بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
جشنواره ملی گردشگری سرخ و سفید در تربت حیدریه برگزار می شود
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ در ۱۱:۰۸ ق.ظ
 
معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه گفت: جشنواره ملی سرخ و سفید با هدف معرفی دو محصول مهم این شهرستان یعنی ابریشم و عقیق شهر بایگ تربت حیدریه و با حضور گردشگران، اهالی فرهنگ و نیز فعالان حوزه اقتصادی ابریشم و معدن پایان هفته جاری به مدت 2 روز برگزار می شود.

به گزارش تابان تربت، علی رستمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جشنواره ملی سرخ و سفید با اولویت گسترش فرهنگ بومی و رونق گردشگری و با هدف آشنایی با آداب و رسوم بخش بایگ تربت حیدریه، پایان هفته جاری به مدت ۲ روز برگزار می شود.

 

رستمی افزود: اندک جایی از کشور این هم افزایی به لحاظ وجود منابع ارزشمند معدنی همراه با صنعت ابریشم و مناطق دیدنی و بکر را داراست.

 

وی تصریح کرد: ما از طریق این جشنواره می خواهیم پای صنعت گران را به این منطقه باز کرده تا از مرحله خام فروشی عقیق و ابریشم خارج شده و با ایجاد ارزش افزوده در تولید به کمک ظرفیت های مردمی خوبی که دارا هستیم،  رونق بیشتر اقتصادی در منطقه ایجاد شود.

 

رستمی با اشاره به وجود سرمایه ارزشمند انسانی در منطقه بایگ و توانمندی های موجود از جمله؛ تولید محصول حلوا جوزی، غذاهای سنتی، صنایع دستی مانند گلیم بافی، افزود: برنامه های مختلفی را تدارک دیده ایم که تربت گردی شامل بازدید از آثار باستانی و تاریخی و طبیعی از جمله مجموعه تاریخی قطب الدین حیدر، حمام تاریخی حاجی رئیس و باغ پرندگان بعنوان برزگترین باغ پرندگان کشور از مهمترین آن در روز اول جشنواره خواهد بود.

 

وی خاطر نشان کرد: بازدید از معدن عقیق بایگ، حضور در روستای ملی ابریشم کشی بسک، بازدید از کارگاه های فعال ابریشم کشی، بازدید از معدن گرانیت (به دلیل وجود سنگفرش های طبیعی)، بازدید از نمایشگاه توانمندی های مردم بایگ و آشنایی با چرخه سنگ تراشی عقیق و ابریشم کشی از برنامه های این جشنواره در روز دوم می باشد.

 

گفتنی است مراسم رونمایی از مستند سپید پایتخت ایران به همراه سخنرانی فعالان حوزه معدن و ابریشم در کشور از جمله برنامه های اختتامیه این جشنواره خواهد بود.

 

علس رستمی با اشاره به همکاری ارگان های دولتی و غیردولتی در اجرای این جشنواره گفت: جهادکشاورزی، میراث فرهنگی و گردشگری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنعت،معدن و تجارت چهار اداره دولتی و ۱۶ نهاد غیردولتی از جمله سازمان ملی فرش ایران در برگزاری این جشنواره مشارکت دارند.

 

وی افزود: رونق گردشگری ژئوتوریسم یا گردشگری معدن از اهداف مهم این جشنواره است و این اتفاق با راه اندازی قطار گردشگری از گردشگران خراسان رضوی به این جشنواره از جمله اقدامات خوبی است که مقدمات آن فراهم شده است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
روحیه جهاد و شهادت سایه جنگ را از این کشور دور کرد نه سازش و مذاکره! مطالعه زندگی نامه علما و اندیشمندان جهان اسلام از مهمترین سنت های کارآمد حوزه علمیه است ۳۰ گروه جهادی، تبلیغی به استان های سیل زده اعزام شدند توفیقات توئیتری جبهه انقلاب خراسان رضوی می تواند پایتخت کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور باشد ۱۲۶ کانون فرهنگی هنری در مساجد تربت حیدریه فعال هستند پیش همایش ملی حوزه علمیه و سنت های کارآمد در تربت حیدریه برگزار می شود رشد ۲۳۰ درصدی صادرات سیمان از پایانه راه آهن تربت حیدریه به کشورهای آسیای میانه یک بام و دو هوایِ ماندن یا رفتن! ۴۰ درصد اصلاح روکش جاده “کدکن؛ تلخ بخش” به اتمام رسیده است انتقاد رییس مرکز ملی فرش ایران از واردات بی رویه نخ ابریشم مطالعات اشتباه گریبانگیر مدیریت شهری تربت حیدریه!