بدون نظر
 
معاون اسبق قوه قضائیه
حوزه های علمیه باید مجتهد تحویل جامعه بدهند
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ در ۸:۵۷ ق.ظ
 
معاون اسبق اداری، مالی قوه قضائیه گفت: هر چند روضه خوانی افضل عبادت برای روحانیون بشمار می رود اما جامعه نیازمند عالم اندیشمند و مجتهد است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام عباسعلی علیزاده صبح امروز در نشست بصیرتی حوزه های علمیه تربت حیدریه اظهار کرد: یکی از اولویت های پس از پیروزی انقلاب اسلامی این بود که حوزه های علمیه را وارد دانشگاهها کنیم تا در یک وحدت رویه برای جامعه کارساز باشیم اما اکنون گاهی عکس آن اتفاق افتاده و برخی القاب همچون دکتر و حجت الاسلام خودنمایی می کند اما در حقیفت باید دید که چه میزان عالم و مجتهد تربیت کردیم.

 

معاون اسبق اداری مالی قوه قضائیه گفت: هر چند روضه خوان افضل عبادت برای روحانیون بشمار می رود اما جامعه نیازمند عالم اندیشمند و مجتهد است.

 

وی تصریح کرد: مردم طلاب و روحانیون را بعنوان سرباز امام زمان (عج) می شناسند و از این قشر توقع خلاف و با عدم مسوولیت پذیری ندارند، لذا باید مراقبت شود تا روحانیت و حوزه های علمیه جایگاه خود را نزد مردم حفظ کند.

 

معاون اسبق قوه قضائیه با بیان اینکه تحصیل باید در اولویت فعالیت های روحانیون قرار بگیرد، افزود: طلبه باید نیاز های جامعه خود را احصا و شناسائی کرده و در راستای آن به تحصیل و تهذیب خود بپردازد تا بتواند برای جامعه خود تاثیر گذار باشد.

 

وی آینده نگری را از دیگر اولویت های حوزه های علمیه برشمرد و گفت: آینده نگری به این معنا که روحانیت با شناخت از ترفندهای دشمن در فضاهای مختلف براساس آن در شبهه زدایی از جامعه مخاطب خود تلاش کنند.

 

علیزاده در ادامه به شاخصه های انقلابی گری در حوزه های علمیه پرداخت و بیان داشت: خود سازی اخلاقی و مجاهدت علمی از مهمترین شاخصه های انقلابی گری در حوزه های علمیه است که بوسیله آن درجات عالی دروس حوزه و تفکر انقلابی در خدمت به جامعه طی خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
هزینه ۲ میلیارد ریالی شهرداری برای فضای سبز ویژه نوروز حضور در مسابقات آسیایی جاکارتا مهمترین میدان رقابت حسن تفتیان در سال آینده پرداخت ۹۰ درصد مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی/توزیع ۲۰۰ تن میوه شب عید در تربت حیدریه خراسان رضوی با جشن نوروزگاه به استقبال بهار می رود نظام اسلامی ایران با دو رکن جمهوریت و اسلامیت پایدار است کلنگ زنی ۵ واحد آموزشی خیر ساز در جلگه رخ تربت حیدریه ۸۴ میلیون لیتر بنزین در تربت حیدربه صرفه جویی شد استقبال شهروندان تربت حیدریه از بهار با چهارشنبه ای بدون خطر نخستین مرکز بی خطر سازی زباله های عفونی خراسان رضوی به بهره برداری رسید ابریشم بایگ تربت حیدریه ثبت آثار ملی می شود زعفرانی ترین شهر جهان به استقبال زائران و مسافران نوروزی می رود فعالیت تشکیلاتی و اثربخش جامعه مداحان، توطئه ها و نقشه دشمنان انقلاب را خنثی می کند