بدون نظر
 
رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی:
جهاد حوزه های علمیه باید در راستای خدمت به مردم و دفاع از نظام اسلامی باشد
تاریخ انتشار : ۰۷ مهر ۱۳۹۹ در ۹:۲۴ ق.ظ
 
حجت الاسلام محمدرضا عصمتی گفت: جهاد حوزه های علمیه با دیگر مجاهده ها متفاوت است و مجاهده حوزه باید چندین برابر عرصه های دیگر در حوزه های علمی، اخلاقی و خدمت به مردم و دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی، رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی صبح امروز در آئین آغاز مراسم سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه اظهار داشت: همانطور که از فرمایشات امام و رهبری استفاده می شود، طلاب و اساتید باید با یک دست رساله علمیه و با دست دیگرشان دفاع از ارزشها را عهده دار باشند و امروز به لطف الهی این خصوصیت در روحانیون وجود دارد.

وی تصریح کرد: در هر کجا که نظام اسلامی احساس نیاز می کند، بسیج طلاب و دیگر روحانیون در کنار مجاهدت علمی خود که یکی از رسالت های حوزه های علمیه است در دفاع از فرهنگ ناب اسلامی و انقلابی آماده هستند.

امام جمعه تربت حیدریه گفت: کسی که وصیت پیغمبر صلی الله را می خواهد آویزه گوش خود کند باید یک کار جهادی انجام بدهد، بنابراین جهاد حوزه های علمیه با دیگر مجاهده ها متفاوت است و مجاهده حوزه باید چندین برابر عرصه های دیگر در حوزه های علمی، اخلاقی و خدمت به مردم و دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.

وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه، گفت: طلاب سال تحصیلی خود را با میثاق شهدا آغاز کردند و یقینا ادامه راه آنها در تبعیت کامل از نایب عام امام عصر عجل الله حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی است، چرا که حوزه معاونت امام زمان عچل الله ولایت فقیه است و هر کس دلداده امام عصر علیه السلام است باید از این ولایت عامه و نیابت عامه به معنای واقعی کلمه تبعیت کند.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی تربت حیدریه بیان داشت: از سال ۸۱ که حوزه علمیه را تحویل گرفتیم سطح درسی پایه چهار داشتیم، یعنی سطح یک هنوز کامل نبود اما اکنون سطح چهار حوزه در مقطع دکترا با نزدیک به ۴۰۰ طلبه برادر در حوزه های علمیه تحصیل و تدریس می کنند.

اکنون در دو حوزه علمیه برادران مرحوم هراتی و فولاد و همچنین حوزه علمیه خواهران ریحانه الرسول(سلام الله علیها) تربت حیدریه بیش از ۵۰۰ طلبه و روحانی از سطح یک تا سطح چهار( دکترا)  تحصیل می کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم اتخاذ تصمیمهای قاطع، اقناع افکار عمومی و همکاری همگانی/ کار برخی افراد در هتک حرمت رئیس‌جمهور غلط بود؛ انتقاد متفاوت از اهانت است دسترنج یک ساله زعفرانکاران دست مایه دلال بازی ها ۲ هزار تخت به ظرفیت مراکز بستری و مراقبت های ویژه کشور اضافه می شود افتتاح باشگاه سوار کاری در تربت حیدریه نمایشگاه مشترک دستاوردهای نیروی انتظامی و میراث فرهنگی در تربت حیدریه افتتاح شد ظرفیت بخش مراقبت های ویژه بیمارستان نهم دی تربت حیدریه تکمیل شده است فضای مجازی بلای جان کتابخوانی شده/ شاید یکی دو سال دیگر با تریلی کتاب به شهرها سفر کنم برداشت زعفران از اراضی زعفران خیز خراسان رضوی آغاز شد هیچ تغییری در سهمیه و نرخ آرد نانوایی های دولتی و نیمه دولتی اعمال نشده است امنیت زیر بنای توسعه و پیشرفت جامعه است/نیروهای مسلح در اوج اقتدار و بازدارندگی قرار دارند نمک روی دل مجروح مردم نپاشید افزایش ۷ درصدی جرایم مالی و اقتصادی فضای مجازی در تربت حیدریه/کاهش ۴۴ درصدی تصادفات منجر به فوت