بدون نظر
 
کارشناس مسائل سیاسی:
«حصر سران فتنه» حداقل مجازات محاربه با نظام اسلامی است/هنوز نیمی از ابعاد فتنه ۸۸ برای مردم تبیین نشده است
تاریخ انتشار : ۰۷ دی ۱۳۹۶ در ۱۱:۰۲ ق.ظ
 
کارشناس مسایل سیاسی با بیان اینکه نظام مقدس اسلامی ایران در کمال رآفت با فتنه گران مدارا کرده از حصر بعنوان حداقل مجازات سران فتنه یاد کرد.

حسین محمدی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار داشت: همه جای دنیا حکم جاسوس و محارب با هر نظامی اعدام است و جمهوری اسلامی ایران علاوه بر اینکه فرصت یکسال و اندی را برای فتنه گران قائل شده بود اما با همین وجود آنان به فتنه گری خود ادامه می دادند.

 

وی با بیان اینکه فتنه گران قصد پیاده سازی مدل اعتراضات کشورهای منطقه را داشتند، افزود: لزوم حصر سران فتنه زمانی مشخص شد که شورای عالی امنیت ملی با درک این موضوع که فتنه گران به دنبال پیاده سازی مدل اعتراضات در کشورهای عربی و ایجاد فتنه ای دیگر هستند، با تصمیم قاطع خود حداقل مجازات را برای آنان قائل شد.

 

محمدی گفت: بعد از راهپیمایی با شکوه مردم در ۲۲ بهمن سال ۸۹ فتنه گران برای ادامه فتنه انگیزی خود و بر هم زدن وحدت جامعه و امنیت عمومی روز ۲۵ بهمن را برای یک راهپیمایی گسترده اعلام کرده بودند و قصد داشتند تا فتنه جدیدی را رقم بزنند.

 

استاد علوم سیاسی دانشگاه با بیان اینکه نظام مقدس اسلامی ایران در کمال رأفت با فتنه گران مدارا کرده از حصر بعنوان حداقل مجازات سران فتنه یاد کرد.

 

وی عنوان داشت: فتنه گران شیرینی حضور ۴۰ میلیونی مردم در پای صندوق های رای که می توان از آن بعنوان بزرگترین حکومت مردم سالاری دینی در جهان یاد کرد را به کام ملت تلخ کردند و مردم را در مقابل هم قرار داده و وحدت اجتماعی و نظم عمومی را خدشه دار کردند.

 

محمدی با بیان اینکه این فتنه توسط آمریکا طراحی شده بود، افزود: به اذعان وزیر خارجه اسبق آمریکا، ایالات متحده در سال ۸۸ بزرگترین و پیچیده ترین توطئه را علیه نظام اسلامی ایران طراحی کرده بود و حال انکه عده ای غافل در کشور بر طبل تقلب و ابطال در انتخابات می کوبیدند.

 

استاد علوم سیاسی دانشگاه بیان کرد: بخش اعظمی از تحریم های فغلی ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی ایران حاصل فتنه انگیزی فتنه گران در سال ۸۸ و برخی خواص بی بصیرت بود که با نشان دادن نقاط ضعف کشور به جبهه استکبار و گرای اقتصادی، عامل تحریم و فشار بر مردم شدند.

 

محمدی خاطر نشان کرد: سران فتنه در سال ۸۸ نقش پیاده نظام دشمن را بازی کردند و به کمک ایادی استکبار جهانی اقدام به آشوب و اغتشاشات خیابانی زدند تا جائی که روز عاشورای حسینی که همه داغدار سید و سالار شهیدان بودند عده ای به خیابانها آمدند و با کف و سوت و آتش زدن پرچم عزای امام حسین(ع) حرمت حریم اهل بیت(ع) را شکستند.

 

این تحلیلگر مسایل سیاسی اظهار کرد: این حرکت چهره واقعی فتنه گران را برای همگان مشخص کرد که آنها با اصل نظام و اسلام و ولایت فقیه مشکل دارند و لزوماٌ تقلب در انتخابات فقط یک کلید واژه برای پیاده سازی اهداف شومشان بود.

 

وی با بیان اینکه امروز عده ای به دنبال رفع حصر هستند، افزود: متاسفانه عده ای آگاهانه و نا آگاهانه و به تعابیر مختلف برای اهداف سیاسی خود در دولت و مجلس به دنبال رفع حصر سران فتنه هستند و این در شرایطی است که با گذشت چند سال از فتنه گری آنان هنوز سران فتنه از گفتار و رفتار نامشروع خود اظهار ندامت نکردند.

 

استاد علوم سیاسی دانشگاه گفت: اکنون با گذشت حدود هشت سال از فتنه ۸۸ هنوز نیمی از ابعاد این توطئه که بسیار پیچیده و خطرناک نظام را تا لبه سقوط به پیش برده بود برای مردم تبیین نشده و به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی سالیان سال  طول خواهد کشید تا ابعاد این فتنه برای مردم روشن شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ادامه فعالیت پروژه زعفرانیه از توان شهرداری خارج است مدگرایی بزرگترین آسیب برای جامعه مداحان است اعزام ۷۰۰ تفر از تربت حیدریه به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اشتغال دانش بنیان اولویت نخست کمیته امداد/هدف گذاری ۳ هزار نیروگاه خورشیدی برای سال آینده در خراسان رضوی فعالیت های فرهنگی آستان قدس رضوی ریشه دار و عمیق است هزینه ۲ میلیارد ریالی شهرداری برای فضای سبز ویژه نوروز حضور در مسابقات آسیایی جاکارتا مهمترین میدان رقابت حسن تفتیان در سال آینده پرداخت ۹۰ درصد مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی/توزیع ۲۰۰ تن میوه شب عید در تربت حیدریه خراسان رضوی با جشن نوروزگاه به استقبال بهار می رود نظام اسلامی ایران با دو رکن جمهوریت و اسلامیت پایدار است کلنگ زنی ۵ واحد آموزشی خیر ساز در جلگه رخ تربت حیدریه ۸۴ میلیون لیتر بنزین در تربت حیدربه صرفه جویی شد