بدون نظر
 
در گفتگو با آزادگان دفاع مقدس عنوان شد؛
جنگ اقتصادی امروز نیازمند مدیریت دوران دفاع مقدس است/مسوولان شعار خوب می دهند اما در عمل به فکر مردم نیستند/همه فرزندانم در ایران و مشغول پاسداری از میهن اسلامی هستند
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ در ۱۰:۴۸ ق.ظ
 
جنگ اقتصادی امروز نیازمند مدیریت دوران دفاع مقدس است/مسوولان شعار خوب می دهند اما در عمل به فکر مردم نیستند/همه فرزندانم در ایران و مشغول پاسداری از میهن اسلامی هستند

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ بمناسبت ۲۶ مردادماه سالروز ورود ازادگان دوران دفاع مقدس به میهن اسلامی سراغ چند تن از این اسوه های صبر و مقاومت رفتیم و با آنان در خصوص چگونگی اعزام و لحظه اسارت و وضعیت امروز جامعه به گفت و گو پرداختیم.

 

آرادگان دفاع مقدس بعنوان اسوه صبر و مقاومت ملت ایران در دوران انقلاب اسلامی، معتقدند شرایط امروز کشور و جنگ اقتصادی نیازمند مدیریتی پاکدست، جهادی و انقلابی همانند دوران دفاع مقدس است.

 

علیرضا فهیمی نخستین آزاده مصاحبه شونده است که در سال ۱۳۴۶ به دنیا آمده و وقتی به اسارت دشمن درآمده تقریبا ۱۸ سال بیشتر نداشته است.

او که در چهار عملیات غرور آفرین رزمندگان علیه دشمن بعثی شرکت کرده بود بلاخره در عملیات کربلای ۵ و در منطقه شلمچه به اسارت صدامیان در می اید و از آنجا منتقل استخبارات عراق می شود.

 

وی می افزاید: در دوران ۳۸ ماه اسارت علاوه بر استخبارات عراق در پادگان الرشید بغداد، قریب به یکسال در اردوگاه ۱۱ استان صلاح الدین شهر تکریت و در نهایت استان بعقوبه شهر دیاله بعنوان اخرین مقر دوران اسارت را سپری کرده ام.

 

فهیمی مهمترین پیام ازادگان را صبر و استقامت عنوان کرد و افزود: آزادگان دفاع مقدس با صبر و شکیبایی و مقاومت جانانه خود دشمن را به کرنش واداشتند و برخی در همانجا به فیض عظیم شهادت و مابقی سرافرازانه به میهن اسلامی بازگشتند.

 

وی ولایتمداری را از شاخصه های مهم ازادگان دانست و افزود: آرادگان عاشق امام بودند و امروز هم دشمن و منافقین داخلی اش بدانند که ملت ایران پیرو ولایت است و در هر زمان گوش به فرمان رهبری است.

 

مطالبات رهبری روی زمین مانده است

وی با انتقاد از اینکه مطالبات رهبری همچنان روی زمین مانده، افزود: مسوولان در این چند سال مطالبات رهبری را عملیاتی نکردند و اینجا به مردم و به صراحت اعلام می کنم در هر کجا و برهه ای از زمان راهبردهای ولی فقیه جامعه عملیاتی شده موفقیت از آن این ملت و کشور بوده و هر جا غفلت و سهل انگاری و یا بی تدبیری رخ داده آسیب آن متوجه کشور و مردم شده است.

 

فهیمی خاطر نشان کرد: هر چه رهبری در این سالها بر اقتصاد مقاومتی و جنگ اقتصادی با دشمن تاکید می کنند اما نگاه مسوولان به خارج از کشور است و منتطرند یکی بیاید و مشکلات را حل کند کما اینکه ما در داخل توان و ظرفیت رفع همه موانع اقتصادی و معیشتی را داریم فقط مدیریتی توانمند و با انگیزه و جهادی را می طلبد.

