بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی کدکن:
خسارت ۲۰۰ میلیارد ریالی سیل به بخش کشاورزی منطقه کدکن
تاریخ انتشار : ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱۰:۱۴ ق.ظ
 
مدیر جهاد کشاورزی کدکن گفت: سیل فروردین ماه  به بیش از 40 هکتار اراضی زعفران، گندم و جو و باغات آلو و آلوچه و همچنین اماکن دامی خسارت وارد کرده است.

محمد نجفی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: سیل اخیر به ما آموخت می شود با مدیریت تهدیدات را  به فرصت تبدیل کنیم و از این فرصت های بوجوده آمده طرفیت های بالقوه را نیز به فعلیت برسانیم.

 

وی تصریح کرد: بارشها و نزولات جوی بسیار خوب در فروردین ماه جاری، در کدکن طی روزهای 25 و 26 فروردین با بارش بیش از 70 میلیمتر شاهد تغذیه سفره های زیرزمینی و بهبود قنوات، چشمه ها و چاهها را بودیم.

 

نجفی بیان داشت: خوشبختانه با مدیریت بحران در بخش و پیگیری های بسیار جدی و هماهنگ جهاد کشاورزی  با ارسال به موقع پیامک، تلفن و اطلاع رسانی در شبکه های اجتماعی اخطاریه کتبی و حضور در روستاها بویژه اطلاع رسانی به دامداران هیچگونه تلفات دامی نداشتیم.

 

مدیر جهاد کشاورزی کدکن خاطر نشان کرد: با این حال سیل حاصل از بارش طبیعتا خساراتی را به زراعت و باغات حاشیه مسیلها، و بویژه باغات زعفران همچنین اماکن دامی روستایی وارد کرد که حدود 200 میلیارد ریال برآورد شده که به تفکیک 69 مورد خسارت در روستاهای بخش گزارش  شده و از این موارد تنها هفت مورد مسدود شدن قنوات کشاورزی است.

 

وی گفت: سیل فروردین ماه  به بیش از 40 هکتار اراضی زعفران، گندم و جو و باغات آلو و آلوچه و همچنین اماکن دامی خسارت وارد کرده است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مسیر منتهی به مجموعه ورزشی آزادی تربت حیدریه نیازمند نگاه ویژه مسئولان است بافت فرسوده تربت حیدریه از فرسودگی خارج می شود! بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی در تربت حیدریه توزیع شد نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت محورهای مهم بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در روز جهانی قدس پرداخت  ۹۹۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی جلگه رخ و کدکن تسویه مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی در هاله ای از ابهام!/مدیر کل تعاون روستایی خراسان رضوی: تسویه مطالبات زعفرانکاران منوط به تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا سرنوشت بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در چالشی جدید! فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد، نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است/حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام