بدون نظر
 
مسئول واحد شیلات تربت حیدریه:
تولید ۳۲۱ تن ماهیان سردآبی و گرمابی در شهرستان تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ در ۱۰:۵۱ ق.ظ
 
سعیدی گفت: در سال جاری 307 هزار قطعه بچه ماهی قزل آلا در 12 مرکز تولیدی شامل مزارع سردآبی و استخرهای ذخیره دومنظوره کشاورزی رها سازی شده که در مجموع ۳۲۱ تن محصول برداشت شده است.

به گزارش تابان تربت؛ محمد سعیدی، مسوول واحد شیلات جهاد کشاورزی تربت حیدریه اظهار کرد: در سال جاری 307 هزار قطعه بچه ماهی قزل آلا در 12 مرکز تولیدی شامل مزارع سردآبی و استخرهای ذخیره دومنظوره کشاورزی به مساحت 11357 متر مربع رهاسازی شده که 276 تن ماهیان سردآبی جهت مصرف در تربت حیدریه و شهرستانهای اطراف استحصال و در مجموع ۳۲۱ تن محصول برداشت شده است.

وی تصریح کرد: طی این مدت تعداد 52 هزار قطعه بچه ماهیان گرمابی شامل کپور، آمور، فیتوفاگ و بیگهد هم در 59 استخر ذخیره کشاورزی به مساحت مجموعا 58000 متر مربع رهاسازی شده که پیش بینی می شود حدود 45 تن ماهیان گرمابی نیز در این استخرها تولید شود.

سعیدی اظهار کرد: شهرستان تربت حیدریه با توجه به شرایط اقلیمی مناسب و وجود منابع آبی متعدد از پتانسیل بالایی جهت فعالیتهای آبزی پروری برخوردار است که کشاورزان می توانند ضمن کسب درآمد در این زمینه با غنی نمودن آب کشاورزی به افزایش راندمان محصولات تولیدی خود نیز کمک کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر از سیاستهای واحد شیلات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان می توان به استفاده بهینه از استخرهای ذخیره آب کشاورزی موجود و تشویق کشاورزان جهت ماهیدار کردن آنها اشاره کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم حمایت قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر نام نویسی ۷۱۸ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در تربت حیدریه قرارگاهی از جنس حاج قاسم توزیع بیش از ۷۰۰ جعبه نوغان بین نوغانداران خراسان بی‌نیازسازی کشور از واردات کاغذ با سرمایه‌گذاری در منابع سنگ تربت حیدریه/ سود بانکی اصلی‌ترین مانع تولید است هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس غیورمردانه حماسه آفرید پروژه احداث سینما امید در تربت حیدریه همچنان بلاتکلیف است جوانانی که تهدید و آسیب‌های محله‌شان را به دور از هیاهو به فرصت تبدیل کردند ۱۴۴۰ خودرو عمومی در تربت حیدریه رایگان دوگانه‌سوز شدند تاکید فرماندار بر ساماندهی ورودی های شهر تربت حیدریه عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است