بدون نظر
 
رئیس اداره تعاون تربت حیدریه:
ثبت نام ۸۳۰ نفر در تربت حیدریه برای بیمه بیکاری ناشی از کرونا
تاریخ انتشار : ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۲:۰۷ ب.ظ
 
علی اکبر اسماعیل پناه از ثبت نام 830 نفر در سامانه بیمه بیکاری خبر داد و گفت: در مرحله نخست اسامی 49 نفر از افراد مشمول در این شهرستان را، به اداره کل تامین اجتماعی استان ارسال کردیم تا اقدامات نهایی توسط سازمان انجام و مقرری آنان پرداخت شود.

علی اکبر اسماعیل پناه، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت‌ حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت: از اسفند ماه پارسال تاکنون، 830 نفر در این شهرستان در سامانه بیمه بیکاری ناشی از کرونا ثبت نام کردند.

وی تصریح کرد: در مرحله نخست اسامی 49 نفر از افراد مشمول در این شهرستان را به اداره کل تامین اجتماعی استان ارسال کردیم تا اقدامات نهایی توسط سازمان انجام و مقرری آنان پرداخت شود.

اسماعیل پناه گفت: با شیوع ویروس کرونا از اسفند پارسال، بسیاری از کارگران شاغل در صنوف و واحدهایی که فعالیت آنان ممنوع اعلام شده بود، تعطیل و فعالیتی نداشتند.

وی افزود: بر همین اساس نیز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور حمایت از این قشر آسیب دیده و به منظور فقدان نیاز به مراجعه حضوری این کارگران به اداره یا کاریابی، سامانه‌ای با نام بیمه بیکاری به آدرس اینترنتی (BimeBikari.mcls.gov.ir) راه‌اندازی و از کارگرانی که به این علت و یا به هر علت دیگر بیکار شده‌بودند، خواست در آن سامانه ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه ثبت نام شدگان 2 دسته هستند، گفت: دسته نخست کسانی هستند که بیکاریشان به دلیل تعطیلی ناشی از کرونا بوده و بعد عادی شدن شرایط به کار خود باز می‌گردند و بر اساس دستورالعمل مربوطه قرار است به این افراد در صورت دارا بودن شرایط لازم (مشمول قوانین کار، تامین اجتماعی و بیمه بیکاری باشند)، ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبشهت بیمه بیکاری پرداخت شود.

اسماعیل‌پناه خاطر نشان کرد: دسته دوم افرادی هستند که به دلیل تعطیلی کارگاه، اتمام قرارداد و یا موارد دیگر به کلی کار خود را از دست داده‌اند و این افراد می بایست علاوه بر ثبت نام در سامانه یاد شده، از یکم اردیبهشت ماه به کاریابی مراجعه و نسبت به تکمیل پرونده خود اقدام کنند.

وی در بخش دیگری جمعیت فعال این شهرستان را 69 هزار و 546 نفر و جمعیت شاغل را 61 هزار و 599 نفر اعلام و اظهار داشت: جمعیت بیکار هفت هزار و 947 نفر، نرخ بیکاری 11.4 درصد و نرخ مشارکت اقتصادی 38.1 نفر است.

اسماعیل‌پناه همچنین گفت: در سطح استان سه هزار و ۲۲۴ کارگاه شناسایی و در نرم افزار بازرسی کار شهرستان تربت حیدریه به ثبت رسیده‌اند و در هیات حل اختلاف این شهرستان به پرونده های شهرستان های زاوه، مه ولات، رشتخوار، گناباد و خواف نیز رسیدگی می شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مسیر منتهی به مجموعه ورزشی آزادی تربت حیدریه نیازمند نگاه ویژه مسئولان است بافت فرسوده تربت حیدریه از فرسودگی خارج می شود! بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی در تربت حیدریه توزیع شد نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت محورهای مهم بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در روز جهانی قدس پرداخت  ۹۹۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی جلگه رخ و کدکن تسویه مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی در هاله ای از ابهام!/مدیر کل تعاون روستایی خراسان رضوی: تسویه مطالبات زعفرانکاران منوط به تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا سرنوشت بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در چالشی جدید! فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد، نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است/حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام