بدون نظر
 
رئیس حوزه های علمیه تربت حیدریه:
حوزه های علمیه جهت دهی نظام را مشخص می کنند/مهمترین محور وحدت، حوزه اندیشه و تفکرهاست
تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۳۹۸ در ۹:۲۰ ق.ظ
 
حوزه های علمیه در حقیقت جهت دهی نظام را مشخص می کنند و دانشگاهها باید تامین آنچه در این مسیر نیاز است را فراهم کنند.

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی، رئیس حوزه های علمیه تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار کرد: حوزه های علمیه در حقیقت جهت دهی نظام را مشخص و جامعه را در این مسیر به حرکت در می آورند و دانشگاهها نیز باید در این مسیر آنچه مورد نیاز است را فراهم کنند.

وی تصریح کرد: سیاست ها، اندیشه ها و راهبردهای امروز وحدت حوزه و دانشگاه باید از مرحله گفتار و شعار خارج شده و برای مدل سازی راهبردهای دینی در عرصه های مورد نیاز جامعه به مرحله اجرا برسد.

استاد حوزه های علمیه تربت حیدریه، وحدت حوزه و دانشگاه در ابعاد مختلف را لازمه پیشرفت اهداف انقلاب اسلامی برشمرد و از علم همراه با تهذیب بعنوان دو بال این وحدت یاد کرد.

عصمتی خاطر نشان کرد: در موضوع وحدت حوزه و دانشگاه اعتقاد و دانش بعنوان دو وجهه این مراکز باید مد نظر قرار بگیرد که در کنار هم و تعامل موازی بعنوان دو بال قوی و استوار به قله های سعادت می رسند.

امام جمعه تربت حیدریه تاکید کرد: توازن اندیشه ها و تفکرات و تعامل حوزویان و دانشگاهیان جدایی حوزه و دانشگاه را غیر ممکن می کند و جامعه ای در تراز انقلاب اسلامی فراهم می کند.

عصمتی، دیگر محور مهم وحدت حوزه و دانشگاه را تلاش تحقیقاتی و هدفمند برای تبلیغ و تشکیل تمدن بزرگ اسلامی دانست و رسیدن به آن را بر اساس اموزه های الهی برای بشر قابل تحقق عنوان کرد.

وی عنوان کرد: اگر علم و دانش ارزش دارد به تبع آن کانونهای این عرصه ارزشمند بوده و از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و در این کانونهای اندیشه و علم راه رسیدن به قله های سعادت هموار تر طی می شود.

منطقه تربت حیدریه در جنوب خراسان رضوی از دیرباز با پرورش عالمان و مجاهدان دینی و نخبگان علمی و دانشگاهی شرایطی را برای امروز فراهم کرده که اکنون این خطه از خراسان رضوی بعنوان قطب پرورش استعدادهای حوزویان و دانشگاهیان معرفی شده است.

در حال حاضر بیش از ۴۰۰ طلبه و روحانی در دو حوزه علمیه برادران مرحوم هراتی و فولاد و یک حوزه علمیه خواهران ریحانه الرسول سلام الله علیها تا مقطع سطح چهار(دکترا) تحصیل و تدریس می کنند.

همچنین این شهرستان با دارا بودن 7 مرکز دانشگاهی شامل؛ دانشگاه عالی، علوم پزشکی، آزاد اسلامی، پیام نور، علمی کاربردی، فرهنگیان و فنی مهندسی به بیش از 11 هزار دانشجو و 250 استاد عضو هیئت علمی خدمات علمی، آموزشی و تحقیقاتی و پژوهشی ارائه می کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ارسال محموله ۲۵ تنی کمک های غیر نقدی بسیجیان تربت حیدریه به سیل زدگان منطق مقاومت انقلاب اسلامی را به این اقتدار رسانده، نه مذاکره و سازش رفتار دوگانه شورای شهر تربت حیدریه مقابل سازمان سینمایی کشور شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه