بدون نظر
 
رئیس اداره اوقاف تربت حیدریه خبر داد؛
ثبت وقف ۲۰ میلیارد ریالی در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۴ آبان ۱۳۹۸ در ۲:۲۱ ب.ظ
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تربت حیدریه گفت: در نخستین روز از دهه وقف یک مورد وقف 20 میلیارد ریالی برای تاسیس مرکز خدمات درمانی ویژه بیماران نیازمند و صعب العلاج در شهرستان تربت حیدریه به ثبت رسید.

حجت الاسلام جعفر نوائیان در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: در نخستین روز از دهه وقف یک مورد وقف 20 میلیارد ریالی برای تاسیس مرکز خدمات درمانی بیماران نیازمند و صعب العلاج در شهرستان تربت حیدریه به ثبت رسید.

وی تصریح کرد: واقف نیک اندیش فریدون امینیان حیدری یک باب منزل مسکونی و مغازه به مساحت ۳۰۵ متر مربع و ارزش ریالی 10 میلیارد ریال در محدوده میدان آیت الله کاشانی برای تاسیس و راه اندازی مرکز خدمات درمانی بیماران صعب العلاج و نیازمند وقف کرده است.

نواییان بیان داشت: همچنین این فرد خیر مبلغ 10میلیارد ریال وجه نقد برای خرید تجهیزات و ملزومات مورد نیاز این مرکز نیز وقف کرده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه تربت حیدریه گفت: سیاست کنونی ما تمرکز بر رفع نیاز های اقتصادی و اجتماعی به روز و تشویق واقفان بر رفع این نیاز هاست

وی اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه از وقف‌‏های جدید را مهم ارزیابی کرد و افزود: عمل امینانه به نیات واقفین خیر اندیش و همچنین اطلاع رسانی وقف های جدید که صورت گرفته یکی از اصلی‌‏ ترین عوامل اعتمادسازی عمومی در جامعه خواهد بود و منجر به روی آوردن جامعه به این سنت حسنه خواهد بود.

حوزه کاری اداره اوقاف تربت حیدریه شامل سه شهرستان تربت حیدریه، زاوه و مه ولات می شود که دارای هزار و 800 موقوفه، حدود چهار هزار رقبه و 13 بقعه متبرکه می باشد و غالب موقوفات این منطقه شامل زمین، درخت، ملک مسکونی و تجاری است

انتهای پیام

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شورای شهر تربت حیدریه در پیچ و تاب انتخاب شهردار! مردمی بودن دستگاه قضا به رعایت حق و اجرای مُرّ قانون و مبارزه با فساد است اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در تربت حیدریه تهدید علیه سلامت عمومی پشت دیوار تصفیه خانه تربت حیدریه زعفرانکاران محصول خود را ارزان نفروشند/مشکل اقتصادی کشور با مدیریت جهادی و انقلابی حل می شود قرارگاه محرومیت زدائی سپاه ۲۳ سری کمک جهیزیه به نوعروسان تربت حیدریه اهدا کرد عدم رای اعتماد شورای شهر تربت حیدریه به شهردار تربت حیدریه در چند قدمی وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک برای کارکنان دولت و متصدیان اصناف اجباری شد کمپ نگهداری معتادان متجاهر در تربت حیدریه راه اندازی می شود فرهنگ وحشی غرب حقوق بشر را برای منافع خود می خواهد/رعایت موازین بهداشتی الزام شرعی و قانونی است تابستان با بوی نامطبوع تصفیه خانه فاضلاب/مردم پائین ولایت تربت حیدریه همچنان ناراضی/مدیرعامل آبفا: بوی نامطبوع مربوط به انتقال لجن است و تا ۲ ماه آینده مشکل برطرف می شود استخر کشاورزی دو نوجوان تربت حیدریه را به کام مرگ کشاند