بدون نظر
 
معاون اسبق قوه قضائیه
حوزه های علمیه باید مجتهد تحویل جامعه بدهند
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ در ۸:۵۷ ق.ظ
 
معاون اسبق اداری، مالی قوه قضائیه گفت: هر چند روضه خوانی افضل عبادت برای روحانیون بشمار می رود اما جامعه نیازمند عالم اندیشمند و مجتهد است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام عباسعلی علیزاده صبح امروز در نشست بصیرتی حوزه های علمیه تربت حیدریه اظهار کرد: یکی از اولویت های پس از پیروزی انقلاب اسلامی این بود که حوزه های علمیه را وارد دانشگاهها کنیم تا در یک وحدت رویه برای جامعه کارساز باشیم اما اکنون گاهی عکس آن اتفاق افتاده و برخی القاب همچون دکتر و حجت الاسلام خودنمایی می کند اما در حقیفت باید دید که چه میزان عالم و مجتهد تربیت کردیم.

 

معاون اسبق اداری مالی قوه قضائیه گفت: هر چند روضه خوان افضل عبادت برای روحانیون بشمار می رود اما جامعه نیازمند عالم اندیشمند و مجتهد است.

 

وی تصریح کرد: مردم طلاب و روحانیون را بعنوان سرباز امام زمان (عج) می شناسند و از این قشر توقع خلاف و با عدم مسوولیت پذیری ندارند، لذا باید مراقبت شود تا روحانیت و حوزه های علمیه جایگاه خود را نزد مردم حفظ کند.

 

معاون اسبق قوه قضائیه با بیان اینکه تحصیل باید در اولویت فعالیت های روحانیون قرار بگیرد، افزود: طلبه باید نیاز های جامعه خود را احصا و شناسائی کرده و در راستای آن به تحصیل و تهذیب خود بپردازد تا بتواند برای جامعه خود تاثیر گذار باشد.

 

وی آینده نگری را از دیگر اولویت های حوزه های علمیه برشمرد و گفت: آینده نگری به این معنا که روحانیت با شناخت از ترفندهای دشمن در فضاهای مختلف براساس آن در شبهه زدایی از جامعه مخاطب خود تلاش کنند.

 

علیزاده در ادامه به شاخصه های انقلابی گری در حوزه های علمیه پرداخت و بیان داشت: خود سازی اخلاقی و مجاهدت علمی از مهمترین شاخصه های انقلابی گری در حوزه های علمیه است که بوسیله آن درجات عالی دروس حوزه و تفکر انقلابی در خدمت به جامعه طی خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
هنر پرده خوانی  در کشور مغفول مانده است حفظ و تقویت روحیه انقلابی و هویت دینی مهمترین دستاورد دفاع مقدس است/فرهنگ دفاع مقدس تبلور منطقه ای و فرا منطقه ای یافته است مدارس و مراکز علمی باید فرزندان کشور را برای نظام دینی تربیت کنند تشیع و خاکسپاری پیکر مطهر پنج شهید گمنام دفاع مقدس در تربت حیدریه مشارکت ۱۴ گروه جهادی تربت حیدریه در رزمایش خدمت سپاهیان محمد رسول الله۲ بانک ها اعتبارات اشتغالزایی در تربت حیدریه را بلوکه کردند زعفران و جای خالی یک تشکل صادراتی قوی در ایران مبارزه با بدعت ها و کج روی ها در سایه امر به معروف و نهی از منکر تحقق می یاید تکمیل زنجیره تولید و عرضه زعفران در کشور باعث تعیین قیمت جهانی این محصول می شود ۴۶ تن طلای سرخ در بورس کالای ایران معامله شد/گردش مالی در معاملات آتی زعفران به ۲۸ هزار میلیارد ریال رسید جنگ روانی و روز شماری واهی دشمن در اراده ملت ایران تاثیری ندارد/عربده کشی های دشمن از روی ضعف و استیصال است رزمایش «اقتدار عاشورایی بسیج؛ سپاهیان محمد رسول‌ الله۲» در تربت حیدریه آغاز شد