بدون نظر
 
همزمان با سراسر کشور؛
جشنواره بازی های بومی محلی ویژه توانخواهان بهزیستی تربت حیدریه برگزار شد
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ در ۹:۰۷ ق.ظ
 
اولین جشنواره ورزشی و بازی های بومی‌محلی توانخواهان در چهار رشته دارت، شطرنج، آمادگی‌جسمانی و دو ومیدانی در سالن شهید جلیلی تربت حیدریه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ زهره اقبال نیا رئیس اداره بهزیستی تربت حیدریه صبح امروز در اختتامیه شهرستانی این جشنواره بیان کرد: جشنواره ورزشی ویژه جامعه هدف بهزیستی یک طرح ملی بود که به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر در شهرهای مختلف ایران اسلامی‌ به صورت پایلوت اجرا شد.

وی هدف برگزاری این جشنواره را تشویق و افزایش مهارت های اجتماعی مددجویانی که در روابط اجتماعی محدود تر هستند؛ اعلام داشت و افزود: در خراسان رضوی چهار شهرستان قوچان، چناران، مشهد و تربت حیدریه این جشنواره را برگزار کردند.

اقبال نیا خاطر نشان کرد: در این جشنواره ورزشی ۱۰۵ ورزشکار زن و مرد شرکت داشتند و همه توانخواهان شرکت کننده ساکن روستاهای بخش مرکزی تربت حیدریه بودند و این ورزشکاران بدون هیچ سابقه ای در ورزش حرفه ای پای به عرصه رقابت با یکدیگر پرداختند.

رئیس اداره بهزیستی تربت حیدریه ابراز داشت: مهم ایجاد شور و نشاط و همچنین تشخیص استعدادهای احتمالی این عزیزان است و با برگزاری این جشنواره ورزشی ارتقاء مهارت و هماهنگی و افزایش توان حرکتی توانخواهان می باشد.

گفتنی است نفرات برتر هر یک از رشته ها به ترتیب در رشته دارت، هادی حسنی، محمد امین رستار و محمد سلیمانیان در بخش آقایان به مقام اول تا سوم رسیدند و در‌ بخش بانوان،زینب زارعی، الهام نجفی و سمیه مدرس زاده به ترتیب مدال طلا، نقره و برنز را بر‌گردن آویختند.

در رشته شطرنج هاشم کرامتی نیا، جعفر شجاعی و جواد برمزه اول تا سوم شدند و در بخش خانم ها فقط یک شرکت کننده ثبت نام کرده بود.

در رشته آمادگی جسمانی در سه بخش دراز و نشست، شنای سوئدی و پرتاپ توپ سنگین برگزار شد که در‌ مجموع امتیاز های سه بخش وحید عباسی، شیرمحمد دیدنده و احسان کبیری اول تا سوم بخش آقایان شدند و در بخش بانوان زبیده ابراهیمی، زهرا ترکمانی به مقام اول و دوم و اعظم محمودی و ریحانه سلمانی مشترکا به مقام سوم رسیدند.

در دومیدانی نیز عادل حیدری، امید مرادزاده و امید شیبانی در بخش آقایان به ترتیب روی سکوی اول تا سوم رفتند و در بخش خانم ها ورزشکاران اول تا سوم، فاطمه عباس زاده، سمیرا نیک نام و عطیه حسین زاده بودند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
غربالگری ۷۷۹۱ نفر در ورودی های تربت حیدریه/اعمال قانون ۱۷ خودروی غیر بومی گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن شیوع ویروس کرونا و کاهش ۵۱ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه/افزایش ۱۲ درصدی فرآوردهای نفتی در سال ۹۸ آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود سوغات کرونایی تهرانی ها برای مردم تربت حیدریه/مصوبات لازم الاجرایی که یکی پس از دیگری لغو می شوند محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز مبعث