بدون نظر
 
گفتگو/
جریان فساد اقتصادی بخشی از گلوگاههای قدرت کشور را در دست دارد
تاریخ انتشار : ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۸:۴۷ ق.ظ
 
کارشناس مسائل سیاسی درخراسان رضوی گفت: متاسفانه جریان فساد اقتصادی بخشی از گلوگاههای قدرت کشور را با زد و بندهای سیاسی، جناحی و حتی رسانه ای در دست دارد.

رضا عابدی صبح روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت افزود: مبارزه با مفاسد اقتصادی بحث امروز و دیروز نیست و این موضوع از زمان دولت سازندگی ملموس شده و در ادامه نمود عملیاتی آن با فرمان 8 ماده ای رهبر انقلاب در اردیبهشت سال 81 عینیت بخشید.

 

وی عملکرد دولتها را در مبارزه با فساد اقتصادی ناموفق دانست و گفت: در تمام دولتهای گذشته و حتی دولت فعلی بحث مبارزه با مفسدین اقتصادی در حد حرف و شعار بوده و عدم اراده جدی مسئولان در مبارزه با جریانهای فساد اقتصادی و دانه درشتان به وضوح مشخص است.

 

عابدی بیان کرد: متاسفانه برخی مسئولان در فساد مفسدین اقتصادی بنحوی آلوده و ذینفع هستند و به همین جهت توان و انگیزه ای برای برچیدن این غده سرطانی در کشور وجود ندارد.

 

وی گفت: برخی بی تدبیری ها و ارتباطات مسئولان با مفسدین اقتصادی باعث محافظه کاری و عدم برخورد قاطع با این جریان شده و حتی موجب تشویش افکار عمومی جامعه شده است.

 

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: علیرغم کارهای خوبی که در این چند سال در قوه قضائیه شاهد بودیم اما متاسفانه این نهاد هنوز نتوانسته با قاطعیت در مبارزه با مفسدین اقتصادی برخورد کند و حتی بعضاٌ دچار سهل انگاری وکم کاری دراین خصوص می باشد.

 

عابدی با اشاره به فشارها علیه قوه قضائیه اذعان کرد: برخی فشارهای سیاسی، جناحی و حتی رسانه ای بر قوه قضائیه حاکم است و بخشی از پرونده ها را با اختلال و مشکلاتی نیز مواجه کرده است.

 

کارشناس مسائل سیاسی خراسان رضوی بیان کرد: متاسفانه امروز جریان فساد عملاٌ برخی از گلوگاههای قدرت کشور را در دست دارد و از طریق زد و بند های سیاسی، جناحی و رسانه ای و اعمال فشار بر قوه قضائیه به دنبال اختلال در نظام اسلامی است.

 

وی عزم جدی مسئولان قوا را لازمه مبارزه با گلوگاههای فساد و دانه درشتان ذکرکرد و افزود: آنچه که امروز بیش از همه برای مبارزه با مفاسد اقتصادی نیاز است عزم، وحدت و همدلی در قوای کشور و برخورد قاطع با دانه درشتان و مفسدین اقتصادی است و در غیر این صورت این موضوع همچون گذشته در حد شعار باقی خواهد ماند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اختصاص هزینه جشن های نیمه شعبان به معیشت محرومان در تربت حیدریه مطالبات زعفرانکاران تا پایان اردیبهشت پرداخت می شود بیش از ۱۷ هزار جعبه تخم نوغان در استانهای خراسان توزیع می شود تولید ماسک های دولایه استریل در جلگه رخ تربت حیدریه تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز و رفع تصرف اراضی دولتی در تربت حیدریه تلخ و شیرین کرونا در تربت حیدریه تولید ویروس عملیات روانی کرونا و تناقض های بی پاسخ رسانه های معاند لندنی و سعودی جلوه شکوفه های بهاری در شهر کدکن تربت حیدریه غربالگری ۷۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری ۷۷۹۱ نفر در ورودی های تربت حیدریه/اعمال قانون ۱۷ خودروی غیر بومی گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن