بدون نظر
 
معاون اسبق قوه قضائیه
حوزه های علمیه باید مجتهد تحویل جامعه بدهند
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ در ۸:۵۷ ق.ظ
 
معاون اسبق اداری، مالی قوه قضائیه گفت: هر چند روضه خوانی افضل عبادت برای روحانیون بشمار می رود اما جامعه نیازمند عالم اندیشمند و مجتهد است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام عباسعلی علیزاده صبح امروز در نشست بصیرتی حوزه های علمیه تربت حیدریه اظهار کرد: یکی از اولویت های پس از پیروزی انقلاب اسلامی این بود که حوزه های علمیه را وارد دانشگاهها کنیم تا در یک وحدت رویه برای جامعه کارساز باشیم اما اکنون گاهی عکس آن اتفاق افتاده و برخی القاب همچون دکتر و حجت الاسلام خودنمایی می کند اما در حقیفت باید دید که چه میزان عالم و مجتهد تربیت کردیم.

 

معاون اسبق اداری مالی قوه قضائیه گفت: هر چند روضه خوان افضل عبادت برای روحانیون بشمار می رود اما جامعه نیازمند عالم اندیشمند و مجتهد است.

 

وی تصریح کرد: مردم طلاب و روحانیون را بعنوان سرباز امام زمان (عج) می شناسند و از این قشر توقع خلاف و با عدم مسوولیت پذیری ندارند، لذا باید مراقبت شود تا روحانیت و حوزه های علمیه جایگاه خود را نزد مردم حفظ کند.

 

معاون اسبق قوه قضائیه با بیان اینکه تحصیل باید در اولویت فعالیت های روحانیون قرار بگیرد، افزود: طلبه باید نیاز های جامعه خود را احصا و شناسائی کرده و در راستای آن به تحصیل و تهذیب خود بپردازد تا بتواند برای جامعه خود تاثیر گذار باشد.

 

وی آینده نگری را از دیگر اولویت های حوزه های علمیه برشمرد و گفت: آینده نگری به این معنا که روحانیت با شناخت از ترفندهای دشمن در فضاهای مختلف براساس آن در شبهه زدایی از جامعه مخاطب خود تلاش کنند.

 

علیزاده در ادامه به شاخصه های انقلابی گری در حوزه های علمیه پرداخت و بیان داشت: خود سازی اخلاقی و مجاهدت علمی از مهمترین شاخصه های انقلابی گری در حوزه های علمیه است که بوسیله آن درجات عالی دروس حوزه و تفکر انقلابی در خدمت به جامعه طی خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ائتلاف استکباری در یمن شکست خورده است/مذاکرات سیاسی در یمن باید بر اساس توازن قوا باشد دشمن با جنگ روانی بدنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام است ورودی ۶۰ هزار پرونده به حوزه قضایی تربت حیدریه نماز عید سعید فطر تربت حیدریه در محل مسجد جامع برگزار می شود فسیل های ۶۵ میلیون ساله در تربت حیدریه رونمایی شدتد مجمع مشورتی نماد برون سپاری و مشارکت جوانان در تصمیم گیری و تصمیم سازی های کشور است محوطه تاریخی تازه کشف شده در تربت حیدریه به سایت گردشگری تبدیل می شود راه بلدان محلی تربت حیدریه آموزش می بینند امت اسلامی در آینده ای نزدیک نابودی رژیم غاصب صهیونیستی را جشن خواهد گرفت/جریان مقاومت آمال نظام سلطه را در هم پیچیده است وحدت امت اسلامی و اعلام تشکیل جریان مقاومت در جهان مهمترین پیام روز جهانی قدس است/شعار نیل تا فرات به بقای صهیونیست ها تنزل یافت/شلیک چندین موشک تن نتانیاهو را به لرزه انداخت راهپیمایی روز جهانی قدس، دفاع از امنیت و منافع ملی است امام خمینی(ره) مسیر تاریخ را تغییر داد