بدون نظر
 
رییس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه:
جریان سازی و فرهنگ سازی در حوزه پیشگیری ضریب آسیب ها را کاهش می دهد
تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ در ۹:۵۰ ق.ظ
 
معاون مدیر عامل و رییس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه با بیان اینکه ضریب خانوارهای تربت حیدریه در مواجهه با حوادث 8.3 است در عین حال از جریان سازی رسانه ای و فرهنگ سازی در حوزه پیشگیری و همچنین توسعه آموزشهای عمومی و چهره به چهره بعنوان مهمترین عوامل ارتقای آمادگی در برابر حوادث و بلایا یاد کرد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ رضا مومن زاده صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: طی چند سال گذشته تمام دستگاههای اجرایی، امدادی و غیر امدادی رقم۲۷ هزار کشته در تصادفات را به۱۷ هزار رساندند و چند سالی است که رقم همچنان به قوت خود باقیست که این تعداد کشته در سال همچنان فاجعه است.

 

وی یکی از مهمترین عوامل پیشگیری در حوزه حوادث و بلایا را آموزش و بالا بردن سطح آمادگی عمومی جامعه عنوان کرد و از رسانه ها و نشریات خواست تا درطول سال در این جریان سازی بعنوان بازوان جمعیت هلال احمر در ارتقای سطح آمادگی تلاش کنند.

 

معاون مدیر عامل و رییس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه با بیان اینکه ضریب خانوارهای تربت حیدریه در مواجهه با حوادث ۸٫۳ است در عین حال از جریان سازی رسانه ای و فرهنگ سازی در حوزه پیشگیری و همچنین توسعه آموزشهای عمومی و چهره به چهره بعنوان مهمترین عوامل ارتقای آمادگی در برابر حوادث و بلایا یاد کرد.

 

وی افزود: این موضوع وقتی اهمیت بیشتری پیدا می کند که بدانیم با اجرای طرح دارت وزارت بهداشت(طرح علمی، پژوهشی) این میزان آمادگی در تمام کشور به ۹٫۳ رسیده و این بدان معناست تا رسیدن به حداقل ایده ال برای مواجهه با مخاطرات راه طولانی در پیش داریم.

 

مومن زاده گفت: این آمار در نقاط مختلف شهرستان و کشور متغیر است و ممکن است در برخی مناطق سطح آمادگی ۱۲ و در برخی مناطق دیگر بخصوص نقاط آسیب پذیر حاشیه شهر و روستاها حتی بین ۵ تا ۶ باشد.

 

اجرای طرح خادم، خانواده آماده در مخاطرات در تربت حیدریه

رییس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه بیان داشت: در همین راستا و برای ارتقای آمادگی خانواده ها در مواجهه با بلایا طرح خادم، خانواده آماده در برابر مخاطرات از سال گذشته در سراسر کشور کلید خورد و توانستیم حدود ۶ هزار نفر در قالب ۱۲۰۰ خانوار را در ۱۲ جلسه توسط ۶۰ کارشناس آموزش چهره به چهره ارائه کنیم.

 

مومن زاده از آگاهی نفاط آسیب پذیر منازل، نقشه خطر پذیری، چگونگی مواجه در لحظه حادثه، قرار گرفتن در یک محل بعد از حادثه، آموزش کمک های اولیه بعنوان بخشی از مولفه های این آموزش در طرح خادم یاد کرد.

 

وی خاطر نشان کرد: امسال بنا داریم تا در ادامه اجرای این طرح بالغ بر ۲۰ هزار نفر در قالب چهار هزار خانوار این آموزش همگانی و چهره به چهره را اجرا کنیم تا ضمن آشنایی بخشی دیگر از شهروندان برای مواجهه با خطرات و بلایا، آسیب ها در این زمینه نیز کاهش یابد.

 

آموزش ۲۵ هزار نفر در دوره های عمومی و تخصصی در سال۹۶

رییس حمعیت هلال احمر نربت حیدریه از آموزش ۲۵ هزار نفر در سال گذشته خبر داد و افزود: این افراد در فصول مختلف سال در ۲۰ دوره داوطلبانه، ۳۸ دوره عمومی، تخصصی و همچنین ۴۵ دوره ۲۲ ساعته کمک های اولیه آموزش های لازم را سپری و گواهینامه نیز دریافت کردند.

