بدون نظر
 
ثبت اختراع در تربت حیدریه:
ثبت اختراع دستگاه احیای قلبی، ریوی تمام اتوماتیک دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ در ۱۰:۲۷ ق.ظ
 
کارمند مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه موفق به ثبت اختراع دستگاه احیای قلبی، ریوی تمام اتوماتیک با قابلیت انجام خودکار تمام مراحل احیا و شناسایی جثه و احیا مادر باردار و مانیتورینگ مداوم شد.

به گزارش تابان تربت؛ محمدرضا نوروزی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این دستگاه فقط توسط یک نفر کاربر روی مصدوم نصب می شود و بصورت سخنگو کاربر را راهنمایی می کند و بقیه مراحل احیاء قلبی و ریوی  باتوجه به فاکتورهای وزن ،جثه و برون ده قلبی و مانیتورینگ قلب، اعمال و اکسیژن مورد نیاز را تامین می کند

 

وی تصریح کرد: این دستگاه نسبت  به علائم قلب، شوک خودکار می دهد و درصورت برگشت ضربان قلب، ماساژ قطع و بیمار تحت مانیتورینگ قرار می گیرد.

 

نوروزی اضافه کرد:دستگاه  قابلیت تماس تلفنی مستقیم با اورژانس را دارد و با توجه به ارسال آنلاین تمامی مراحل توسط دستگاه ثبت می شود.

 

وی خاطر نشان کرد: این دستگاه برای اولین بار در دنیا به تنهایی بصورت تمام اتوماتیک در هر مکانی تمام مراحل احیا قلبی و ریوی را دقیق انجام و بیمار را مدام پاییش می کند وتنها نیاز به یک کاربر دارد و اگر حتی بیمار احیاء نشود با توجه به برقراری گردش خون و اکسیژن رسانی منظم توسط دستگاه اعضای بدن وی قابل پیوند و اهدا میباشد.

 

گفتنی است نوروزی پیش از این موفق به ثبت اختراع دستگاه لارنگسکوپ یکبار مصرف باقابلیت ساکشن و تصویر همزمان مجاری تنفسی و لوله گذاری بدون خطا شده است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
روحیه جهاد و شهادت سایه جنگ را از این کشور دور کرد نه سازش و مذاکره! مطالعه زندگی نامه علما و اندیشمندان جهان اسلام از مهمترین سنت های کارآمد حوزه علمیه است ۳۰ گروه جهادی، تبلیغی به استان های سیل زده اعزام شدند توفیقات توئیتری جبهه انقلاب خراسان رضوی می تواند پایتخت کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور باشد ۱۲۶ کانون فرهنگی هنری در مساجد تربت حیدریه فعال هستند پیش همایش ملی حوزه علمیه و سنت های کارآمد در تربت حیدریه برگزار می شود رشد ۲۳۰ درصدی صادرات سیمان از پایانه راه آهن تربت حیدریه به کشورهای آسیای میانه یک بام و دو هوایِ ماندن یا رفتن! ۴۰ درصد اصلاح روکش جاده “کدکن؛ تلخ بخش” به اتمام رسیده است انتقاد رییس مرکز ملی فرش ایران از واردات بی رویه نخ ابریشم مطالعات اشتباه گریبانگیر مدیریت شهری تربت حیدریه!