بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
جنبش دانشجویی، ضداستکباری و طرفدار عدالت خواهی است/شناخت فتنه و اصحاب فتنه و مطالبه گری از شاخصه های تشکل های دانشجویی است
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۰ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه با بیان اینکه جنبش دانشجویی ضد استکباری و دیکتاتوری و طرفدار عدالت است، افزود: این بدان معناست، چنانچه دانشجویی در جریان های انحرافی اعتقادی و سیاسی قرار گرفته باشد خواسته و ناخواسته از گردونه جنبش دانشحویی خارج شده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: روز دانشجو برای دانشجویانی است که پیام جنبش دانشجویی مبنی بر استکبار ستیزی و طرفداری عدالت را درک و فکر و اندیشه خود را با این شاخصه ها سازماندهی کردند.

 

وی به رسالت های جنبش های دانشجویی اشاره کرد و افزود: نقش افرینی در فراگیری گفتمان انقلاب اسلامی و نظام دینی که بر مبنای ارزشهای اسلامی بنا نهاده شده یکی از مهمترین این رسالت هاست.

 

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی گفت: دانشجوی انقلابی باید از بصیرت دینی برای پاسخ به شبهات القایی استکبار و معاندین برخوردار باشد و بتواند در کنار بصیرت سیاسی فتته را تشخیص دهد و در برابر اصحاب فتنه جبهه گیری کند.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه، آگاه سازی مردم و مطالبه گری را از دیگر شاخصه های جنبش دانشجویی عنوان و بیان داشت: آگاه سازی مردم برای فساد ستیزی و تقویت روحیه مطالبه گری و احساس مسوولیت آحاد جامعه در برابر حاکمیت دینی و زدودن آسیب ها از رسالت های تشکل های دانشجویی است.

 

وی تحقق تمدن اسلامی را از دیگر این رسالت ها عنوان کرد و گفت: جنبش دانشجویی باید با وحدت برای تحقق تمدن بزرگ اسلامی تلاش کند تا پرچم اصلی این نظام و انقلاب به دست صاحب اصلی ان بعنی حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله برسد.

 

عصمتی به آسیب های متوجه تشکل های دانشجویی اشاره کرد و گفت: دور شدن از آرماتهای انقلاب، یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به دانشجو و جنبش دانشجویی و به تبع آن به جامعه آسیب جدی می رساند.

 

امام جمعه تربت حیدریه گرفتار شدن در دام احزاب سیاسی را از دیگر آسیب های جنبش دانشجویی دانست و گفت: داتشجویان باید بصورت فراجناحی و با بصیرت کافی حافظ نظام و انقلاب باشند و گرفتار شدن در دام احزاب سیاسی مختلف انها را از این رسالت دور خواهد کرد.

 

انتهای پیام

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
۱۲۶ کانون فرهنگی هنری در مساجد تربت حیدریه فعال هستند پیش همایش ملی حوزه علمیه و سنت های کارآمد در تربت حیدریه برگزار می شود رشد ۲۳۰ درصدی صادرات سیمان از پایانه راه آهن تربت حیدریه به کشورهای آسیای میانه یک بام و دو هوایِ ماندن یا رفتن! ۴۰ درصد اصلاح روکش جاده “کدکن؛ تلخ بخش” به اتمام رسیده است انتقاد رییس مرکز ملی فرش ایران از واردات بی رویه نخ ابریشم مطالعات اشتباه گریبانگیر مدیریت شهری تربت حیدریه! استمرار انقلاب نیازمند ایجاد بازدارندگی در ابعاد مختلف است ششمین قطار گردشگری خراسان رضوی وارد تربت حیدریه شد گزارش جهرمی از پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در حد یک پاورپوینت است/ احتمالا شبکه ملی را با خدمات الکترونیک اشتباه گرفتند! میانجی گری یا عملیات فریب! سياست‌زدگي آفت جدي نظام تعليم و تربيت کشور