بدون نظر
 
گفتگو/
جریان فساد اقتصادی بخشی از گلوگاههای قدرت کشور را در دست دارد
تاریخ انتشار : ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۸:۴۷ ق.ظ
 
کارشناس مسائل سیاسی درخراسان رضوی گفت: متاسفانه جریان فساد اقتصادی بخشی از گلوگاههای قدرت کشور را با زد و بندهای سیاسی، جناحی و حتی رسانه ای در دست دارد.

رضا عابدی صبح روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت افزود: مبارزه با مفاسد اقتصادی بحث امروز و دیروز نیست و این موضوع از زمان دولت سازندگی ملموس شده و در ادامه نمود عملیاتی آن با فرمان 8 ماده ای رهبر انقلاب در اردیبهشت سال 81 عینیت بخشید.

 

وی عملکرد دولتها را در مبارزه با فساد اقتصادی ناموفق دانست و گفت: در تمام دولتهای گذشته و حتی دولت فعلی بحث مبارزه با مفسدین اقتصادی در حد حرف و شعار بوده و عدم اراده جدی مسئولان در مبارزه با جریانهای فساد اقتصادی و دانه درشتان به وضوح مشخص است.

 

عابدی بیان کرد: متاسفانه برخی مسئولان در فساد مفسدین اقتصادی بنحوی آلوده و ذینفع هستند و به همین جهت توان و انگیزه ای برای برچیدن این غده سرطانی در کشور وجود ندارد.

 

وی گفت: برخی بی تدبیری ها و ارتباطات مسئولان با مفسدین اقتصادی باعث محافظه کاری و عدم برخورد قاطع با این جریان شده و حتی موجب تشویش افکار عمومی جامعه شده است.

 

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: علیرغم کارهای خوبی که در این چند سال در قوه قضائیه شاهد بودیم اما متاسفانه این نهاد هنوز نتوانسته با قاطعیت در مبارزه با مفسدین اقتصادی برخورد کند و حتی بعضاٌ دچار سهل انگاری وکم کاری دراین خصوص می باشد.

 

عابدی با اشاره به فشارها علیه قوه قضائیه اذعان کرد: برخی فشارهای سیاسی، جناحی و حتی رسانه ای بر قوه قضائیه حاکم است و بخشی از پرونده ها را با اختلال و مشکلاتی نیز مواجه کرده است.

 

کارشناس مسائل سیاسی خراسان رضوی بیان کرد: متاسفانه امروز جریان فساد عملاٌ برخی از گلوگاههای قدرت کشور را در دست دارد و از طریق زد و بند های سیاسی، جناحی و رسانه ای و اعمال فشار بر قوه قضائیه به دنبال اختلال در نظام اسلامی است.

 

وی عزم جدی مسئولان قوا را لازمه مبارزه با گلوگاههای فساد و دانه درشتان ذکرکرد و افزود: آنچه که امروز بیش از همه برای مبارزه با مفاسد اقتصادی نیاز است عزم، وحدت و همدلی در قوای کشور و برخورد قاطع با دانه درشتان و مفسدین اقتصادی است و در غیر این صورت این موضوع همچون گذشته در حد شعار باقی خواهد ماند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است راهپیمایی ۲۲ بهمن تربت حیدریه در قاب تصویر انقلاب اسلامی تحول شگرفی در امت های جهان اسلام پدیدار کرد/بمب هسته ای جمهوری اسلامی این حضور عزتمندانه و حماسی ملت ایران در صحنه است شهادت حاج قاسم نقطه آغازی بر پایان حضور امریکایی ها در منطقه است حضور و پشتوانه مردمی از انقلاب اسلامی صیانت کرده است/مکتب و ابعاد شخصیتی و فکری شهید سلیمانی باید تبیین شود بهره برداری از ۴۹ پروژه عمرانی در شهرستان زاوه شکوه و بالندگی انقلاب اسلامی در شهر پیشتاز انقلاب اداره کشور نیازمند مسئولانی با قواره انقلابی است/جمهوری اسلامی با شهید سلیمانی رسم مقاومت را به ملت‌های منطقه آموخت