بدون نظر
 
در استانه پنجم صفر؛
حرکت نمادین ورود کاروان اهل بیت(علیه السلام) به سرزمین شام در تربت حیدریه بازسازی شد
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۳۹۸ در ۱۰:۲۱ ق.ظ
 
در استانه پنجم صفر سالروز شهادت حضرت رقیه(سلام الله) حرکت نمادین ورود کاروان اهل بیت به سرزمین شام در تربت حیدریه بازسازی شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ این حرکت فرهنگی و هنری برای نخستین بار در کشور با محوریت هیئت متحده سجادیه و شهرداری تربت حیدریه در سال 92 آغاز و امسال نیز در هفتمین سال متوالی و همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه(س) بازسازی شد.

حرکت کاروان نمادین اسرای کربلا به سرزمین شام از محل چهارراه امام خمینی(ره) به سمت میدان مرکزی و میدان امام علی(ع) با حضور عاشقان و دلباختان به اهل بیت(علیه السلام) همراه و در این مسیر نمونه هائی از آزار و شکنجه یزیدان بر اهل بیت امام حسین(ع) به تصویر کشیده شد.

همچنین در آئین پایانی این مراسم، شهادت نمادین حضرت رقیه(س) و خطبه خوانی نمادین امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) برای عاشقان و دلسوختگان به سیدالشهدا(ع) بازسازی شد.

در این برنامه نمادین رفتار ظالمانه لشکر یزد به تصویر کشیده می شود و علاوه بر خطبه خوانی نمادین حضرت زین العابدین(ع) در کاخ یزید و موضوع شهادت حضرت رقیه(س)، حرکت های ظالمانه لشکر یزید با اسرای کربلا در مسیر کوفه به شام به تصویر کشیده شد.

بازسازی نمادین ورود اسرای کربلا به سرزمین شام توسط 200 هنرور و عوامل اجرایی در خیابانهای شهر تربت حیدریه انجام گرفت.

روایت این حرکت نمادین از ورود اسرا به سرزمین شام تا شهادت حضرت رقیه(س)است و چنین روایتگری هائی که هنرمندانه برای مردم به تصویر کشیده می شود قوام بخش نهضت سیدالشهدا(علیه السلام) است.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
۷.۵ تن زعفران در تربت حیدریه خریداری شد ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است کارخانه قند تربت حیدریه موفق ترین واحد تولیدی شرق کشور/گلایه تولید کنندگان شکر از نرخ های تکلیفی و قیمت گذاری نامناسب توسط دولت حل بحران‌ کشف‌رود در دست‌انداز اعتبارات دولتی/ ضرورت تکمیل هرچه سریع‌تر تصفیه‌خانه چرم شهر