 

مردم تربت حیدریه شایسته تقدیرند

رییس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه با بیان اینکه مردم نوع دوست این شهرستان برای مردم زلزله زده کرمانشاه بالغ بر ۵ میلیارد ریال کمک نقدی و غیر نقدی کردند این میزان کمک را نسبت به سایر شهرهای استان فراتر عنوان کرد و در عین حال مردم این دیار را در مشارکت های اینچنینی را شایسته تقدیر دانست.

 

وی گفت: مردم این دیار ۴۰۰ میلیون ریال بصورت نقدی صندوق (علاوه بر واریزی ها به۹۹۹۹۹) برای زلزله زدگان کمک کردند و در ادامه ۶۷ هزار قلم کمک غیر نقدی در قالب پوشاک و البسه، لوازم بهداشتی، مواد غذایی و همچنین پتو که توسط ایستگاههای هلال احمر، بسیج، شهرداری و مساجد و محلات جمع آوری شده بود را توسط فرزندان همین دیار در اختیار مردم زلزله زده سرپل ذهاب قرار دادند.

 

۴۲۰ نجاتگر آموزش دیده آماده ارائه خدمات امدادی در پایگاههای جاده ای

رییس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه اظهار داشت: در حوزه امداد و نجات چهار پایگاه امدادی در کامه، گرماب، زاوه و همچنین تربت حیدریه با ۴۲۰ نجاتگر در حوزه ترافیکی و در صورت لزوم در حوزه درمان به آسیب دیدگان خدمات ارائه می کنند.

 

مومن زاده ادامه داد: نجاتگران هلال احمر پارسال و بر اساس تلفن ۱۱۲ در حوزه حوادث ترافیکی به۱۸۱ نفر، در حوزه سیلاب، ۸۴۰ نفر، کوهستان ۷ نفر و حوادث متفرقه به۸۱ نفر خدمات امدادی ارایه کردند.

 

توسعه آموزش های عمومی و همگانی مهمترین اولویت سال ۹۷

رییس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه در بخشی دیگر مهمترین اولویت سازمان مطبوعش درسالجاری را توسعه آموزش عمومی و همگانی عنوان کرد و گفت: این اقدام از طریق اجرای طرح خادم، خانواده آماده در مخاطرات و همچنین راه اندازی و فعالیت کانونهای هلال روستایی انجام می شود.

 

وی افزود: با توجه به پوشش ۱۹۲ روستا در جمعیت هلال احمر تربت حیدریه چنانچه حادثه ای رخ دهد نمی توان به همه این نقاط خدمات ارایه کرد، لذا تشکیل کانونهای هلال روستایی با هدف آموزش و سازماندهی تیم های امداد و نجات روستا برای قرار گرفتن در خط مقدم مواجهه با حوادث از اولویت های امسال هلال احمر بشمار می رود‌.

 

رییس جمعیت هلال احمر تربت خیدریه گفت: در حال حاضر بالغ بر ۴۵۰۰ نفر در ۸۲ کانون غنچه های هلال، دانش آموزی، دانشجویی، طلاب و هلال روستایی آموزش و سازماندهی شدند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دومین محموله کمک های مردمی تربت حیدریه به مناطق سیل زده ارسال شد انتظار فرج موتور محرک مجاهدان خدا و آرمان انبیای الهی است/هسته های مقاومت جهان اسلام در حال سازماندهی است ولایت محوری و ولایت پذیری وجه تمایز ارتش جمهوری اسلامی ایران با سایر ارتش های جهان حریم ها جا به جا شده اند/اگر آبی سرازیر شود آتش خواهیم گرفت!؟ اقتدار نظامی از ابعاد مهم انتظار فرج است/دشمن از نفوذ تفکر انقلاب اسلامی به هراس افتاده است طرح «جهاد همبستگی ملی» ظرفیتی برای تسریع در حل مشکلات سیل زدگان کشور است روستای ده منار بخش کدکن تربت حیدریه تخلیه شد/کارشناسان کشاورزی برای بررسی میزان خسارت به منطفه اعزام می شوند افزایش ۴ درصدی مصرف گاز سی ان جی در منطقه تربت حیدریه محور کدکن به رباط سنگ همچنان مسدود است/میزان بارش باران در کدکن به ۵۵ میلمتر رسید مدعیان دروغین حقوق بشر فجیع ترین اقدامات بین المللی را مرتکب می شوند/اقدام رییس جمهور آمریکا در تروریست خواندن سپاه در راستای تبلیغات انتخاباتی برای صهیونیست ها بود مبنای حرکت سپاه ولایت محوری و خدمت مجاهدانه به مردم است ۲۰ میلیارد ریال تخلف صنفی در تربت حیدریه ثبت شد