بدون نظر
 
ثبت اختراع در تربت حیدریه:
ثبت اختراع دستگاه احیای قلبی، ریوی تمام اتوماتیک دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ در ۱۰:۲۷ ق.ظ
 
کارمند مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه موفق به ثبت اختراع دستگاه احیای قلبی، ریوی تمام اتوماتیک با قابلیت انجام خودکار تمام مراحل احیا و شناسایی جثه و احیا مادر باردار و مانیتورینگ مداوم شد.

به گزارش تابان تربت؛ محمدرضا نوروزی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این دستگاه فقط توسط یک نفر کاربر روی مصدوم نصب می شود و بصورت سخنگو کاربر را راهنمایی می کند و بقیه مراحل احیاء قلبی و ریوی  باتوجه به فاکتورهای وزن ،جثه و برون ده قلبی و مانیتورینگ قلب، اعمال و اکسیژن مورد نیاز را تامین می کند

 

وی تصریح کرد: این دستگاه نسبت  به علائم قلب، شوک خودکار می دهد و درصورت برگشت ضربان قلب، ماساژ قطع و بیمار تحت مانیتورینگ قرار می گیرد.

 

نوروزی اضافه کرد:دستگاه  قابلیت تماس تلفنی مستقیم با اورژانس را دارد و با توجه به ارسال آنلاین تمامی مراحل توسط دستگاه ثبت می شود.

 

وی خاطر نشان کرد: این دستگاه برای اولین بار در دنیا به تنهایی بصورت تمام اتوماتیک در هر مکانی تمام مراحل احیا قلبی و ریوی را دقیق انجام و بیمار را مدام پاییش می کند وتنها نیاز به یک کاربر دارد و اگر حتی بیمار احیاء نشود با توجه به برقراری گردش خون و اکسیژن رسانی منظم توسط دستگاه اعضای بدن وی قابل پیوند و اهدا میباشد.

 

گفتنی است نوروزی پیش از این موفق به ثبت اختراع دستگاه لارنگسکوپ یکبار مصرف باقابلیت ساکشن و تصویر همزمان مجاری تنفسی و لوله گذاری بدون خطا شده است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
حریم ها جا به جا شده اند/اگر آبی سرازیر شود آتش خواهیم گرفت!؟ اقتدار نظامی از ابعاد مهم انتظار فرج است/دشمن از نفوذ تفکر انقلاب اسلامی به هراس افتاده است طرح «جهاد همبستگی ملی» ظرفیتی برای تسریع در حل مشکلات سیل زدگان کشور است روستای ده منار بخش کدکن تربت حیدریه تخلیه شد/کارشناسان کشاورزی برای بررسی میزان خسارت به منطفه اعزام می شوند افزایش ۴ درصدی مصرف گاز سی ان جی در منطقه تربت حیدریه محور کدکن به رباط سنگ همچنان مسدود است/میزان بارش باران در کدکن به ۵۵ میلمتر رسید مدعیان دروغین حقوق بشر فجیع ترین اقدامات بین المللی را مرتکب می شوند/اقدام رییس جمهور آمریکا در تروریست خواندن سپاه در راستای تبلیغات انتخاباتی برای صهیونیست ها بود مبنای حرکت سپاه ولایت محوری و خدمت مجاهدانه به مردم است ۲۰ میلیارد ریال تخلف صنفی در تربت حیدریه ثبت شد رژیم آمریکا بزرگترین تروریست دولتی است/آمریکا در تسخیر خاکریز جبهه مقاومت ناکام ماند سپاه مظهر اقتدار حهان اسلام است/تفکر سپاه و بسیج بر محور مقاومت سایه انداخته است آمریکا سیلی سختی از سپاه خورده است/سپاه نیروی مردمی و بر آمده از قانون اساسی است