بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
حضور و پشتوانه مردمی از انقلاب اسلامی صیانت کرده است/مکتب و ابعاد شخصیتی و فکری شهید سلیمانی باید تبیین شود
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ در ۳:۰۲ ب.ظ
 
علی رستمی، گفت: بر خلاف سایر انقلاب های دنیا که مردم پس از انقلاب به خانه و کاشانه و مزارع خود برمی گردند، اما در انقلاب اسلامی، حضور و پشتوانه مردمی در برهه ها و ابعاد مختلف توانسته از این انقلاب صیانت کند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ علی رستمی معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه ظهر امروز در یازدهمین جلسه شورای اداری تربت حیدریه اظهار کرد: هر انقلابی مبتنی بر ایدئولوژی و بر مبنای دلایل، اهداف و ارمانهایی بوده که بعنوان مثال در انقلاب شوروی، ایدئولوژی سوسیالیست مبتنی بر اقتصاد یک حرکت سیاسی را رقم زد و یا در فرانسه با رویکرد دموکراسی و امریکای لاتین با تهی دستان انقلابی را ایجاد کردند.

وی تصریح کرد: به اذعان بسیاری از جامعه شناسان سیاسی و بین المللی انقلاب اسلامی جدای از انقلاب های شکل گرفته گذشته بود، بطوریکه در آن تهی دستان به لحاظ فقر، روحانیون و مذهبی ها برای مناسک دینی، اصناف و بازاریان به خاطر وابستگی و دانشگاهیان و سیاسیون به لحاظ استثمار و استبداد در کنار هم علیه رژیم طاعوت پهلوی قیام کردند.

رستمی بیان داشت: این درحالی بود که مردم در نخستین گام بعد از پیروزی انقلاب با آرای بیش از ۹۸ درصد به حاکمیت نظام اسلامی به رهبری مرجعیت دینی رای دادند که در ادامه این مرجعیت دینی از همان روزهای نخست همه پرسی و انتخابات را مطرح کرد و برای اینکه انقلاب از مسیر خود خارج نشود برای آن مکانیزم های مختلفی را نیز تشکیل داد.

وی افزود: اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می شود که بدانیم، بر خلاف سایر انقلاب های دنیا که مردم پس از انقلاب به خانه و کاشانه و مزارع خود برمی گردند، اما در انقلاب اسلامی، حضور و پشتوانه مردمی در برهه ها و ابعاد مختلف توانسته از این انقلاب صیانت کند.

رستمی اضافه کرد: این در حالی است که تا به امروز عمودها، اهداف و آرمانها در انقلاب اسلامی پابرجا و در حال پیشرفت است، هرچند در عمل دچار مشکلات و معضلاتی ناشی از عملکرد ضعیف مسئولان و عوامل بیرونی وجود دارد اما فطار انقلاب همچنان در حال حرکت است.

فرماندار تربت حیدریه به همزمانی اربعین شهید سپهبد حاج قاسم سلبمانی با راهپیمایی ۲۲ بهمن اشاره کرد و افزود: باید مکتب، منش و مرام و همچنین ابعاد شخصیتی و فکری شهید سلیمانی در جامعه تبیین شود که چگونه این چنین مردانی توانستند در قلوب مردم جای بگیرند.

انتهای پیام

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بهره‌برداری از ۲۱۲ پروژه گردشگری تا پایان دولت در خراسان رضوی جهاد حوزه های علمیه باید در راستای خدمت به مردم و دفاع از نظام اسلامی باشد قرارگاه رهایی و نجات در تربت حیدریه تشکیل شد دفاع مقدس باورهای دینی و ارزشهای اسلامی را به منصه ظهور رسانید‌/عملیات ثامن الائمه فتح الفتوح دفاع مقدس شد جریان تحریف امروز در پی گره زدن مشکلات کشور به سازش با آمریکا است/دشمن با مهندسی معکوس به دنبال تهی سازی نظام اسلامی است محافظه کاری خنجر بر حنجر انقلاب است/استمرار نهضت حسینی در نهضت امام خمینی لست احراز هویت کالاهای ارائه شده در بستر پلتفرم‌های آگهی آنلاین آمریکا تلاش می‌کند شکست هایش را در عرصه رسانه جبران کند/ چرا مسئولان اجرایی مدیریت فضای مجازی را به دست دشمن داده اند؟ فرمان آغاز مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج از سوی سردار نقدی/ نجات “جورج فلوید”سوژه بازی سازان بسیجی شد جاده بی انتهای دفاع مقدس روایت سطرهای ناخوانده‌ی دوران دفاع مقدس شهید سلیمانی در «روایت حبیب» تفکر لیبرالی بنی‌صدر بر مدیریت جنگ موجب پیشروی دشمن تا دروازه اهواز شد