بدون نظر
 
معاون اسبق قوه قضائیه
حوزه های علمیه باید مجتهد تحویل جامعه بدهند
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ در ۸:۵۷ ق.ظ
 
معاون اسبق اداری، مالی قوه قضائیه گفت: هر چند روضه خوانی افضل عبادت برای روحانیون بشمار می رود اما جامعه نیازمند عالم اندیشمند و مجتهد است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام عباسعلی علیزاده صبح امروز در نشست بصیرتی حوزه های علمیه تربت حیدریه اظهار کرد: یکی از اولویت های پس از پیروزی انقلاب اسلامی این بود که حوزه های علمیه را وارد دانشگاهها کنیم تا در یک وحدت رویه برای جامعه کارساز باشیم اما اکنون گاهی عکس آن اتفاق افتاده و برخی القاب همچون دکتر و حجت الاسلام خودنمایی می کند اما در حقیفت باید دید که چه میزان عالم و مجتهد تربیت کردیم.

 

معاون اسبق اداری مالی قوه قضائیه گفت: هر چند روضه خوان افضل عبادت برای روحانیون بشمار می رود اما جامعه نیازمند عالم اندیشمند و مجتهد است.

 

وی تصریح کرد: مردم طلاب و روحانیون را بعنوان سرباز امام زمان (عج) می شناسند و از این قشر توقع خلاف و با عدم مسوولیت پذیری ندارند، لذا باید مراقبت شود تا روحانیت و حوزه های علمیه جایگاه خود را نزد مردم حفظ کند.

 

معاون اسبق قوه قضائیه با بیان اینکه تحصیل باید در اولویت فعالیت های روحانیون قرار بگیرد، افزود: طلبه باید نیاز های جامعه خود را احصا و شناسائی کرده و در راستای آن به تحصیل و تهذیب خود بپردازد تا بتواند برای جامعه خود تاثیر گذار باشد.

 

وی آینده نگری را از دیگر اولویت های حوزه های علمیه برشمرد و گفت: آینده نگری به این معنا که روحانیت با شناخت از ترفندهای دشمن در فضاهای مختلف براساس آن در شبهه زدایی از جامعه مخاطب خود تلاش کنند.

 

علیزاده در ادامه به شاخصه های انقلابی گری در حوزه های علمیه پرداخت و بیان داشت: خود سازی اخلاقی و مجاهدت علمی از مهمترین شاخصه های انقلابی گری در حوزه های علمیه است که بوسیله آن درجات عالی دروس حوزه و تفکر انقلابی در خدمت به جامعه طی خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
وحدت حوزه و دانشگاه باید بر مدار اخلاق و دین باشد زعفران طلای سرخ یا بلای جان مردم خراسان مسئولین؛ معلولین را دریابید! هشدارهای رهبری برای سال ۹۸ نیازمند وحدت و همگرایی نیروهای وفادار به انقلاب است/عده ای منافقانه سعی به القای بن بست در کشور را دارتد هدف فتنه شوم چند ماه اخیر، القای بن بست و ناامیدی در جامعه بود/بزرگترین دغدغه رهبری، دو قطبی کردن مردم توسط جناح هاست/هشدار رهبری برای فتنه ۹۸ را باید جدی بگیریم/امروز در اوج قدرت انقلاب اسلامی، خطر خیانت خواص در کمین نشسته است نگاه شهرداری به مسائل فرهنگی شهر ضعیف است سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی ۳/۴ متر مربع است بهره برداری از ۴ پروژه آموزشی خیر ساز در تربت حیدریه جنبش دانشجویی، ضداستکباری و طرفدار عدالت خواهی است/شناخت فتنه و اصحاب فتنه و مطالبه گری از شاخصه های تشکل های دانشجویی است آیت الله مروج تربتی در توسعه علوم دینی و تقویت حوزه های علمیه نقش بسزایی داشت تخلف در شهرداری تربت حیدریه ۵ هزار معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/اماکن عمومی برای معلولان مناسب سازی نشده است