بدون نظر
 
خروج ناو آمریکایی و کمک روسیه به کشتی‌های جنگی ایران
تاریخ انتشار : ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۱۰:۳۲ ق.ظ
 
«ناوگان روسیه، در ساحل یمن لنگر انداخته و به تخلیه بیش از 650 نفر از طریق هوا و دریا کمک کرده است ...».

به گزارش سرویسی سیاسی جام نیوز، پایگاه آمریکایی دبلیو ان دی (WND) نوشت که روسیه برای کمک به مبارزان حوثی یمن در کنار ایران قرار گرفته است.

دبلیو ان دی مدعی شده که ایران به دنبال کمک تسلیحاتی به یمن است. این سایت به نقل از “برخی مقامات دفاعی خاورمیانه که نامشان فاش نشده” می نویسد: در شرایطی که احتمال تشدید تنش ها در منطقه بی ثبات خاورمیانه وجود دارد، ناوگان روسیه از کشتی های ایرانی که قصد رساندن سلاح به مبارزان حوثی را داشته اند، حمایت می کند.

مقامات دفاعی گفته اند، کشتی های جنگی روسیه به دنبال اجرای مانوری هستند تا مسیر مشخصی را برای کشتی های ایرانی جهت دور زدن آمریکا و رسیدن به یمن ایجاد کنند.

این پایگاه آمریکایی نوشت: همه این ها در حالی است که دولت اوباما ناو جنگی روزولت را از سواحل یمن خارج کرده است.

دبلیو ان دی افزود: طبق گزارش ها، ناوگان روسیه، یکشنبه گذشته در ساحل یمن لنگر انداخته و به تخلیه بیش از 650 نفر از طریق هوا و دریا کمک کرده است.

این سایت در پایان نوشت: پنتاگون علاوه بر شورش حوثی ها، نگران تنگه باب المندب است که در سواحل یمن واقع شده و دریای سرخ را به خلیج عدن متصل می سازد. روزانه بیش از سه میلیون بشکه نفت از طریق این تنگه به اروپا و آمریکا منتقل می شود.

این خبر درحالی منتشر می شود که امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش گفته، نیروی دریایی با اقتدار در خلیج عدن و مسیر عبور و مرور کشتی‌های تجاری برای تأمین امنیت به گشت‌زنی ادامه خواهد داد و به هیچ کس اجازه نمی‌دهیم که بی دلیل کشتی‌های ما را بازرسی کند.

وی ادعای ارسال سلاح به یمن را تکذیب کرده و گفته است: ما در منطقه حضور داریم، امنیت کشتی هایمان را برقرار می کنیم، چون به هر صورت مسیر عبور و مرور کشتی های ما است.

دریادار سیاری در پاسخ به این سؤال که آیا نیروی دریایی ایران هشداری از آمریکا درباره نزدیک شدن به سواحل یمن دریافت کرده است، اظهار داشت: خیر. ما به عنوان مسئولان نیروی دریایی، از سلسله مراتبمان دستور و پیام می گیریم، از جای دیگر دستور نمی گیریم، ما کار خودمان را انجام می دهیم.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است راهپیمایی ۲۲ بهمن تربت حیدریه در قاب تصویر انقلاب اسلامی تحول شگرفی در امت های جهان اسلام پدیدار کرد/بمب هسته ای جمهوری اسلامی این حضور عزتمندانه و حماسی ملت ایران در صحنه است شهادت حاج قاسم نقطه آغازی بر پایان حضور امریکایی ها در منطقه است حضور و پشتوانه مردمی از انقلاب اسلامی صیانت کرده است/مکتب و ابعاد شخصیتی و فکری شهید سلیمانی باید تبیین شود بهره برداری از ۴۹ پروژه عمرانی در شهرستان زاوه شکوه و بالندگی انقلاب اسلامی در شهر پیشتاز انقلاب اداره کشور نیازمند مسئولانی با قواره انقلابی است/جمهوری اسلامی با شهید سلیمانی رسم مقاومت را به ملت‌های منطقه آموخت موشک‌ های شلیک شده به عین‌الاسد محصول دانایی نیروی انسانی کشور بود/به کسانی که خلع سلاح نیروهای مسلح را دنبال می کنند به چشم خائن نگاه کنید