بدون نظر
 
 سیگنال مورد نظر در دسترس نیست
حرکت لاک پشتی اینترنت در جلگه رخ تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۱:۲۴ ق.ظ
 
آنتن دهی ضعیف و سرعت پایین اینترنت و قطع مکرر تلفن ثابت و همراه نارضایتی مردم روستاهای جلگه رخ تربت حیدریه را بهمراه داشته است.

به گزارش تابان تربت؛ تلفن و اینترنت از نیازهای اساسی زندگی مردم است و می توان گفت در حال حاضر بسیاری از خدمات اجتماعی، اقتصادی، آموزشی و غیره از طریق شبکه مخابراتی و زیرساخت های مربوط به آن فراهم می شود.

با افزوده شدن روز به روز شبکه های ارتباطی و وابستگی جامعه به آن ها چه از طریق امرار معاش شبکه های مجازی و چه راه های ارتباط با دیگران، انتظار می رود اشتباهاتی مانند قطع ارتباط مکرر در سال کمتر رخ دهد، اما وضعیت این عدم ارتباط ها به گونه ای است که مردم به محض مشاهده قطع نشانک ارتباط بر صفحه همراه خود دیگر جویای علت نمی شوند زیرا راهی از پیش نمی رود و این امر را به کرات تجربه کرده اند.

یکی از دلایل عدم ماندگاری روستائیان در مناطق محروم و مهاجرت آنها به شهر مشکل قطع خطوط مخابراتی و دسترسی سخت به اینترنت و فناوری اطلاعات است چرا که تلفن در مواقع بحران بسیار مهم و کارآمد است که باید مسئولان استانی به این موضوع رسیدگی و مشکل را مرتفع کنند.

نابسامانی تلفن ثابت روستای رودخانه از توابع بخش رخ/معضلی که همت والای مدیریت شرکت مخابرات تربت حیدریه را می طلبد

آنتن دهی ضعیف و سرعت پایین اینترنت و قطع مکرر تلفن ثابت و همراه نارضایتی مردم روستاهای جلگه رخ تربت حیدریه را بهمراه داشته است.

قطعی مکرر تلفن ثابت روستای رودخانه برای چندمین سال متوالی باعث مشکلاتی در این روستای ۳۵۰ خانواری شده و این مهم باعث گلایه مندی مردم در این روستا شده، موضوعی که چند بار به اطلاع مسئولین اداره مخابرات تربت حیدریه رسیده ولی این مشکل تا به حال مرتفع نشده است.

اختلال در شبکه ارتباطی با کوچکترین طوفان، بارش باران و حتی ناخودآگاه ایجاد و بعد از قطع شدن چندین روز طول می کشد که مجدد وصل شود.

یکی از ساکنان روستای رودخانه جلگه رخ در این خصوص می افزاید: با کم‌ترین ترین بارندگی همه تلفن ها و خطوط ارتباطی مخابرات در روستای جلگه رخ قطع می شود و به همین دلیل رفع مشکل زیرساخت های ارتباطات در مناطق محروم و کوهستانی جلگه رخ باید در اولویت قرار گیرد.

وی با اشاره به مشکل اینترنت روستاهای رخ گفت: در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در روستاهای این خطه به شدت مشکل وجود دارد و این روستاها اینترنت ندارند.

دیگر ساکن روستای رودخانه به موضوع مشکلات خدماتی مرتبط با این حوزه اشاره کرد و افزود: برای ثبت نام فرزندانمان و یا هر کاری که به اینترنت مربوط می شود باید مسافت ۲۰ کیلومتری تا شهر رباط سنگ را طی کنیم، کما اینکه آنجا هم با این مشکل کم و بیش روبرو هستیم.

وی بیان داشت: از طرفی در هفته شاهد قطعی تلفن ثابت هستیم و این معضل دائم تکرار می شود و احتمالا سیستم فرسوده و قدیمی مخابرات پاسخگوی نیاز مردم منطقه نیست.

باید در سیستم مخابراتی منطقه تغییراتی ایجاد شود

مهرانفر، رئیس شرکت مخابرات تربت حیدریه در این خصوص اظهار داشت: ارتباط بین شهری روستای رودخانه بوسیله یک دستگاه رادیو از مرکز مخابراتی سرهنگ تامین می‌شود که بعلت فاصله زیاد و همچنین تغییرات جوی متغییر منطقه، مسیر ارتباطی گاهاً دچار اختلال می شود که برای رفع اساسی این مشکل باید مسیر انتقال از مرکز مخابراتی سرهنگ به مرکز مخابراتی نزدیکتری که امکانات انتقال رادیوئی داشته باشد منتقل شود.

وی بیان کرد: این موضوع در دستور کار و برنامه کاری سال ۹۹ مخابرات قرار گرفته و با اجرای دکل و تجهیزات جدید در روستای دهمنار و حاجی بیگی، مسیر انتقال رادیوی جدید بهره برداری و انشاالله اختلال موردی مرتفع می شود.

روستای نسر بعنوان بزرگترین روستای تربت حیدریه در جلگه رخ هم از این مشکل مستثنی نیست و مردم این روستا از آنتن دهی ضعیف اینترنت ابراز نازضایتی می کنند.

یکی از اهالی روستای نسر در این خصوص گفت: با وجود اینکه دکل مخابراتی در روستای نسر نصب شده اما آنتن دهی و اینترنت بسیار ضعیفت و حتی 3G نیست و برای دانلود یک عکس یا فیلم باید زمان زیادی را منتظر بمانیم.

تا پایان خرداد روستاهای جلگه رخ به نسل 2.75 ارتقا می یابد

پناهی، معاون ارتباطات سیار مخابرات خراسان رضوی در این خصوص اظهار کرد: برای تلفن ثابت در روستاهای جلگه رخ مشکلی نداریم و اگر انسدادی هم باشد با ارتقای عملیات فنی در سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری آن مشکلات هم رفع شود.

وی افزود: در حوزه تلفن همراه نسل 2 و 2.5 برقرار است و برای ارتقا به 2.75 برنامه داریم تا بعد از اینکه مشکل ترافیک روستاها به لحاظ مصرف ایتترنت برطرف شد نسل 3 و 4 را تا طبق برنامه اجرا کنیم.

پناهی این قول را هم داد که ارتقا به 2.75 تا پایان خرداد عملیاتی شود.

در حال حاضر و طبق گفته مسئولان ۹۸ درصد روستاهای تربت حیدریه از خطوط اینترنتی بهره مند هستند.

جلگه رخ تربت حیدریه شامل 47 پارچه آبادی، 26 هزار نفر جمعیت دارد و مرکز آن شهر رباط سنگ در 30 کیلومتری تربت حیدریه و 120 کیلومتری مشهد واقع است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مسیر منتهی به مجموعه ورزشی آزادی تربت حیدریه نیازمند نگاه ویژه مسئولان است بافت فرسوده تربت حیدریه از فرسودگی خارج می شود! بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی در تربت حیدریه توزیع شد نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت محورهای مهم بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در روز جهانی قدس پرداخت  ۹۹۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی جلگه رخ و کدکن تسویه مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی در هاله ای از ابهام!/مدیر کل تعاون روستایی خراسان رضوی: تسویه مطالبات زعفرانکاران منوط به تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا سرنوشت بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در چالشی جدید! فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد، نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است/حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام