بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه خبر داد؛
خسارت ۹۰ میلیارد ریالی سیل در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ در ۳:۴۴ ب.ظ
 
معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه گفت: بارش های اخیر و جاری شدن سیل در شهرستان تربت حیدریه تاکنون ۹ میلیارد و ۵۶۰ میلیون تومان در ۱۱ حوزه اعم از کشاورزی، منابع طبیعی، راهداری، آموزشی، خدماتی و شهرداری ها خسارت وارد کرده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ علی رستمی ظهر امروز در شورای مدیریت بحران تربت حیدریه اظهار داشت: در حوزه مدیریت بحران این شهرستان با توجه به پیش بینی های لازم و تدابیر به موقع، مدیریت مناسبی شده و این تدابیر با توجه به ادامه شرایط جوی که پیش بینی شده بارش ها در خراسان رضوی تا ۱۰ اردیبهشت (حدود ۱۰۰ میلمتر) باید تداوم داشته باشد.

 

وی با تاکید بر اینکه همه مدیران دستگاههای اجرایی تا این تاریخ باید در دسترس باشند، افزود: دستگاههای متولی با استفاده از بخش خصوصی تجهیزات و امکانات لازم را در مناطق آسیب پذیر شهرستان مستقر و آماده داشته باشند و کوتاهی مبنی بر عدم امکانات یا نیروی لازم از هیچکس پذیرفته نیست.

 

فرماندار تربت حیدریه با بیان اینکه حفظ منابع آبی بعنوان ثروت مردم در جریان سیل باید اولویت داشته باشد، خاطر نشان کرد: با توجه به برخی مطالب منتشر شده در فضای محازی و فشارهای افکار عمومی که بدون هیچ دلیلی احساس نگرانی می کنند این ثروت خدادادی بصورت کارشناسی شده باید مدیریت شود.

 

وی مهترین چالش شهر تربت حیدریه را مجتمع های مسکن مهر عنوان کرد و افزود: با توجه به مسیلی که در مجاورت این واحدهای مسکونی قرار دارد دستگاههای متولی لازم است که امکانات و تجهیزات و نیروهای مورد نیاز را در حالت آماده باش در این مکان مستقر داشته باشند.

 

معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه گفت: بارش های اخیر و جاری شدن سیل در شهرستان تربت حیدریه تاکنون ۹ میلیارد و ۵۶۰ میلیون تومان در ۱۱ حوزه کشاورزی، منابع طبیعی، آموزش و پرورش، مسکن و …خسارت وارد کرده است.

 

رستمی در بخشی دیگر از سخنان خود از مسوولان خواست تا در مواجهه با مردم و مواضعی که ممکن است گاها از سوی مردم که تحت فشار قرار دارند عنوان می شود مراقبت کنند چرا که مسوولان مامور به واکنش سریع در برابر مواضع و انتقادهای مردمی نیستند.

 

افزایش ۱۴۰ درصدی بارش ها در تربت حیدریه

رییس اداره هواشناسی تربت حیدریه اظهار داشت: از ابتدای سال زراعی جاری تا امروز در شهرستان تربت حیدریه ۲۲۱.۸ میلمتر باران باریده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال ۹۷(۹۲ میلمتر بارش) ۱۴۰ درصد رشد داشته و نسبت به دوره آماری ۱۰ درصد افزایش بارندگی داشتیم.

 

رضا صفایی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته در شهر تربت حیدریه ۵.۸ در بایگ ۸، نسر ۱۱.۸ کدکن ۱۱، اسدآباد ۸.۳ و بکاول ۱۴.۵ میلیمتر بارندگی داشتیم.

 

وی همچنین در خصوص وضعیت خشکسالی منطقه گفت: با توجه به شاخصه های خشکسالی امسال اغلب نقاط استان شاهد ترسالی هستند.

 

رفع تصرف ۱۸۰ هکتار از اراضی حریم رودخانه ها و مسیل ها/ دستور قضایی برای تخریب بندهای غیر قانونی صادر شده است

مدیر امور آب منطقه ای تربت حیدریه با بیان اینکه طی یکسال گذشته ۱۸۰ هکتار از اراضی حریم رودخانه ها و مسیل ها رفع تصرف شده، افزود: در پیوند با این موضوع تمام بندهای شناسایی شده دائم سرکشی و بصورت مانیتورنیگ در حال رصد و پایش بوده اما از بخشداری ها و دهیاری ها و سایر متولیان امر تقاضا داریم با توجه به طول مسیل ها نسبت به رصد مسیل ها ما را یاری کنند‌.

