بدون نظر
 
رییس تعاون روستایی تربت حیدریه خبر داد؛
خرید حمایتی یک تن طلای سرخ از زعفرانکاران تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۱ دی ۱۳۹۹ در ۱۰:۵۶ ق.ظ
 
شیبانی گفت: با پایان زمان تحویل طرح خرید حمایتی زعفران در ۳۰ آذرماه، در مجموع یک تن و 88 کیلوگرم زعفران از کشاورزان تربت حیدریه خریداری شد.

نسرین شیبانی، رییس تعاون روستایی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار داشت: با پایان زمان تحویل طرح خرید حمایتی زعفران که از ۱۱ آبان امسال آغاز تا ۳۰ آذرماه ادامه داشت، در مجموع یک تن و 88 کیلوگرم زعفران کشاورزان این خطه خریداری شد که از این میزان 300 کیلوگرم نگین و بقیه پوشال مرغوب بودند.

وی تصریح کرد: طبق دستورالعمل ابلاغی، زعفران نگین کیلویی ۱۳۰ میلیون ریال و زعفران پوشال مرغوب نیز کیلویی ۱۱۰ میلیون ریال از کشاورزان خریداری ‌شد.

شیبانی با بیان اینکه امسال تنها همین ۲ نوع زعفران از کشاورزان خریداری ‌شد، افزود: پارسال ۱۱ تن و ۶۰۰ کیلوگرم زعفران از کشاورزان منطقه خریداری شد، اما از آنجا که امسال سیاست سازمان در راستای حمایت از خرده مالکان بود، لذا از هر کشاورز تنها 10 کیلوگرم تحویل گرفتیم و لذا سطح زعفران تحویلی نسبت به پارسال بسیار پایین بود.

رییس تعاون روستایی تربت‌حیدریه در ارتباط با نحوه تسویه حساب با کشاورزان نیز گفت: طبق تصمیم اتخاذ شده، ۳۰ درصد بهای محصول تحویلی از کشاورزان بزودی و از طریق چک لیست ارسالی توسط اداره تعاون روستایی شهرستان، به طور مستقیم به حساب زعفرانکاران واریز خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد باقیمانده قیمت محصول نیز مدت سه ماه نزد تعاون روستایی امانت خواهد ماند، افزود: کشاورزان می‌توانند قبل از انقضای این مدت با بازپرداخت پول سازمان و هزینه‌های مرتبط بر آن، ‌تمام محصول خود را باز پس گیرند و آن را با قیمت دلخواه در بازار به فروش برسانند.

شیبانی ادامه داد: در غیر این صورت بعد از گذشت سه ماه، ۷۰ درصد باقیمانده محصول زعفران به مالکیت تعاون روستایی در خواهد آمد و وجه آن نیز بعد از تامین اعتبار توسط این نهاد به زعفرانکاران پرداخت می‌شود.

از مجموع نزدیک به ۹۰ هزار هکتار اراضی زیرکشت زعفران استان خراسان رضوی، هشت هزار و ۸۰۰ هکتار آن یعنی معادل ۱۲ درصد به شهرستان تربت‌ حیدریه اختصاص دارد.

بیش از ۱۲ هزار نفر بهره‌بردار کشاورزی که معادل ۷۹ درصد نیروی کار تربت‌ حیدریه است، در گستره ۹۰ هزار هکتاری زمین‌های کشاورزی و باغی این شهرستان به کشاورزی اشتغال دارند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم حمایت قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر نام نویسی ۷۱۸ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در تربت حیدریه قرارگاهی از جنس حاج قاسم توزیع بیش از ۷۰۰ جعبه نوغان بین نوغانداران خراسان بی‌نیازسازی کشور از واردات کاغذ با سرمایه‌گذاری در منابع سنگ تربت حیدریه/ سود بانکی اصلی‌ترین مانع تولید است هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس غیورمردانه حماسه آفرید پروژه احداث سینما امید در تربت حیدریه همچنان بلاتکلیف است جوانانی که تهدید و آسیب‌های محله‌شان را به دور از هیاهو به فرصت تبدیل کردند ۱۴۴۰ خودرو عمومی در تربت حیدریه رایگان دوگانه‌سوز شدند تاکید فرماندار بر ساماندهی ورودی های شهر تربت حیدریه عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است