بدون نظر
 
معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار تربت حیدریه خبر داد؛
خسارت ۷۰۰ میلیارد ریالی سیل در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ در ۸:۱۹ ق.ظ
 
احسان کریمی گفت: در پی بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در روزهای اخیر ، میزان خسارات وارده به حوزه های مختلف در شهرستان تربت حیدریه تا ۲۵ فروردین ماه حدود ۷۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

احسان کریمی، معاون عمرانی فرماندار و دبیر ستاد بحران تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی در ابتدای هفته مبنی بر وقوع سیل و آبگرفتگی معابر، همه دستگاههای اجرایی و خدمات رسان شهرستان در آماده باش کامل بسر می برند.

وی تصریح کرد: در پی بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در روزهای اخیر ، میزان خسارات وارده به حوزه های مختلف در شهرستان تربت حیدریه تا ۲۵ فروردین ماه حدود ۷۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

کریمی با بیان اینکه خسارات وارده در حوزه های کشاورزی، مسکونی، راه های ارتباطی و تاسیسات زیربنایی بوده، افزود: بر اساس اطلاعیه های صادره ،ستاد پیشگیری از بحران شهرستان بمنظور جلوگیری از وقوع سیلاب و کنترل معابر و محورهای مواصلاتی در آماده باش کامل قرار دارند و طبق نقشه های هواشناسی این سامانه بارش زا فردا آسمان شهرستان را ترک خواهد کرد.

معاون فرماندار در خصوص حجم بارش ها بیان داشت: میزان بارندگی در سال زراعی ۹۸-۹۹ تا مورخه ۲۵ فروردین
۲۹۸.۳ میلیمتر بوده و در دوره مشابه در سال زراعی ۹۷-۹۸ این میزان ۲۲۱.۸ میلیمتر، که نسبت به سال گذشته ۳۴ درصد و نسبت به دوره آماری مشابه ۴۳ درصد افزایش بارندگی داشته ایم.

سیلاب ۱۵ میلیارد ریال به بخش مرکزی تربت‌ حیدریه خسارت زد

 

حسن قربانی، بخشدار بخش مرکزی تربت‌ حیدریه گفت: بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب طی چند روز گذشته ۱۵ میلیارد ریال به زیرساخت‌ های روستایی این شهرستان خسارت وارد کرد.

وی افزود: کوره ۱۳ متری آجرپزی اطراف روستای سیوکی بر اثر سیل تخریب شد و همچنین بارش شدید باران در روز گذشته به مزارع، چاه‌ها، منازل، تاسیسات و جاده‌های بخش مرکزی خسارات زیادی وارد کرد.

قربانی با اشاره به خسارت سیل و تگرگ به محصولات کشاورزی روستای تجرود، از پرشدن ‌بند ‌خاکی ‌باغمیان این شهرستان نیز خبر داد و اظهار داشت: اگر بارندگی به همین شدت ادامه یابد و آب بند خاکی این منطقه در روستای شیخ ابوالقاسم و باغ میان تخریب شود ممکن است باعث ایراد خسارت به تعدادی از منازل شود.

آبگرفتگی ورودی جاده زاوه و نارضایتی اهالی از شهرداری

به دنبال بارندگی های شدید دوشنبه شب، منازل اهالی روستای صومعه در ابتدای جاده زاوه دچار آبگرفتگی شد.

قربانی، بخشدار بخش مرکزی تربت حیدریه گفت: تجمع سیلاب در ورودی جاده زاوه که تعریض آن توسط شهرداری به پیمانکار واگذار شده، مشکلاتی برای اهالی روستای صومعه بوجود آورده است.

وی بیان کرد: تعدادی از منازل روستا و حاشیه جاده دچار آبگرفتگی شدید شده بود و متاسفانه فقط اعضای هلال احمر در محل حضور یافته بودند و مقداری ازآبها را با پمپ کشیدند ولی با وجود اینکه این منطقه درحریم شهر است و وظیفه ذاتی شهرداری است که رسیدگی کند، متاسفانه پای کار نیامدند.

قربانی افزود: باوجود اینکه از شروع پروژه تعریض ورودی شهر از سمت زاوه حدود ۲سال است که می گذرد ولی کار چندانی انجام نگرفته که این امر موجب ایجاد مشکلات زیادی برای عبور ومرور خودروها وهمچنین اهالی منطقه شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
طرح شهید سلیمانی یک کار جهادی و خالصانه است/تکمیل بیمارستان راشد مهم‌ترین نیاز زیرساختی زاوه ۳ هزار نفر از دانش آموزان منطقه تربت حیدریه به برنامه شاد دسترسی ندارند بند زنی دولت به مسکن‌های فرسوده مهر برای تبدیل به مسکن ملی!/ متقاضیان با ۴۰ میلیون هوا خریدند/ تعویق زمان اتمام پروژه ملی مسکن به ضرر مردم است نارضایتی شهروندان تربت حیدریه از وضعیت نامناسب آسفالت معابر شهری بزرگترین مجتمع بین راهی شرق کشور در انتظار صدور مجوز و تغییر کاربری استکبار ستیزی و ولایت محوری از شاخصه های مهم اسلام ناب محمدی صلی الله است کشتارگاه صنعتی تربت حیدریه در گیر و دار بروکراسی های اداری توزیع ۸ هزار بسته کمک معیشتی بین نیازمندان تربت حیدریه ما مسئول تنظیم بازار و تعدیل قیمت ها هستیم نه تامین بازار تمرکز دولت آمریکا همچنان بر ایران، اسلام و خاورمیانه است بازگشایی آب انبار تاریخی شیرچهارسوق روح تازه‌ای به شهر تربت حیدریه دمید تولید ۱۲۰۰ تن وش پنبه در تربت حیدریه