بدون نظر
 
در استانه پنجم صفر؛
حرکت نمادین ورود کاروان اهل بیت(علیه السلام) به سرزمین شام در تربت حیدریه بازسازی شد
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۳۹۸ در ۱۰:۲۱ ق.ظ
 
در استانه پنجم صفر سالروز شهادت حضرت رقیه(سلام الله) حرکت نمادین ورود کاروان اهل بیت به سرزمین شام در تربت حیدریه بازسازی شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ این حرکت فرهنگی و هنری برای نخستین بار در کشور با محوریت هیئت متحده سجادیه و شهرداری تربت حیدریه در سال 92 آغاز و امسال نیز در هفتمین سال متوالی و همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه(س) بازسازی شد.

حرکت کاروان نمادین اسرای کربلا به سرزمین شام از محل چهارراه امام خمینی(ره) به سمت میدان مرکزی و میدان امام علی(ع) با حضور عاشقان و دلباختان به اهل بیت(علیه السلام) همراه و در این مسیر نمونه هائی از آزار و شکنجه یزیدان بر اهل بیت امام حسین(ع) به تصویر کشیده شد.

همچنین در آئین پایانی این مراسم، شهادت نمادین حضرت رقیه(س) و خطبه خوانی نمادین امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) برای عاشقان و دلسوختگان به سیدالشهدا(ع) بازسازی شد.

در این برنامه نمادین رفتار ظالمانه لشکر یزد به تصویر کشیده می شود و علاوه بر خطبه خوانی نمادین حضرت زین العابدین(ع) در کاخ یزید و موضوع شهادت حضرت رقیه(س)، حرکت های ظالمانه لشکر یزید با اسرای کربلا در مسیر کوفه به شام به تصویر کشیده شد.

بازسازی نمادین ورود اسرای کربلا به سرزمین شام توسط 200 هنرور و عوامل اجرایی در خیابانهای شهر تربت حیدریه انجام گرفت.

روایت این حرکت نمادین از ورود اسرا به سرزمین شام تا شهادت حضرت رقیه(س)است و چنین روایتگری هائی که هنرمندانه برای مردم به تصویر کشیده می شود قوام بخش نهضت سیدالشهدا(علیه السلام) است.

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
برداشت ۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان های جلگه رخ نظام اسلامی باید در تمام موئلفه های قدرت سرآمد باشد شورای شهر تربت حیدریه در پیچ و تاب انتخاب شهردار! مردمی بودن دستگاه قضا به رعایت حق و اجرای مُرّ قانون و مبارزه با فساد است اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در تربت حیدریه تهدید علیه سلامت عمومی پشت دیوار تصفیه خانه تربت حیدریه زعفرانکاران محصول خود را ارزان نفروشند/مشکل اقتصادی کشور با مدیریت جهادی و انقلابی حل می شود قرارگاه محرومیت زدائی سپاه ۲۳ سری کمک جهیزیه به نوعروسان تربت حیدریه اهدا کرد عدم رای اعتماد شورای شهر تربت حیدریه به شهردار تربت حیدریه در چند قدمی وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک برای کارکنان دولت و متصدیان اصناف اجباری شد کمپ نگهداری معتادان متجاهر در تربت حیدریه راه اندازی می شود فرهنگ وحشی غرب حقوق بشر را برای منافع خود می خواهد/رعایت موازین بهداشتی الزام شرعی و قانونی است