بدون نظر
 
رییس تعاون روستایی تربت حیدریه خبر داد؛
خرید حمایتی یک تن طلای سرخ از زعفرانکاران تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۱ دی ۱۳۹۹ در ۱۰:۵۶ ق.ظ
 
شیبانی گفت: با پایان زمان تحویل طرح خرید حمایتی زعفران در ۳۰ آذرماه، در مجموع یک تن و 88 کیلوگرم زعفران از کشاورزان تربت حیدریه خریداری شد.

نسرین شیبانی، رییس تعاون روستایی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار داشت: با پایان زمان تحویل طرح خرید حمایتی زعفران که از ۱۱ آبان امسال آغاز تا ۳۰ آذرماه ادامه داشت، در مجموع یک تن و 88 کیلوگرم زعفران کشاورزان این خطه خریداری شد که از این میزان 300 کیلوگرم نگین و بقیه پوشال مرغوب بودند.

وی تصریح کرد: طبق دستورالعمل ابلاغی، زعفران نگین کیلویی ۱۳۰ میلیون ریال و زعفران پوشال مرغوب نیز کیلویی ۱۱۰ میلیون ریال از کشاورزان خریداری ‌شد.

شیبانی با بیان اینکه امسال تنها همین ۲ نوع زعفران از کشاورزان خریداری ‌شد، افزود: پارسال ۱۱ تن و ۶۰۰ کیلوگرم زعفران از کشاورزان منطقه خریداری شد، اما از آنجا که امسال سیاست سازمان در راستای حمایت از خرده مالکان بود، لذا از هر کشاورز تنها 10 کیلوگرم تحویل گرفتیم و لذا سطح زعفران تحویلی نسبت به پارسال بسیار پایین بود.

رییس تعاون روستایی تربت‌حیدریه در ارتباط با نحوه تسویه حساب با کشاورزان نیز گفت: طبق تصمیم اتخاذ شده، ۳۰ درصد بهای محصول تحویلی از کشاورزان بزودی و از طریق چک لیست ارسالی توسط اداره تعاون روستایی شهرستان، به طور مستقیم به حساب زعفرانکاران واریز خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد باقیمانده قیمت محصول نیز مدت سه ماه نزد تعاون روستایی امانت خواهد ماند، افزود: کشاورزان می‌توانند قبل از انقضای این مدت با بازپرداخت پول سازمان و هزینه‌های مرتبط بر آن، ‌تمام محصول خود را باز پس گیرند و آن را با قیمت دلخواه در بازار به فروش برسانند.

شیبانی ادامه داد: در غیر این صورت بعد از گذشت سه ماه، ۷۰ درصد باقیمانده محصول زعفران به مالکیت تعاون روستایی در خواهد آمد و وجه آن نیز بعد از تامین اعتبار توسط این نهاد به زعفرانکاران پرداخت می‌شود.

از مجموع نزدیک به ۹۰ هزار هکتار اراضی زیرکشت زعفران استان خراسان رضوی، هشت هزار و ۸۰۰ هکتار آن یعنی معادل ۱۲ درصد به شهرستان تربت‌ حیدریه اختصاص دارد.

بیش از ۱۲ هزار نفر بهره‌بردار کشاورزی که معادل ۷۹ درصد نیروی کار تربت‌ حیدریه است، در گستره ۹۰ هزار هکتاری زمین‌های کشاورزی و باغی این شهرستان به کشاورزی اشتغال دارند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بازگشایی آب انبار تاریخی شیرچهارسوق روح تازه‌ای به شهر تربت حیدریه دمید تولید ۱۲۰۰ تن وش پنبه در تربت حیدریه خنثی سازی تحریم ها باید اولویت نخست مسوولان باشد شهردار و اعضای شورا وارد بازی های رسانه ای عده ای خاص نشوند/پاسخ به مطالبات مردم با حضور خبرنگاران قرارگاه ولایت در تربت‌ حیدریه راه اندازی شد رشد ۱۵ درصدی کمک های مردمی خراسان رضوی به ستاد بازسازی عتبات عالیات مجموعه فرهنگی تاریخی شیخ حیدر کدکنی ساماندهی می شود زمین های بایر بخش رخ تربت حیدریه به واحدهای تولید قارچ تبدیل شد تکمیل ساخت مجتمع فرهنگی هنری تربت حیدریه معطل ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار تغییر در قالب استکبار، ماهیت آن را عوض نمی کند/با همه کارشکنی ها هنوز عده ای مذاکره و مراوده با آمریکا را در سر دارند آشوب در آمریکا، فروپاشی قریب الوقوع ایالات متحده را هشدار می‌دهد آیت الله مصباح یزدی پیشران تحول حوزه های علمیه است