 

وی تنها راه نجات کشور در شرایط جنگ اقتصادی امروز را الگو گرفتن از مدیریت دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: مردم همیشه پای نطام و انقلاب بوده و هستند و فقط باید مدیرانی کارآمد، جهادی و انقلابی میدان دار این جنگ اقتصادی با دشمن باشند تا همانند دوران دفاع مقدس که در جنگ نطامی دشمن را به زانو دراوردبم در این جنگ اقتصادی نیز جبهه استکبار را ناامید کنیم.

 

علی اکبر اکبریان رودمعجنی دومین مصاحبه شونده و آزاده سرافراز دفاع مقدس است که در سال ۶۲ در عملیات خیبر پس از اینکه به دجله و فرات رسیدند و وضو گرفتند و نماز خوانند به پاتک دشمن بعثی برخورد می کنند و در یک نعل اسبی به اسارت نبروهای عراقی در می آید.

وی می افزاید: ایثارگران در دوران دفاع مقدس به وظیفه ذاتی خود عمل کردند و برخی با شهادت و برخی با جانبازی که هنوز سختی ان را تخمل می کنند و برخی دیگر با صبر و استقامت در دوران اسارت مایه سرافرازی نظام شدند و امروز وظیفه مسوولان و نسل جوان است که کشور را با مدیریتی کارآمد به پیش ببرند.

 

اقتصاد مقاومتی عملیاتی نشده است

این آزاده سرافراز اظهار داشت: امروز مهمترین مطالبه جدی از مردم و مسوولان عملیاتی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در مرحله نخست باید از خودمان و خانه های مردم با خرید کالاهای ایرانی و حمایت از تولید داخل رقم بخورد و در ادامه مسوولان به آنچه که در ابن سیاست ها به انها ابلاع شده جامه عمل بپوشانند.

 

وی افزود: وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم خوب نیست و مسوولان فقط شعار می دهند اما در عمل به فکر ملت نیستند و این شایسته یک مسول در تراز نطام اسلامی نیست.

 

این ازاده دفاع مقدس می افزاید: مردم ایران مردم نحیبی هستند و در دوران دفاع مقدس علی رقم محاصزه اقتصادی و نظامی همین مردم با همراهی رزمندگان دلیر ایران حماسه افرینی کردتد و دشمن را به عقب راندند و امروز هم اگر چنین مدیریتی بر بدنه کشور حاکم شود در جنگ اقتصادی به سلامت عبور خواهیم کرد.

 

فرزندانم همه در ایران و مشعول پاسداری از میهن اسلامی هستند

وی در خصوص فرزندانش گفت: وقتی به اسارت دشمن بعثی درآمدم سه فرزند پسر داشتم که بترتیب چهارم ابتدایی، اول ابتدایی و پنج ماهه بودند و امروز هر سه پسرم داخل کشور و در سپاه پاسداران و نیروی انتطامی مشغول پاسداری از میهن اسلامی هستند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
از اقدامات شتاب زده مواقع بحران در فضای مجازی پرهیز شود بازدید ۱۲۰ هزار زائر و مسافر از جاذبه های تاریخی و گردشگری تربت حیدریه محور تربت حیدریه به نیشابور مسدود شد جهاد اقتصادی نیازمند فرهنگ سازی است روستای زیبای کامه علیا در مسیر زائران و مسافران نوروزی مشهدالرضا(ع)+تصاویر بهره برداری از چهارمین پایگاه شهری اورژانس در تربت حیدریه «کوه شصت دره» صنوبر تفرجگاه بهاری تربت حیدریه جبهه مقاومت محاسبات آمریکا در منطقه را برهم زد/موشک های نقطه زن انقلاب اسلامی تن آمریکا و اسرائیل را می لرزاند/بخش مهمی از مشکلات کشور نتیجه سوء مدیریت هاست مدارس تربت حیدریه آماده اسکان زائران و مسافران نوروزی اصحاب رسانه مطالبه گری از مدیران شهری را در دستور کار خود قرار دهند حاشیه نشینی بزرگترین معضل مدیریت شهری تربت حیدریه/شورای شهر به جای مجری گری باید به تصمیم سازی ها و سیاست گذاری های کلان ورود کنند