بدون نظر
 
ثبت اختراع در تربت حیدریه:
ثبت اختراع دستگاه احیای قلبی، ریوی تمام اتوماتیک دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ در ۱۰:۲۷ ق.ظ
 
کارمند مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه موفق به ثبت اختراع دستگاه احیای قلبی، ریوی تمام اتوماتیک با قابلیت انجام خودکار تمام مراحل احیا و شناسایی جثه و احیا مادر باردار و مانیتورینگ مداوم شد.

به گزارش تابان تربت؛ محمدرضا نوروزی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این دستگاه فقط توسط یک نفر کاربر روی مصدوم نصب می شود و بصورت سخنگو کاربر را راهنمایی می کند و بقیه مراحل احیاء قلبی و ریوی  باتوجه به فاکتورهای وزن ،جثه و برون ده قلبی و مانیتورینگ قلب، اعمال و اکسیژن مورد نیاز را تامین می کند

 

وی تصریح کرد: این دستگاه نسبت  به علائم قلب، شوک خودکار می دهد و درصورت برگشت ضربان قلب، ماساژ قطع و بیمار تحت مانیتورینگ قرار می گیرد.

 

نوروزی اضافه کرد:دستگاه  قابلیت تماس تلفنی مستقیم با اورژانس را دارد و با توجه به ارسال آنلاین تمامی مراحل توسط دستگاه ثبت می شود.

 

وی خاطر نشان کرد: این دستگاه برای اولین بار در دنیا به تنهایی بصورت تمام اتوماتیک در هر مکانی تمام مراحل احیا قلبی و ریوی را دقیق انجام و بیمار را مدام پاییش می کند وتنها نیاز به یک کاربر دارد و اگر حتی بیمار احیاء نشود با توجه به برقراری گردش خون و اکسیژن رسانی منظم توسط دستگاه اعضای بدن وی قابل پیوند و اهدا میباشد.

 

گفتنی است نوروزی پیش از این موفق به ثبت اختراع دستگاه لارنگسکوپ یکبار مصرف باقابلیت ساکشن و تصویر همزمان مجاری تنفسی و لوله گذاری بدون خطا شده است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تخلف ۵۰ میلیارد ریالی دو شرکت حمل و نقل در تربت حیدریه سناریو سازی اتاق فکر سعودی و لندنی از کشته سازی اغتشاشات ۹۸ ۷.۵ تن زعفران در تربت حیدریه خریداری شد ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است