بدون نظر
 
عضو شورای شهر تربت حیدریه:
جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۸ در ۹:۲۴ ق.ظ
 
عضو شورای شهر تربت حیدریه گفت: انتخاب شهرداران، تصویب بودجه شهرداری و نظارت بر عملکرد شهرداران و مدیران شهری مهمترین وظایف شورای شهر است و نباید حوزه نظارتی این شورا تحت تاثیر مسائل سیاسی و جناحی قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ احمد وطندوست عضو شورای شهر تربت حیدریه صبح امروز در جلسه علنی این شورا اطهار داشت: هر کدام از اعضای شورای شهر بعنوان وکیل مردم عهدهایی با موکلین خود بسته اند که باید به آن عمل کنند و پاسخگو باشند، لذا مطالبه گری همراه با انتقاد سازنده و ارائه راهکار و پیشنهاد از سوی مردم بعنوان یک موتور محرک در این مسیر کمک شایانی به اعضا می کند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری تصریح کرد: بر همین اساس قانون اساسی حدود اختیاراتی را برای شورای شهر مشخص کرده ولی متاسفانه در تمام ادوار، شورا ها نتوانستند از این اختیارات قانونی به نحو شایسته ای استفاده کنند و به بسیاری از مسائل شهری نپرداختند.

وی بیان کرد: انتخاب شهرداران، تصویب بودجه شهرداری و نظارت بر عملکرد شهرداران و مدیران شهری مهمترین وظایف شورای شهر است که در همه این حوزه ها ضعفیف عمل شده است.

وطندوست به آفتی که در کشور وجود دارد و مدیران جدید مشکلات را به مدیران قبلی منتسب می کنند اشاره کرد و افزود: وقتی مدیری مسئولیتی را می پذیرد باید همه آنچه در قبل بوده را بداند و بپذیرد و نسبت به وضع حوزه مدیریتی خود آگاهی داشته باشد.

وطندوست به جایگاه نظارتی شورای شهر پرداخت و گفت: در جایگاه نظارتی شورای شهر جای هیچ گونه ملاحظه سیاسی و جناحی نسیت و عضو شورای شهر باید با شجاعت نسبت به عملکرد مدیران ناکارآمد انتقاد و پرسش گر باشد و نباید قصور خود را در عدم رفع مشکلات شهر کتمان کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دستهای قاتل خاموش بر گریبان مادر و فرزندانش نظام جمهوری اسلامی برخاسته از حقیقت اسلام است/مردم نماینده ای در تراز گام دوم انقلاب انتخاب کنند تخلف ۵۰ میلیارد ریالی دو شرکت حمل و نقل در تربت حیدریه سناریو سازی اتاق فکر سعودی و لندنی از کشته سازی اغتشاشات ۹۸ ۷.۵ تن زعفران در تربت حیدریه خریداری شد ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند