بدون نظر
 
مدیر تعاونی روستایی تربت حیدریه خبر داد؛
خرید توافقی زعفران به چهار تن رسید
تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۷ ب.ظ
 
مدیر تعاون روستائی تربت حیدریه گفت: از آغاز اجرای طرح توافقی و حمایتی خرید زعفران از کشاورزان خراسان رضوی تاکنون چهار تن محصول زعفران توسط تعاون روستایی تربت حیدریه خریداری شده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، جواد معاونی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران گفت: خرید توافقی برای حمایت از  زعفرانکاران خراسان رضوی بنا به دستور وزارت جهاد کشاورزی از دوم آبانماه جاری آغاز شده و تاکنون چهار تن زعفران خشک به ارزش ۲۰ میلیارد ریال در مرحله نخست با پرداخت بین ۳۰ تا ۷۰ درصد توسط تعاون روستائی خریداری شده است.

 

وی بیان داشت: این طرح در راستای حمایت از زعفرانکاران و مقابله با شیطنت دلالان هنگام برداشت زعفران انجام گرفته تا از ضرر و زیان کشاورز ممانعت شود.

 

مدیر تعاون روستائی تربت حیدریه اظهار داشت: در فواصل زمانی خرید توافقی زعفران برخی شائبه ها توسط افراد نا آگاه مبنی بر اینکه دلالان زعفران را از کشاورزان خریداری می کنند و در ادامه به تعاون روستائی می فروشند مطرح بود و لذا ضمن تکذیب این شایعه به اطلاع می رساند تعاون روستائی طبق نامه ای از جها کشاورزی و مشخص شدن اراضی زعفران و میزان تولید زعفرانکار، محصول را خریداری می کند.

 

معاونی گفت: با دستور مجدد وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تعاون روستایی خرید توافقی زعفران از کشاورزان همچنان تا ۳۰ آذر ادامه دارد و میزان ۷۰ درصد هزینه خرید در مرحله نخست به کشاورزان پرداخت می شود.

 

پیش از این کشاورزان در خصوص واگذاری مبالغ و اینکه تنها ۳۰ درصد هزینه به آنها پرداخت می شود گلایه مند بودند که با اجرای این طرح در مرحله دوم رضایت نسبی کشاورزان را بدست گرفته است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
فقدان مجموعه ورزشی سرپوشیده آبی، دغدغه اصلی حوزه ورزش در تربت حیدریه/بخش اعظمی از فضاهای ورزشی غیر کارشناسی و به دور از استانداردهای لازم است آغاز برداشت سیب زمینی از مزارع جلگه رخ تربت حیدریه آخوند ملاعباس تربتی عالمی از خود رسته و به خدا پیوسته ایستگاه راه آهن تربت حیدریه بزرگترین پایانه حمل بار ریلی سیمان صادراتی کشور شیطنت دلالان برای کاهش قیمت طلای سرخ نمایندگان ملت با کدام حجت شرعی به این کنوانسیون استکباری و استعماری رای دادند؟/ تا مادامی که از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی دست برندارید بهانه های آمریکا تمامی ندارد رمز ماندگاری نهضت عاشورا، اراده خدا و پیام رسانی اهل بیت(ع) بود مرزبانی مهمترین رکن امنیت کشور است ۵ هزار کودک تربت حیدریه در مرحله غربالگری شنوایی بهره برداری از ۲ مرکز خدماتی بهزیستی در تربت حیدریه انعقاد تفاهم نامه برای ساخت سالن چند منظوره خیر ساز در دانشگاه تربت حیدریه جمهوری اسلامی ایران پایگاه امن و باثبات منطقه است