 

مهدی طلعتی اظهار کرد: از مجموع ۵ بند احداث شده در کدکن بتد شماره یک با توجه به بارش های اخیر و فشار آب از مدار خارج و ما به ازی آن به بندهای پلکانی بعدی می ریزد که با تامین اعتبار ۱۵۰ میلیون ریالی که انجام شده پس از عادی شدن شرایط ترمیم می شود.

 

وی گفت: در خصوص سد نسر و آنچه که در فضای مجازی و افکار عمومی بیان می شود جای هیچ نگرانی نیست و تراز و حجم این سد در وضعیت نرمال قرار دارد‌.

 

مدیر آب منطقه ای تربت حیدریه اضافه کرد: برای بندهای حصار، قوزان و بند عباس آباد که بصورت غیر قانونی احداث شده و قبلا یکبار تخریب گردیده اقدامات و تدابیر لازم اتخاذ شده و کما اینکه برای تخریب بندهای غیر قانونی نیز دستور قضایی صادر شده که با عادی شدن شرایط جوی نیز اقدام خواهد شد.

 

رییس بنیاد مسکن تربت حیدریه در خصوص خسارت وارده ناشی از سیل به منازل مسکونی گفت: آنچه که تاکنون کارشناسان گزارش داده و تائید کردند بارش های اخیر به ۴۸ واحد مسکونی خسارت وارد کرده که ۸۰ درصد آن در بخش بایگ بوده است.

 

علی اصغر کوهسرخی گفت: آماده پرداخت تسهیلات هستیم و متقاضیان به محض دریافت مجوز می توانند تسهیلات مسکن را که امسال احتمالا از ۲۵ میلیون تومان به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافته را دریافت کنند و در ادامه هم مشمول کمک های بلاعوض نیز خواهند شد.

 

در پیوند با این موضوع رییس کمیته امداد تربت حیدریه از خسارت به ۶۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد و همچنین بخشدار بایگ از خسارت به ۵۷ واحد مسکونی روستایی فقط در بخش بایگ خبر دادند که فرماندار تربت حیدریه از رییس بنیاد مسکن خواست تا منتظر ارایه گزارش نماند و خود به همراه کارشناسان با بازدید های میدانی آمار دقیق خسارت به واحدهای مسکونی را احصا کند.

انتهای پیام

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
حریم ها جا به جا شده اند/اگر آبی سرازیر شود آتش خواهیم گرفت!؟ اقتدار نظامی از ابعاد مهم انتظار فرج است/دشمن از نفوذ تفکر انقلاب اسلامی به هراس افتاده است طرح «جهاد همبستگی ملی» ظرفیتی برای تسریع در حل مشکلات سیل زدگان کشور است روستای ده منار بخش کدکن تربت حیدریه تخلیه شد/کارشناسان کشاورزی برای بررسی میزان خسارت به منطفه اعزام می شوند افزایش ۴ درصدی مصرف گاز سی ان جی در منطقه تربت حیدریه محور کدکن به رباط سنگ همچنان مسدود است/میزان بارش باران در کدکن به ۵۵ میلمتر رسید مدعیان دروغین حقوق بشر فجیع ترین اقدامات بین المللی را مرتکب می شوند/اقدام رییس جمهور آمریکا در تروریست خواندن سپاه در راستای تبلیغات انتخاباتی برای صهیونیست ها بود مبنای حرکت سپاه ولایت محوری و خدمت مجاهدانه به مردم است ۲۰ میلیارد ریال تخلف صنفی در تربت حیدریه ثبت شد رژیم آمریکا بزرگترین تروریست دولتی است/آمریکا در تسخیر خاکریز جبهه مقاومت ناکام ماند سپاه مظهر اقتدار حهان اسلام است/تفکر سپاه و بسیج بر محور مقاومت سایه انداخته است آمریکا سیلی سختی از سپاه خورده است/سپاه نیروی مردمی و بر آمده از قانون اساسی است