بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
جنبش دانشجویی، ضداستکباری و طرفدار عدالت خواهی است/شناخت فتنه و اصحاب فتنه و مطالبه گری از شاخصه های تشکل های دانشجویی است
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۰ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه با بیان اینکه جنبش دانشجویی ضد استکباری و دیکتاتوری و طرفدار عدالت است، افزود: این بدان معناست، چنانچه دانشجویی در جریان های انحرافی اعتقادی و سیاسی قرار گرفته باشد خواسته و ناخواسته از گردونه جنبش دانشحویی خارج شده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: روز دانشجو برای دانشجویانی است که پیام جنبش دانشجویی مبنی بر استکبار ستیزی و طرفداری عدالت را درک و فکر و اندیشه خود را با این شاخصه ها سازماندهی کردند.

 

وی به رسالت های جنبش های دانشجویی اشاره کرد و افزود: نقش افرینی در فراگیری گفتمان انقلاب اسلامی و نظام دینی که بر مبنای ارزشهای اسلامی بنا نهاده شده یکی از مهمترین این رسالت هاست.

 

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی گفت: دانشجوی انقلابی باید از بصیرت دینی برای پاسخ به شبهات القایی استکبار و معاندین برخوردار باشد و بتواند در کنار بصیرت سیاسی فتته را تشخیص دهد و در برابر اصحاب فتنه جبهه گیری کند.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه، آگاه سازی مردم و مطالبه گری را از دیگر شاخصه های جنبش دانشجویی عنوان و بیان داشت: آگاه سازی مردم برای فساد ستیزی و تقویت روحیه مطالبه گری و احساس مسوولیت آحاد جامعه در برابر حاکمیت دینی و زدودن آسیب ها از رسالت های تشکل های دانشجویی است.

 

وی تحقق تمدن اسلامی را از دیگر این رسالت ها عنوان کرد و گفت: جنبش دانشجویی باید با وحدت برای تحقق تمدن بزرگ اسلامی تلاش کند تا پرچم اصلی این نظام و انقلاب به دست صاحب اصلی ان بعنی حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله برسد.

 

عصمتی به آسیب های متوجه تشکل های دانشجویی اشاره کرد و گفت: دور شدن از آرماتهای انقلاب، یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به دانشجو و جنبش دانشجویی و به تبع آن به جامعه آسیب جدی می رساند.

 

امام جمعه تربت حیدریه گرفتار شدن در دام احزاب سیاسی را از دیگر آسیب های جنبش دانشجویی دانست و گفت: داتشجویان باید بصورت فراجناحی و با بصیرت کافی حافظ نظام و انقلاب باشند و گرفتار شدن در دام احزاب سیاسی مختلف انها را از این رسالت دور خواهد کرد.

 

انتهای پیام

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مدارس تربت حیدریه آماده اسکان زائران و مسافران نوروزی اصحاب رسانه مطالبه گری از مدیران شهری را در دستور کار خود قرار دهند حاشیه نشینی بزرگترین معضل مدیریت شهری تربت حیدریه/شورای شهر به جای مجری گری باید به تصمیم سازی ها و سیاست گذاری های کلان ورود کنند ویژه برنامه جشن نوروزگاه در تربت حیدریه اجرا می شود آمادگی ۳ پایگاه در طرح نوروزی امداد و نجات جاده ای اخذ مجوز پایگاه امداد هوایی در تربت حیدریه/کاهش ۲۴ درصدی تلفات جاده ای در تربت حیدریه سپید پایتخت ایران روایتی متفاوت از روستای ابریشمیِ بسک تربت حیدریه اعزام ۱۰۰۰ زائر از تربت حیدریه به مناطق عملیاتی دفاع مقدس استقبال از مسافران و زائران نوروزی در پایتخت ابریشم ایران با برنامه های نوین فعالیت ۱۲۴ کانون فرهنگی هنری در مساجد تربت حیدریه برخوردهای قهرآمیز با مردم مانع توسعه شهری می شود/تمام برنامه های شهرداری تربت حیدریه فدای ترافیک شده است