بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه خبر داد؛
خرید حمایتی ۲۵ درصد زعفران تولیدی تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۲۶ آذر ۱۳۹۸ در ۹:۱۴ ق.ظ
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه با بیان اینکه تاکنون ۱۰ تن زعفران از کشاورزان این شهرستان توسط تعاون روستایی خریداری شده، افزود: این میزان خرید حمایتی تنها ۲۵ درصد تولید زعفران این خطه را شامل می شود.

علی رستمی، معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، با بیان اینکه ۲۵ درصد از کل تولید زعفران شهرستان به روش حمایتی خریداری شده،گفت: تاکنون ۵۰ درصد وجه ۵ تن خرید اولیه پرداخت شده و مابقی نیز در حال پرداخت است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۰ تن زعفران توسط تعاون روستایی از زعفرانکاران تربت حیدریه خریداری شده، اظهار کرد: این میزان زعفران از حدود ۲ هزار کشاورز خریداری شده که ورود پشتوانه ای و حمایتی و دغدغه مند دولت برای مدیریت بازار و جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان در فصل برداشت این محصول، بسیار موثر بود.

رستمی همچنین بر بیمه محصولات کشاورزی با توجه به تغییرات آب و هوایی و حوادث پیش بینی نشده تاکید کرد و گفت: دولت ها سالانه میلیاردها تومان را صرف جبران خسارات وارده به محصولات کشاورزی می کنند، لذا بیمه محصولات کشاورزی برای ایجاد امنیت و ثبات درآمد بهره برداران بخش کشاورزی ضرورت دارد.

وی تصریح کرد: کشاورزان می‌توانند با بیمه محصول خود از مزایای آن در مواقع بروز خسارت برخوردار شوند.

رستمی با اشاره بر لزوم ترویج و فرهنگ سازی بیشتر بیمه در بخش کشاورزی، اصلی‌ترین عامل جهت توسعه پوشش بیمه محصولات کشاورزی را تسریع روند پرداخت غرامت صندوق بیمه به کشاورزان در زمان وقوع حوادث قهری و جبران خسارات وارده در کمترین زمان ممکن عنوان کرد.

فرماندار تربت حیدریه با اشاره به آغاز فصل زمستان و  وقوع سرمازدگی و یخبندان و یا خشکسالی به عنوان مهم‌ترین عوامل خسارت زای محصولات کشاورزی، از کلیه کشاورزان خواست تا با مراجعه به دفا‌تر خدمات بیمه کشاورزی و مراکز خدمات جهاد کشاورزی نسبت به انجام بیمه محصولات کشاورزی خود در مقابل حوادث غیر مترقبه اقدام کنند.

رستمی بیان داشت: مبلغ بیمه محصولات کشاورزی در قبال تعهداتی که صندوق به کشاورزان ارائه می کند زیاد نیست و باید دانست که دانش و تجربه بشری برای ارامش خاطر و اینده نگری به ساز و کار بیمه ای رسیده و این در حالی است که در کشور ما هنوز توجه چندانی به ان نمی شود.

بخش کشاورزی تربت حیدریه با تولید 37 نوع محصول زراعی و 31 نوع محصول باغی به ترتیب رتبه های پنجم و سوم را از این نظر در خراسان رضوی دارد.

یکی از شاخص ترین محصولات این شهرستان که در ایران و جهان رتبه نخست را به خود اختصاص داده زعفران است که کشت آن در سطح بیش از ۱۰ هزار هکتار با تولید سالانه بیش از ۴۰ تن صورت می گیرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اصلاح ساختار بودجه از اولویت های اصلی مجلس یازدهم است/میزان درآمد داخلی شرکت ملی نفت از صادرات بیشتر است شهروندان مناطق کم برخوردار مشارکت بیشتری با شهرداری دارند توزیع ۷۳۰ بسته کمک معیشتی در جلگه رخ تربت حیدریه سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