveiled Celebrating the Women at Tufts کمیته برنامه ریزی شهرستان بی خاصیت است Top Five casino real money Urban myths تخلف دفاتر پیشخوان دولت در تربت حیدریه خطر عبور خط انتقال گاز از میان بهترین باغ های روستای کامه علیا پیمانکار سالاری دولت بلای جان مردم! اقدامات جزیره ای و موازی کاری دردی را درمان نمی کند انتقاد عضو شورای شهر تربت حیدریه از وضعیت فروشگاه های زنجیره ای بیست و هفتمین کاروان پیاده و زیارتی بافق یزد وارد تربت حیدریه شد+تصاویر بیش از ۱۴۰ هزار نفر در منطقه تربت حیدریه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند ارتقای سواد فضای مجازی در جامعه آسیب های این حوزه را کاهش می دهد/ضرورت تغییر موضع از حوزه پدافندی به آفندی