بدون نظر
 
مدیر تعاونی روستایی تربت حیدریه خبر داد؛
خرید توافقی زعفران به چهار تن رسید
تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۷ ب.ظ
 
مدیر تعاون روستائی تربت حیدریه گفت: از آغاز اجرای طرح توافقی و حمایتی خرید زعفران از کشاورزان خراسان رضوی تاکنون چهار تن محصول زعفران توسط تعاون روستایی تربت حیدریه خریداری شده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، جواد معاونی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران گفت: خرید توافقی برای حمایت از  زعفرانکاران خراسان رضوی بنا به دستور وزارت جهاد کشاورزی از دوم آبانماه جاری آغاز شده و تاکنون چهار تن زعفران خشک به ارزش ۲۰ میلیارد ریال در مرحله نخست با پرداخت بین ۳۰ تا ۷۰ درصد توسط تعاون روستائی خریداری شده است.

 

وی بیان داشت: این طرح در راستای حمایت از زعفرانکاران و مقابله با شیطنت دلالان هنگام برداشت زعفران انجام گرفته تا از ضرر و زیان کشاورز ممانعت شود.

 

مدیر تعاون روستائی تربت حیدریه اظهار داشت: در فواصل زمانی خرید توافقی زعفران برخی شائبه ها توسط افراد نا آگاه مبنی بر اینکه دلالان زعفران را از کشاورزان خریداری می کنند و در ادامه به تعاون روستائی می فروشند مطرح بود و لذا ضمن تکذیب این شایعه به اطلاع می رساند تعاون روستائی طبق نامه ای از جها کشاورزی و مشخص شدن اراضی زعفران و میزان تولید زعفرانکار، محصول را خریداری می کند.

 

معاونی گفت: با دستور مجدد وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تعاون روستایی خرید توافقی زعفران از کشاورزان همچنان تا ۳۰ آذر ادامه دارد و میزان ۷۰ درصد هزینه خرید در مرحله نخست به کشاورزان پرداخت می شود.

 

پیش از این کشاورزان در خصوص واگذاری مبالغ و اینکه تنها ۳۰ درصد هزینه به آنها پرداخت می شود گلایه مند بودند که با اجرای این طرح در مرحله دوم رضایت نسبی کشاورزان را بدست گرفته است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظارت استصوابی شورای نگهبان حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام اسلامی است صنعت نوغانداری تربت حیدریه قربانی تصمیمات جزیره ای شده است سیاست گذاری صحیح در صنعت نوغانداری باعث تولید ثروت و اشتغال می شود در جنگ اقتصادی اطاعت تحت پرچم ولایت فقیه منجر به پیروزی می شود آغاز عملیات اجرایی فاز نخست فولاد رخ در مردادماه نقشه راه اقتصاد کشور بهبود فضای کسب و کار و مشارکت دادن مردم است/بازارهای منطقه ظرفیت عظیمی برای جهش اقتصادی ایران دارد بلوک زایمان طبیعی «ال دی آر» بیمارستان رازی تربت حیدریه به بهره برداری رسید همایش استانی تکریم امامزادگان و بقاع متبرکه در تربت حیدریه برگزار می شود امسال ۷ هزاز کلاس درس به فضای آموزشی کشور اضافه می شود/مشارکت ۱۰ هزار میلیارد ریالی خیرین مدرسه ساز بیماری خود ایمنی به نام «نمای رومی» اتفاقات بازار سکه و ارز در کشور مصداق سهل انگاری و بی تدبیری بود