بدون نظر
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه خبر داد؛
ثبت بیش از چهار هزار ماموریت اورژانس تربت حیدریه در پائیز امسال/جذب ۲۲ پزشک متخصص در سال ۹۸
تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۳۹۸ در ۱۰:۰۸ ق.ظ
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با بیان اینکه نیمی از تماس های تلفنی اورژانس این شهرستان در حوزه های ارافیکی است، افزود: پائیز امسال 4050 ماموریت در اورژانس 115 ثبت شده است.

به گزارش تابان تربت، سعید رضا قنبری زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سه ماهه سوم سال جاری تکنسین های اورژانس ۱۱۵ مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه تعداد ۴۰۵۰ مورد ماموریت را ثبت و به محل اعزام شدند که از این میزان 997 مورد در حوزه های ترافیکی و تصادفات بوده است.

وی تصریح کرد: همچنین در پائیز امسال 381 مورد بیماری های قلبی، 285 مورد تنفسی، 265 مورد ازدیاد فشار خون، 36 مورد سکته مغزی، 25 مورد مسمومیت با گاز، 36 مورد ضرب و جرح، 69 مورد اورژانس زنان، 147 مورد سقوط و 15 فقره چاقو خوردگی در عملکرد امداد رسانی عوامل اورژانس تربت حیدریه ثبت شده، ضمن آنکه 1839 ماموریت جزء سایر موارد بوده که یا بصورت سرپایی در محل درمان و یا منتقل مراکز درمانی شده است.

قنبری زاده با بیان اینکه نیمی از تماسهای اورژانس در حوادث ترافیکی است، افزود: طبق آمار ۸۰ درصد از علل تصادفات عامل انسانی بوده، که می توان با ارتقاء سطح آموزش و دانش رانندگان و فرهنگ ترافیکی از بروز بسیاری از تصادفات درون و برون شهری جلوگیری کرد.

وی همچنین از جذب 22 پزشک متخصص در بیمارستانها و کلیلنیک های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی این منطقه در 9 ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: این پزشکان در تخصص های کودکان، طب اورژانس، زنان و زایمان، پوست، بیماریهای داخلی، قلب و عروق، کلیه و مجاری ادراری، چشم، روانپزشکی، بیهوشی، ارتوپدی، جراح مجاری ادراری، گوش و حلق و بینی و آسیب شناسی به جمع پزشکان شاغل در دانشگاه اضافه شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه بیان داشت: با اضافه شدن این پزشکان، جمع پزشکان فعال در دانشگاه علوم پزشکی منطقه تربت حیدریه به 71 پزشک رسیده است.

قنبری زاده در بخشی دیگر از کلنگ زنی پایگاه اورژانس ازغند شهرستان مه ولات خبر داد و افزود: در مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان مه ولات 6 پایگاه اورژانس در نظر گرفته شده که تاکنون 3 پایگاه به بهره برداری رسیده و کلنگ احداث ساختمان پایگاه های عبدل آباد و شادمهر نیز بزودی به زمین زده خواهد خورد.

وی یادآور شد: ساختمان پایگاه اورژانس 115 ازغند شهرستان مه ولات در کیلومتر 23 جاده شادمهر به کاشمر احداث می شود.

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با تحت پوشش قراردادن سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به حدود ۳۸۰ هزار جمعیت در جنوب خراسان رضوی خدمات آموزشی، بهداشتی و درمانی ارایه می دهد.

این دانشگاه 190 تخت بیمارستانی در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت بیمارستانی در مه‌ ولات دایر دارد که با راه اندازی بیمارستان آموزشی درمانی امام حسین علیه السلام تا پایان خرداد سال آینده 272 تخت بیمارستانی به این شهرستان افزوده می شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ارسال محموله ۲۵ تنی کمک های غیر نقدی بسیجیان تربت حیدریه به سیل زدگان منطق مقاومت انقلاب اسلامی را به این اقتدار رسانده، نه مذاکره و سازش رفتار دوگانه شورای شهر تربت حیدریه مقابل سازمان سینمایی کشور شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه