بدون نظر
 
رییس شورای شهر تربت حیدریه
حاشیه نشینی بزرگترین معضل مدیریت شهری تربت حیدریه/شورای شهر به جای مجری گری باید به تصمیم سازی ها و سیاست گذاری های کلان ورود کنند
تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۰ ق.ظ
 
رییس شورای شهر تربت حیدریه گفت: تربت حیدریه بعنوان سومین و سی امین شهر حاشیه نشین استان و کشور با جمعیت حدود ۳۵ هزار نفر حاشیه نشین در معرض مهاجرت از شهرها و استانهای همجوار قرار گرفته که بزرگترین معضل مدیریت شهری را نیز بوجود آورده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ محمد امانی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: تربت حیدریه بعنوان سومین و سی امین شهر استان و کشور با جمعیت حدود ۳۵ هزار نفر حاشیه نشین در معرض مهاجرت از شهرها و استانهای همجوار روبرو شده که بزرگترین معضل مدیریت شهری را نیز بوجود آورده است.

 

وی تصریح کرد: اهمیت این موضوع زمانی بیشتر مشخص می شود که بدانیم حداقل نیمی از این جمعیت ساکن در حاشیه شهر عوارض خود را پرداخت نمی کنند و توقع ارایه خدمات شهری را دارند و این بدان معناست که باید از جیب مردم بگیربم و در حاشیه شهر نیز هزینه کنیم.

 

امانی با بیان اینکه کاری به گذشته و اینکه بخشی از حاشیه شهر را به شهر ملحق کردند، نداریم، افزود: در پیوند با این موضوع و بعنوان نمونه روستای قندشتن بخش مرکزی را به شهر متصل کردند و این در حالی است که اهالی این متطقه را هم از امتیازات روستایی مخروم کردیم و هم اینکه نمی توانیم خدمات شهری را به درستی در آنجا تسری دهیم.

 

رییس شورای شهر تربت حیدریه از عدم اعتماد عمومی بعنوان دیگر چالش مدیریت شهری یاد کرد و افزود: یکی از اولویت های شورای پنجم برگرداندن اعتماد عمومی به مدیریت شهری است و چنانچه مردم به مدیران و منتخبین خود اعتماد کنند پیشرفت و آبادانی نیز حاصل می شود.

 

وی بیان کرد: خود انتقادی به شورای شهر نیز وارد است و این بدان معناست که به جای اینکه اعضا در تصمیم سازی ها و سیاست گذاری های کلان ورود کنند باید مجری برنامه ها باشند

 

تنها راه برون رفت از معضل بافت فرسوده جایگزینی طرح جدید است

رییس کمیسیون اقتصاد شهری شورای شهر نیز گفت: در شرایطی که بدهی شهرداری به بانک شهر در بافت فرسوده ۸۴ میلیارد تومان بود و سال گذشته طبق تفاهم نامه ای که با بانک داشتیم و مقرر شد ظرف مدت ۹ ماه شهرداری این مبلغ را تسویه کند و به ازای آن سودی به این مبلغ افزوده نشود اما متاسفانه بنا به شرایط موجود و محدودیت های مالی این مهم تحقق پیدا نکرد.

 

نادر سلیمانی اظهار داشت: در حال حاضر بدهی شهرداری به بانک شهر ۱۲۴ میلیارد تومان و همچنان رو به افزایش است و تنها راه نجات برای تسویه این بدهی جایگیزینی طرحی جدید در بافت فرسوده است که حداقل ارزش افزوده املاک شهرداری در این منطقه را تا سقف ۱۲۰ میلیارد تومان افزایش دهد.

 

وی بیان کرد: با مصوبه شورای شهر از خردادماه امسال آبفای تربت حیدریه مکلف به حذف و قطع تبصره ۳ از قبوض آب بهای شهروندان شده اما متاسفانه این مصوبه اجرا نشده و این مبلغ فقط از روی جداول قبوض حذف شده و در آب بهای مصرفی اعمال می شود که این یک تخلف آشکار محسوب می شود.

