بدون نظر
 
تابان تربت گزارش می دهد
تیر نفاق بر پیکر بی جان دختر آبی
تاریخ انتشار : ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ در ۲:۴۵ ب.ظ
 
دختر آبی؛ سناریویی کاملا شبیه 10 سال پیش در فتنه 88، کشته سازی و نماد شدن این کشته بعنوان سنبل مبارزه با تغییر که نامش را دختر آبی گذاشتند، موجی که در نهایت با تحریک احساسات بخصوص زنان بتواند بهره برداری دلخواه آنان را رقم بزند و متاسفانه برخی نمایندگان مجلس و مسئولان در تکمیل پازل دشمن نقش داشتند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ این روزها دشمن در طراحی پیچیده ای که بخش بزرگی از آن اقتصادی و بخشی دیگر عملیات روانی است با بازی دادن افکار عمومی بدنبال سنبل سازی برای افکار و مقاصد خود است، روزی از دختری به نام ندا آقا سلطان مجسمه آزادی می سازند و امروز با خودسوزی یک دختر بهره برداری جنسیتی می کنند.

بر پایه این گزارش، دختری هفته گذشته مقابل دادگاه انقلاب تهران اقدام به خود سوزی کرده و فضای مجازی متاثر از این حادثه شده، اما فضاسازی در شبکه های اجتماعی و رسانه های معاند و بیگانه برای این حادثه بسیار تاسف بار تر و غم انگیز تر است.

در ابتدا خبری در سایت و کانال خبرآنلاین(نزدیک به دولت) منتشر و باعث می شود این اتفاق فراتر از یک واقعیت جلوه داده شود، این سایت ابتدا محکومیت حبس 6 ماهه برای ورود به ورزشگاه ازادی را دلیل خودسوزی این دختر اعلام می کند، اما این کانال خبری بعد از مشخص شدن اصل ماجرا خبر قبل را حذف می کند.

اما این موج ایجاد شده بود و بخصوص در صفحات شخصی برخی چهره های ورزشی و سینمایی و نمایندگان مجلس و مسئولان همین سرخط دنبال و با متن های احساسی شروع به فضاسازی می شود.

 

در ادامه این فضاسازی ها شبکه های لندنی و سعودی همین سرخط را بصورت گسترده در خبرهای خود پررنگ می کنند و خواسته و ناخواسته برخی داخلی ها اعم از مسئولان و نمایندگان مجلس و چهره های ورزشی به این شبکه های بیگانه پیوند می خورند.

این رسانه ها علت خودکشی را به ماجرای ممنوعیت ورود بانوان به استادیوم وصل کرده و یک پرونده در شبکه های خود باز می کنند و البته تلاش می شود تا سایر ابعاد این ماجرا را پنهان نگه دارند.

پروژه ای کاملا شبیه 10 سال پیش در فتنه 88؛ کشته سازی و نماد شدن این کشته بعنوان سنبل مبارزه با تغییر که نامش را دختر آبی گذاشتند، موجی که در نهایت با تحریک احساسات بخصوص زنان بتواند بهره برداری دلخواه آنان را رقم بزند.

قرار بود با تحریک مجامع بین المللی و بازی با احساسات مردم و زنان این تور ماهی برای آنها، ماهی سیاسی صید کند.

متاسفانه برخی از مسئولان و نمایندگان مجلس هم به این موضوع واکنش نشان دادند و حتی یکی از این نمایندگان با اقدامی تحریک آمیز تلاش می کند تا ماجرای خودسوزی این دختر را با خودسوزی یک دست فروش در تونس و آغاز آشوب ها در این کشور شبیه سازی کند.

در ادامه این فضاسازی ها نماینده مجلس و برخی مسئولان در کمال تعجب و در شبکه های اجتماعی مطالبی می نویسند که همان خط رسانه های بیگانه است

یک نمونه از این فضاسازی ها که نه تنها در شبکه های اجتماعی بلکه رسانه های رسمی نمایان می شود عکس دختری با لباس آبی در روزشگاه آزادی است که او را دختر آبی معرفی می کنند کما اینکه این عکس متعلق به فرد دیگری است.

اما واقعیت ماجرایی که حدود 72 ساعت است بر روی آن دروغ پردازی شده با مصاحبه پدر سحر خدایاری با صدا و سیما آشکار شد و وی تمام این فضاسازی ها را محکوم و خبرسازی های منتشر شده در رسانه های رسمی و غیر رسمی را تکذیب و بدون اعمال هیچگونه توصیه و یا فشاری بر مشکلات روحی و روانی دخترش نیز تاکید می کند.

حسین محمدی، فعال رسانه ای و کارشناس مسایل سیاسی در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار ما می افزاید: فوت و یا خود سوزی یک دختر حق هر جامعه است که بداند، چرا این دختر خودسوزی کرده، اما نه دختری حبس شده و نه در ورزشگاه حضور یافته بلکه، خوراک خوبی برای سوء استفاده سیاسی رسانه های بیگانه و برخی سیاسون داخلی شد.

وی اظهار داشت: خبرسازی در باره این دختر فوت شده توسط هیولای رسانه ای ضد ایرانی در تمام جهان پراکنده شد، اما متاسفانه بخشی از این پازل توسط چهره ها، مسئولان و نمایندگان مجلس تکمیل شد، بطوریکه برخی ورزشکاران و سلبریتی ها در این سناریو و بازی با احساسات مردم نقش تاثیر گذاری داشتند.

محمدی بخش دیگری از این اتفاق را به حضور با شکوه و عظیم عزاداران حسینی در تاسوعا و عاشورا مرتبط دانست و افزود: دشمنان انقلاب و اسلام و برخی منافقین داخلی درصدد بودند تا با فضاسازی و خبرپراکنی ها دروغ این شکوه و عظمت حسینی را به حاشیه ببرند اما غافل از اینکه نوز خدا و امامت و ولایت هیچ گاه خاموش شدنی نیست و مانند همیشه رسوا شدند.

این کارشناس مسایل سیاسی بیان کرد: این روزها دشمن در طراحی پیچیده ای که بخش بزرگی از آن اقتصادی و بخشی دیگر عملیات روانی است با بازی دادن افکار عمومی بدنبال سنبل سازی برای افکار و مقاصد خود است.

محمدی تاکید کرد: در این طراحی و فتنه دشمن همه باید هشیار باشند و بخصوص مسئولان و نمایندگان مجلس که برای بهره برداری جناحی و انتخاباتی خود زمینه سازاین سناریو وفتنه نشوند.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
۷.۵ تن زعفران در تربت حیدریه خریداری شد ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است کارخانه قند تربت حیدریه موفق ترین واحد تولیدی شرق کشور/گلایه تولید کنندگان شکر از نرخ های تکلیفی و قیمت گذاری نامناسب توسط دولت حل بحران‌ کشف‌رود در دست‌انداز اعتبارات دولتی/ ضرورت تکمیل هرچه سریع‌تر تصفیه‌خانه چرم شهر