بدون نظر
 
سردار قاآنی:
جمهوری اسلامی ایران کانون جوشش فرهنگ عزت و مقاومت است/ورود آمریکا به منطقه خودزنی محض بود/امروز طرح نیل تا فرات صهیونیست ها به کیان و بقای اسرائیل تنزّل یافته است
تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ در ۷:۲۱ ب.ظ
 
جانشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران بعنوان ام القری جهان اسلام، دانشگاه تحصیل مکتب مقاومت و کانون جوشش فرهنگ عزت و آزادگی است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ سردار اسماعیل قاآنی عصر امروز در یادواره شهدای دانشجوی تربت حیدریه اظهار داشت: در دوران چهل سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی حوادثی باعث شد تا واژه های ارزشمندی که گرد و غبار آنها را فراگرفته بود غبارروبی شوند و بعنوان یک مکتب در جامعه اسلامی نهادینه و به سایر کشورهای آزادیخواه جهان منتقل شود.

 

وی فرهنگ دفاع مقدس را یکی از این واژگان برشمرد و افزود: در دوران هشت سال جنگ سخت نظامی که از سوی جبهه استکبار بر این کشور تحمیل شد همه ملت پای کار آمدند و واژه دفاع مقدس را به منصه ظهور رساندند، دفاعی که تا پیش از این در دنیا چنین نامی نداشت و فرزندان این کشور آن را متبلور ساختند.

 

قاآنی تصریح کرد: این جنگ تحمیلی دارای گنج های گرانبها و ارزشمندی است که برای نسلها قابلیت استخراج دارد و هر میزان توانا تر باشیم می توانیم بهره و اثر بهتری از آن نصیب خود کنیم.

 

جانشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: در دوران ۸ سال دفاع مقدس جبهه استکبار همه توان و تجهیزات خود را برای عامل سر سپرده یعنی صدام بعثی بسیج کرده بود تا انقلاب اسلامی را از بین ببرد و این در شرایطی بود که ایران حتی از حداقل های امکانات نظامی بی بهره بود و طرف مقابل با ۱۴ لشکر پیاده، زرهی و مکانیزه در مقابل این کشور صف آرایی کرده بود.

 

وی موفقیت در دوران دفاع مقدس را مرهون مکتب مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن دانست و گفت: جوانان غیور این سرزمین با اطاعت پذیری از ولی فقیه زمان خود با فرهنگ برگرفته از مکتب عاشورا دشمن را زمین گیر کردند.

 

جانشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران بعنوان ام القری جهان اسلام، دانشگاه تحصیل مکتب مقاومت و کانون جوشش فرهنگ عزت و آزادگی است.

 

قاآنی اضافه کرد: امروز هر کجا نظام اسلامی ایران وارد می شود فرهنگ مقاومت و عزت را به آنجا تزریق می کند و این عقبه و زیر ساخت متعلق به فرزندان این ملت است که به سایر ملتهای آزادیخواه جهان منتقل کردند.

 

ورود آمریکا به منطقه خودزنی محض بود

جانشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، ورود آمریکائی ها به منطقه را خودزنی محض عنوان کرد و افزود: ۱۶ سال قتل و کشتار مردم بی گناه و مظلوم افغانستان و عراق به بهانه مبارزه با تروریسم برای تسلط بر ایران طراحی شد و به حول و قوه الهی امروز آمریکائی ها سرافکنده تر از گذشته باید از منطقه خارج شوند.

 

وی بیان کرد: آنها با ورود  به افغانستان تمام توان و تجهیزات خود را با ۱۰۰ هزار نیروی نظامی برای مقابله با ایران آماده کرده بودند اما در محاسبات خود تهاجم از یک جناح را ریسک می دانستند لذا به بهانه دیگر عامل سر سپرده خود ینی صدام بعثی را از بین بردند و کشور عراق را به اشغال در آوردند تا به اصطلاح بتوانند از دو جناح بر ایران فشار وارد کنند.

 

قاآنی اظهار کرد: تمام معادلات و محاسبات جبهه استکبار به نفع جمهوری اسلامی ایران رقم خورد و جمهوری اسلامی ایران بدون حضور فیزیکی و دخالت مستقیم کسانی را تربیت کرد که توانستند در مقابل آمریکائی ها باایستند.

 

وی از راه اندازی جنگ های نیابتی برای شکست زنجیره مقاومت در غرب آسیا بعنوان دیگر توطئه جبهه استکبار یاد کرد و افزود: آمریکائی ها اذعان کردند در این هشت سال گذشته ۶ هزار میلیارد دلار برای گروههای تروریستی و اهداف شوم خود در منطقه غرب آسیا هزینه کردند، اما به حول و قوه الهی نتیجه این سیاست های خصمانه گسترش فرهنگ مقاومت در کشورهای همسایه بود.

 

امروز طرح نیل تا فرات صهیونیست ها به کیان و بقای اسرائیل تنزّل یافته است

جانشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از فلسطینیان بعنوان دیگر شاگردان مکتب مقاومت جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و افزود: امروز ۷۰ سال از مقاومت فلسطینیان در برابر رژیم غاصب صهیونیستی می گذرد و در این ۲۰ سال گذشته شاگردی فلسطینیان پای درس ایرانیان آزادی قدس شریف را بیش از پیش نزدیکتر کرده است.

 

قاآنی گفت: در سال ۱۹۶۷  اسرائیل به سه کشور عربی حمله کرد و در فاصله سه روز این کشورها را با شکست مواجه کرد اما امروز می بینیم صهیونیست ها در برابر مقاومت ۲۲ روزه مردم  غزه که عرض این منطقه تنها حدود ۶ کیلومتر است  عاجر و ناتوان مانده اند.

 

وی با بیان اینکه موازنه ایران با امریکا موازنه رعب است نه قدرت، افزود: در شرایطی که همه امکانات مادی دنیا در اختیار جبهه استکبار است اما آنها همچنان به وحشت افتاده و دائم مسئله ایران را بعنوان مهمترین و اساسی ترین مسائل خود مطرح می کنند.

 

جانشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: امروز در مرکز مطالعات صهیونیست ها طرح نیل تا فرات به کیان و بقای اسرائیل تنزل یافته و اکنون در رعب و هراسند و نمی دانند تا ۱۰ سل اینده خواهند بود با اینکه از صفحه روزگار محو خواهند شد.

 

یادواره هفت شهید دانشجوی تربت حیدریه به همت دانشگاه عالی این شهرستان عصر امروز در سالن آمفی تئاتر این مرکز آموزش عالی برگزار شد.

 

تربت حیدریه دارای ۶۷۵ شهید، ۲۵۰۰ جانباز و ۱۴۱ آزاده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
The problem of Plagiarism or Academic Citation English paper Most readily useful motivation for assess Essay Topics for pupils Science Fair Venture A Few Ideas Typical Examples of Plagiarism for Pupils You Need To Know خطر عبور خط انتقال گاز از میان بهترین باغ های روستای کامه علیا پیمانکار سالاری دولت بلای جان مردم! اقدامات جزیره ای و موازی کاری دردی را درمان نمی کند انتقاد عضو شورای شهر تربت حیدریه از وضعیت فروشگاه های زنجیره ای بیست و هفتمین کاروان پیاده و زیارتی بافق یزد وارد تربت حیدریه شد+تصاویر بیش از ۱۴۰ هزار نفر در منطقه تربت حیدریه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند ارتقای سواد فضای مجازی در جامعه آسیب های این حوزه را کاهش می دهد/ضرورت تغییر موضع از حوزه پدافندی به آفندی