 

امکانات آتش نشانی تربت حیدریه تنها تا ۳ طبقه پاسخگوست

رئیس کمیسیون خدمات شهری گفت: متاسفانه پارکینگ فروشی از سوی شهرداری به عنوان یک مورد پذیرفته شده مقبول افتاده که با توجه به کمبود درآمد شهری این امر دارای یک توجیه قابل قبول است که اقدامات لازم برای ایجاد پارکینگ صورت گرفته است.

 

مهدی وقفی اظهار کرد: کمبود وسایل اطفای حریق برای ساختمان های مرتفع یک معضل جدی محسوب می شود که متاسفانه امکانات آتش نشانی تربت حیدریه تا سه طبقه پاسخگو است و این در شرایطی است که تا بیش از سه طبقه پروانه ساخت صادر می شود که نامه نگاری های لازم برای رفع این مشکل صورت گرفته است.

 

وی اضافه کرد: در خصوص اصلاح شبکه آبیاری فضای سبز شهری و جداسازی آن از آب شرب و اصلاح الگوی کشت در سطح فضاهای سبز سطح شهر اقدامات جدی و قابل قبولی صورت گرفته است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اظهار کرد: در خصوص ثبت نهم دیماه ۵۷ در تقویم رسمی کشور از طرف مجموعه مدیران شهری کوتاهی صورت نگرفته و تاکنون مکاتبات زیادی با مسئولین ذیربط صورت گرفته است که متاسفانه هیچ گونه پاسخ قانع کننده ای دریافت نکرده ایم.

 

احمد وطن دوست افزود: متاسفانه سرفصل های بودجه در بحث هزینه رعایت نمی شود و انتظار ما از شهرداری حداقل تحقق بودجه فرهنگی است که در مباحث مختلف فرهنگی از جمله جشنواره های ورزشی ، برگزاری اعیاد و جشن ها و .. هزینه شود.

 

دیگر عضو شورای شهر تربت حیدریه خاطر نشان کرد: سیستم حمل و نقل عمومی تربت حیدریه درچند سال گذشته تضعیف شده و تعداد اتوبوس های شهری از ۶۰ دستگاه به ۲۰ دستگاه رسیده که این خود ضعف بزرگی محسوب می شود.

 

محمد اله یاری افزود: متاسفانه طرح جامع مصوب فضای سبز در تربت حیدریه وجود ندارد و همچنین کمبود منابع مالی، تصمیمات آنی و نبود مشاور قوی در کنار مجموعه مدیریت شهری جز انکارناپذیر مشکلات شهر تربت حیدریه است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه دولت بلای جان تولیدکنندگان/ اختیارات پایین استانداران، بن‌بست تسهیل رفع موانع تولید/ امکان ورود ۵ هزار میلیارد تومان به چرخه تولید با اصلاح ماده ۳۷ قانون تأمین اجتماعی تاکنون ۱۰ تن زعفران از کشاورزان خراسان رصوی خریداری شده است کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش ‌و انبار سپرده کالایی بورس زعفران در تربت حیدریه راه اندازی شد اجرای صحیح سند تحول بنیادین با مدرسه محوری محقق می‌شود بازار ۸۰ هزار میلیارد تومانی طلای سرخ در تسخیر اروپایی ها جشنواره ملی عکس زعفران به کار خود پایان داد شهروندان تربت حیدریه ۲۵ میلیارد تومان به شهرداری بدهکارند امروز آمریکا به دنبال بازگشت به ایران است/مشکل اصلی آمریکائی ها ماهیت انقلابی، اسلامی و عزتمندانه ملت ایران است راهپیمایی ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی ملت ایران است پنجمین جشنواره ملی عکس زعفران در منطقه تربت حیدریه آغاز به کار کرد رسالت دانش آموزان در گام دوم انقلاب شتاب علمی برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است سفارتخانه های آمریکا جایگاهی برای عملیات جاسوسی در کشورهاست