بدون نظر
 
مدیر تعاونی روستایی تربت حیدریه خبر داد؛
خرید توافقی زعفران به چهار تن رسید
تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۷ ب.ظ
 
مدیر تعاون روستائی تربت حیدریه گفت: از آغاز اجرای طرح توافقی و حمایتی خرید زعفران از کشاورزان خراسان رضوی تاکنون چهار تن محصول زعفران توسط تعاون روستایی تربت حیدریه خریداری شده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، جواد معاونی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران گفت: خرید توافقی برای حمایت از  زعفرانکاران خراسان رضوی بنا به دستور وزارت جهاد کشاورزی از دوم آبانماه جاری آغاز شده و تاکنون چهار تن زعفران خشک به ارزش ۲۰ میلیارد ریال در مرحله نخست با پرداخت بین ۳۰ تا ۷۰ درصد توسط تعاون روستائی خریداری شده است.

 

وی بیان داشت: این طرح در راستای حمایت از زعفرانکاران و مقابله با شیطنت دلالان هنگام برداشت زعفران انجام گرفته تا از ضرر و زیان کشاورز ممانعت شود.

 

مدیر تعاون روستائی تربت حیدریه اظهار داشت: در فواصل زمانی خرید توافقی زعفران برخی شائبه ها توسط افراد نا آگاه مبنی بر اینکه دلالان زعفران را از کشاورزان خریداری می کنند و در ادامه به تعاون روستائی می فروشند مطرح بود و لذا ضمن تکذیب این شایعه به اطلاع می رساند تعاون روستائی طبق نامه ای از جها کشاورزی و مشخص شدن اراضی زعفران و میزان تولید زعفرانکار، محصول را خریداری می کند.

 

معاونی گفت: با دستور مجدد وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تعاون روستایی خرید توافقی زعفران از کشاورزان همچنان تا ۳۰ آذر ادامه دارد و میزان ۷۰ درصد هزینه خرید در مرحله نخست به کشاورزان پرداخت می شود.

 

پیش از این کشاورزان در خصوص واگذاری مبالغ و اینکه تنها ۳۰ درصد هزینه به آنها پرداخت می شود گلایه مند بودند که با اجرای این طرح در مرحله دوم رضایت نسبی کشاورزان را بدست گرفته است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
هزینه ۲ میلیارد ریالی شهرداری برای فضای سبز ویژه نوروز حضور در مسابقات آسیایی جاکارتا مهمترین میدان رقابت حسن تفتیان در سال آینده پرداخت ۹۰ درصد مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی/توزیع ۲۰۰ تن میوه شب عید در تربت حیدریه خراسان رضوی با جشن نوروزگاه به استقبال بهار می رود نظام اسلامی ایران با دو رکن جمهوریت و اسلامیت پایدار است کلنگ زنی ۵ واحد آموزشی خیر ساز در جلگه رخ تربت حیدریه ۸۴ میلیون لیتر بنزین در تربت حیدربه صرفه جویی شد استقبال شهروندان تربت حیدریه از بهار با چهارشنبه ای بدون خطر نخستین مرکز بی خطر سازی زباله های عفونی خراسان رضوی به بهره برداری رسید ابریشم بایگ تربت حیدریه ثبت آثار ملی می شود زعفرانی ترین شهر جهان به استقبال زائران و مسافران نوروزی می رود فعالیت تشکیلاتی و اثربخش جامعه مداحان، توطئه ها و نقشه دشمنان انقلاب را خنثی می کند