بدون نظر
 
مدیرعامل بنیاد پژوهش های آستان قدس:
توهّم دانستن نفوذ فرهنگی نتیجه ضعف مدیربتی است/باید در برابر هجمه فرهنگی دشمن آفندی عمل کرد
تاریخ انتشار : ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۱۰:۰۰ ق.ظ
 
مدیر عامل بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی، توهم دانستن نفوذ فرهنگی در کشور را نتیجه ضعف مدیریتی دانست و تاکید کرد: ترویج این مسئله در بدنه اجرائی آسیب جدی به نظام اسلامی وارد می کند.

حجت الاسلام مهدی شریعتی تبار در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار کرد: فرهنگ در اندیشه های دینی و اسلامی و انقلابی از جایگاه بالائی برخوردار بوده و همین امر باعث شده تا انقلاب اسلامی ایران، بعنوان یک انقلاب فرهنگی ایدئولوژی جدیدی را به دنیا معرفی کند.

 

وی تصریح کرد:  امیر المومنین(ع) در سخنی یکی از وظایف کارگزاران نظام و حکومت اسلامی را در کنار توجه به اقتصاد و معیشت، مراقبت فرهنگی و صیانت از باورها و اعتقادات دینی مردم عنوان فرمودند، لذا امروز همه مسئولان دولتی و حکومتی در برابر فرهنگ مردم مسئول هستند و باید برای آن برنامه ریزی کنند.

 

امام جمعه سابق تربت حیدریه با تاکید بر اینکه مقوله فرهنگ تنها به دولتها ختم نمی شود، افزود: در کنار قوه مقننه و قضائیه که قانون گذاری و  برقراری عدالت اجتماعی و برخورد باهنجارشکنان را دنبال می کنند، قوه مجریه بعنوان مسئول مستقیم فرهنگ جامعه باید نهادهای فرهنگی را مدیریت کند، از سوئی دیگر حوزه های علمیه، نخبگان و اقشار مختلف مردم نیز باید در برابرمسائل فرهنگی احساس مسئولیت کنند تا  تعادل فرهنگی و پاینبدی به ارزشهای و مبانی انقلاب اسلامی در سطح جامعه تحقق یابد.

 

شریعتی تبار خاطر شنان کرد: یکی از مطالبات و دغدغه های مهم رهبری در ۱۵ سال گذشته اهمیت به فرهنگ و باورهای دینی مردم بود  و این بیانگر هجمه گسترده دشمنان در این حوزه است تا با تغییر نگرش در باورها و اعتقادات دینی انقلاب اسلامی را سرنگون و یا از مسیر اصلی منحرف کنند.

 

مدیرعامل بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی گفت: مسئولان در دولتها فعالیت های فرهنگی ارزشی و انقلابی در شأن نظام اسلامی انجام نداده و پدافند فرهنگی لازم صورت نگرفته، از سوئی دیگر این شبیخون فرهنگی نیازمند عملیات آفندی است تا بتوان فرهنگ غرب را به چالش کشید.

 

وی برخی سخنان مسئولان را نتیجه عدم اگاهی و یا ضعف مدیریتی آنان برشمرد و افزود: مطرح کردن مباحثی مانند بهشت زوری عدم احساس مسئولیت در برابر ارزشهای مردم و یا توجیه ضعف مدیریتی را می رساند و این در شرایطی است که دولتها در کنار مسائل اقتصادی باید برای فرهنگ مردم کار کنند.

 

مدیر عامل بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی، توهم دانستن نفوذ فرهنگی در کشور را نتیجه ضعف مدیریتی دانست و تاکید کرد: ترویج این مسئله در بدنه اجرائی آسیب جدی به نظام اسلامی وارد می کند.

 

شریعتی تبار بیان داشت: دولتمردان موظفند بستر رشد و تعالی فرهنگی را در جامعه مهیا کنند تا بسیاری از ناهنجاریهای اجتماعی که ریشه در مسائل فرهنگی دارد کاهش یابد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
فقدان مجموعه ورزشی سرپوشیده آبی، دغدغه اصلی حوزه ورزش در تربت حیدریه/بخش اعظمی از فضاهای ورزشی غیر کارشناسی و به دور از استانداردهای لازم است آغاز برداشت سیب زمینی از مزارع جلگه رخ تربت حیدریه آخوند ملاعباس تربتی عالمی از خود رسته و به خدا پیوسته ایستگاه راه آهن تربت حیدریه بزرگترین پایانه حمل بار ریلی سیمان صادراتی کشور شیطنت دلالان برای کاهش قیمت طلای سرخ نمایندگان ملت با کدام حجت شرعی به این کنوانسیون استکباری و استعماری رای دادند؟/ تا مادامی که از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی دست برندارید بهانه های آمریکا تمامی ندارد رمز ماندگاری نهضت عاشورا، اراده خدا و پیام رسانی اهل بیت(ع) بود مرزبانی مهمترین رکن امنیت کشور است ۵ هزار کودک تربت حیدریه در مرحله غربالگری شنوایی بهره برداری از ۲ مرکز خدماتی بهزیستی در تربت حیدریه انعقاد تفاهم نامه برای ساخت سالن چند منظوره خیر ساز در دانشگاه تربت حیدریه جمهوری اسلامی ایران پایگاه امن و باثبات منطقه است