بدون نظر
 
در استانه پنجم صفر؛
حرکت نمادین ورود کاروان اهل بیت(علیه السلام) به سرزمین شام در تربت حیدریه بازسازی شد
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۳۹۸ در ۱۰:۲۱ ق.ظ
 
در استانه پنجم صفر سالروز شهادت حضرت رقیه(سلام الله) حرکت نمادین ورود کاروان اهل بیت به سرزمین شام در تربت حیدریه بازسازی شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ این حرکت فرهنگی و هنری برای نخستین بار در کشور با محوریت هیئت متحده سجادیه و شهرداری تربت حیدریه در سال 92 آغاز و امسال نیز در هفتمین سال متوالی و همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه(س) بازسازی شد.

حرکت کاروان نمادین اسرای کربلا به سرزمین شام از محل چهارراه امام خمینی(ره) به سمت میدان مرکزی و میدان امام علی(ع) با حضور عاشقان و دلباختان به اهل بیت(علیه السلام) همراه و در این مسیر نمونه هائی از آزار و شکنجه یزیدان بر اهل بیت امام حسین(ع) به تصویر کشیده شد.

همچنین در آئین پایانی این مراسم، شهادت نمادین حضرت رقیه(س) و خطبه خوانی نمادین امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) برای عاشقان و دلسوختگان به سیدالشهدا(ع) بازسازی شد.

در این برنامه نمادین رفتار ظالمانه لشکر یزد به تصویر کشیده می شود و علاوه بر خطبه خوانی نمادین حضرت زین العابدین(ع) در کاخ یزید و موضوع شهادت حضرت رقیه(س)، حرکت های ظالمانه لشکر یزید با اسرای کربلا در مسیر کوفه به شام به تصویر کشیده شد.

بازسازی نمادین ورود اسرای کربلا به سرزمین شام توسط 200 هنرور و عوامل اجرایی در خیابانهای شهر تربت حیدریه انجام گرفت.

روایت این حرکت نمادین از ورود اسرا به سرزمین شام تا شهادت حضرت رقیه(س)است و چنین روایتگری هائی که هنرمندانه برای مردم به تصویر کشیده می شود قوام بخش نهضت سیدالشهدا(علیه السلام) است.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه زائران رضوی، حسینی می‌شوند/ برادران افغان از مرز دوغارون تا کربلای معلا/ پیش‌بینی ورود بیش از ۴۰ هزار زائر افغانستانی برای شرکت در راهپیمایی جهانی اربعین حسینی سانحه رانندگی در محور مشهد به تربت حیدریه ۱۸ کشته و مصدوم برجای گذاشت