بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
حضور و پشتوانه مردمی از انقلاب اسلامی صیانت کرده است/مکتب و ابعاد شخصیتی و فکری شهید سلیمانی باید تبیین شود
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ در ۳:۰۲ ب.ظ
 
علی رستمی، گفت: بر خلاف سایر انقلاب های دنیا که مردم پس از انقلاب به خانه و کاشانه و مزارع خود برمی گردند، اما در انقلاب اسلامی، حضور و پشتوانه مردمی در برهه ها و ابعاد مختلف توانسته از این انقلاب صیانت کند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ علی رستمی معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه ظهر امروز در یازدهمین جلسه شورای اداری تربت حیدریه اظهار کرد: هر انقلابی مبتنی بر ایدئولوژی و بر مبنای دلایل، اهداف و ارمانهایی بوده که بعنوان مثال در انقلاب شوروی، ایدئولوژی سوسیالیست مبتنی بر اقتصاد یک حرکت سیاسی را رقم زد و یا در فرانسه با رویکرد دموکراسی و امریکای لاتین با تهی دستان انقلابی را ایجاد کردند.

وی تصریح کرد: به اذعان بسیاری از جامعه شناسان سیاسی و بین المللی انقلاب اسلامی جدای از انقلاب های شکل گرفته گذشته بود، بطوریکه در آن تهی دستان به لحاظ فقر، روحانیون و مذهبی ها برای مناسک دینی، اصناف و بازاریان به خاطر وابستگی و دانشگاهیان و سیاسیون به لحاظ استثمار و استبداد در کنار هم علیه رژیم طاعوت پهلوی قیام کردند.

رستمی بیان داشت: این درحالی بود که مردم در نخستین گام بعد از پیروزی انقلاب با آرای بیش از ۹۸ درصد به حاکمیت نظام اسلامی به رهبری مرجعیت دینی رای دادند که در ادامه این مرجعیت دینی از همان روزهای نخست همه پرسی و انتخابات را مطرح کرد و برای اینکه انقلاب از مسیر خود خارج نشود برای آن مکانیزم های مختلفی را نیز تشکیل داد.

وی افزود: اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می شود که بدانیم، بر خلاف سایر انقلاب های دنیا که مردم پس از انقلاب به خانه و کاشانه و مزارع خود برمی گردند، اما در انقلاب اسلامی، حضور و پشتوانه مردمی در برهه ها و ابعاد مختلف توانسته از این انقلاب صیانت کند.

رستمی اضافه کرد: این در حالی است که تا به امروز عمودها، اهداف و آرمانها در انقلاب اسلامی پابرجا و در حال پیشرفت است، هرچند در عمل دچار مشکلات و معضلاتی ناشی از عملکرد ضعیف مسئولان و عوامل بیرونی وجود دارد اما فطار انقلاب همچنان در حال حرکت است.

فرماندار تربت حیدریه به همزمانی اربعین شهید سپهبد حاج قاسم سلبمانی با راهپیمایی ۲۲ بهمن اشاره کرد و افزود: باید مکتب، منش و مرام و همچنین ابعاد شخصیتی و فکری شهید سلیمانی در جامعه تبیین شود که چگونه این چنین مردانی توانستند در قلوب مردم جای بگیرند.

انتهای پیام

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
روایت های متناقض یک استعفا! محسن زنگنه نامزد جبهه انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه تربت حیدریه راهی بهارستان شد افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است