بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی کدکن:
خسارت ۲۰۰ میلیارد ریالی سیل به بخش کشاورزی منطقه کدکن
تاریخ انتشار : ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱۰:۱۴ ق.ظ
 
مدیر جهاد کشاورزی کدکن گفت: سیل فروردین ماه  به بیش از 40 هکتار اراضی زعفران، گندم و جو و باغات آلو و آلوچه و همچنین اماکن دامی خسارت وارد کرده است.

محمد نجفی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: سیل اخیر به ما آموخت می شود با مدیریت تهدیدات را  به فرصت تبدیل کنیم و از این فرصت های بوجوده آمده طرفیت های بالقوه را نیز به فعلیت برسانیم.

 

وی تصریح کرد: بارشها و نزولات جوی بسیار خوب در فروردین ماه جاری، در کدکن طی روزهای ۲۵ و ۲۶ فروردین با بارش بیش از ۷۰ میلیمتر شاهد تغذیه سفره های زیرزمینی و بهبود قنوات، چشمه ها و چاهها را بودیم.

 

نجفی بیان داشت: خوشبختانه با مدیریت بحران در بخش و پیگیری های بسیار جدی و هماهنگ جهاد کشاورزی  با ارسال به موقع پیامک، تلفن و اطلاع رسانی در شبکه های اجتماعی اخطاریه کتبی و حضور در روستاها بویژه اطلاع رسانی به دامداران هیچگونه تلفات دامی نداشتیم.

 

مدیر جهاد کشاورزی کدکن خاطر نشان کرد: با این حال سیل حاصل از بارش طبیعتا خساراتی را به زراعت و باغات حاشیه مسیلها، و بویژه باغات زعفران همچنین اماکن دامی روستایی وارد کرد که حدود ۲۰۰ میلیارد ریال برآورد شده که به تفکیک ۶۹ مورد خسارت در روستاهای بخش گزارش  شده و از این موارد تنها هفت مورد مسدود شدن قنوات کشاورزی است.

 

وی گفت: سیل فروردین ماه  به بیش از ۴۰ هکتار اراضی زعفران، گندم و جو و باغات آلو و آلوچه و همچنین اماکن دامی خسارت وارد کرده است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ماجرای آنتن نصب شده در روستای مرجان چه بود؟ رسانه ها و روابط عمومی ها فضای آرام و به دور از التهاب را در کشور حاکم کنند ۱۸ هزار نفر مبتلا به بیماری فشار خون در تربت حیدریه شناسایی شد ملت ایران با هر گونه مذاکره ای که حاکی از ترس مذاکره کننده گان باشد مخالف است/تقابل امروز ما با استکبار در میدان اقتصادی است کاوش‌های باستان‌شناسی در منطقه «دامسک» ادامه یابد اصل تبلیغ و ترویج زکات ضعیف است/جمع آوری ۱۴ میلیارد ریال زکات در تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع مسوولان نظام افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی ها در تربت حیدریه ارائه تسهیلات بانکی نیازمند سند راهبردی است/پرداخت ۸۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی خراسان رضوی حکم جالب قاضی برای صیاد پرندگان وحشی در تربت حیدریه هنرمندان با ابتکار عمل خود، مردم را به سمت کار و تلاش و رونق تولید هدایت کنند وضعیت نا بسامان یک اثر ملی در تربت حیدریه