بدون نظر
 
همزمان با سراسر کشور؛
جشنواره بازی های بومی محلی ویژه توانخواهان بهزیستی تربت حیدریه برگزار شد
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ در ۹:۰۷ ق.ظ
 
اولین جشنواره ورزشی و بازی های بومی‌محلی توانخواهان در چهار رشته دارت، شطرنج، آمادگی‌جسمانی و دو ومیدانی در سالن شهید جلیلی تربت حیدریه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ زهره اقبال نیا رئیس اداره بهزیستی تربت حیدریه صبح امروز در اختتامیه شهرستانی این جشنواره بیان کرد: جشنواره ورزشی ویژه جامعه هدف بهزیستی یک طرح ملی بود که به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر در شهرهای مختلف ایران اسلامی‌ به صورت پایلوت اجرا شد.

وی هدف برگزاری این جشنواره را تشویق و افزایش مهارت های اجتماعی مددجویانی که در روابط اجتماعی محدود تر هستند؛ اعلام داشت و افزود: در خراسان رضوی چهار شهرستان قوچان، چناران، مشهد و تربت حیدریه این جشنواره را برگزار کردند.

اقبال نیا خاطر نشان کرد: در این جشنواره ورزشی ۱۰۵ ورزشکار زن و مرد شرکت داشتند و همه توانخواهان شرکت کننده ساکن روستاهای بخش مرکزی تربت حیدریه بودند و این ورزشکاران بدون هیچ سابقه ای در ورزش حرفه ای پای به عرصه رقابت با یکدیگر پرداختند.

رئیس اداره بهزیستی تربت حیدریه ابراز داشت: مهم ایجاد شور و نشاط و همچنین تشخیص استعدادهای احتمالی این عزیزان است و با برگزاری این جشنواره ورزشی ارتقاء مهارت و هماهنگی و افزایش توان حرکتی توانخواهان می باشد.

گفتنی است نفرات برتر هر یک از رشته ها به ترتیب در رشته دارت، هادی حسنی، محمد امین رستار و محمد سلیمانیان در بخش آقایان به مقام اول تا سوم رسیدند و در‌ بخش بانوان،زینب زارعی، الهام نجفی و سمیه مدرس زاده به ترتیب مدال طلا، نقره و برنز را بر‌گردن آویختند.

در رشته شطرنج هاشم کرامتی نیا، جعفر شجاعی و جواد برمزه اول تا سوم شدند و در بخش خانم ها فقط یک شرکت کننده ثبت نام کرده بود.

در رشته آمادگی جسمانی در سه بخش دراز و نشست، شنای سوئدی و پرتاپ توپ سنگین برگزار شد که در‌ مجموع امتیاز های سه بخش وحید عباسی، شیرمحمد دیدنده و احسان کبیری اول تا سوم بخش آقایان شدند و در بخش بانوان زبیده ابراهیمی، زهرا ترکمانی به مقام اول و دوم و اعظم محمودی و ریحانه سلمانی مشترکا به مقام سوم رسیدند.

در دومیدانی نیز عادل حیدری، امید مرادزاده و امید شیبانی در بخش آقایان به ترتیب روی سکوی اول تا سوم رفتند و در بخش خانم ها ورزشکاران اول تا سوم، فاطمه عباس زاده، سمیرا نیک نام و عطیه حسین زاده بودند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
روایت های متناقض یک استعفا! محسن زنگنه نامزد جبهه انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه تربت حیدریه راهی بهارستان شد افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است