بدون نظر
 
رئیس مرکز جهاد کشاورزی بخش رخ عنوان کرد؛
تولید سالانه ۷۰ تن گوشت سفید ماهی در بخش رخ
تاریخ انتشار : ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ در ۱۲:۲۵ ب.ظ
 
شیبانی گفت: سالانه 70 تن گوشت سفید ماهی در مزارع پرورش ماهی این بخش تولید و روانه بازار می‌شود.

مهدی شیبانی، رئیس مرکز جهاد کشاورزی بخش رخ تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار کرد: بخش رخ یکی از تولید کنندگان گوشت سفید در شهرستان تربت حیدریه است و رتبه دوم در بخش های شهرستان را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: با وجود کم آبی مناطق مستعدی برای تولید آبزیان به خصوص ماهی قزل آلا در منطقه رخ وجود دارد.

یبانی اظهار کرد: از پروانه داران می‌خواهیم برای توسعه و گسترش صنعت آبزی پروری در این بخش اقدام کنند چرا که می‌توان با توسعه این صنعت تولید سالانه گوشت سفید ماهی را به بیش از 250 تن ارتقاء داد.

آتش زدن بقایای گیاهان در مزارع موجب سوختن و از بین رفتن موجودات مفید و مواد آلی خاک می‌شود

رئیس مرکزجهاد کشاورزی در بخشی دیگر به برخی اقداماتی که این روزها باب شده اشاره کرد و افزود: برخی از کشاورزان به اشتباه بقایای گیاهان در مزارع را آتش می‌زنند که اقدامی اشتباه بوده و  فقط موجب سوختن و از بین رفتن بقایای گیاهی و مواد آلی خاک می‌شود.

شیبانی خاطر نشان کرد: به همراه این آتش زدن، بافت خاک نیز آسیب می‌بیند و در برابر باران و باد بسیار سست شده و با کمترین باران، شاهد فرسایش خاک و بروز سیل خواهیم بود.

وی تاکید کرد: همچنین تعداد بسیار زیادی از گونه‌های جانوری موجود نیز در اثر آتش و حرارت آن از بین خواهند رفت.

شیبانی یادآور شد: اطلاع رسانی، آگاهی بخشی، فرهنگ سازی، آموزش، توانمندسازی و گسترش مشارکت مردم در طرح‌های حفاظت از منابع‌طبیعی و بقایای گیاهی در تمام برنامه‌های جهاد کشاورزی مورد تاکید است که ضرورت دارد تمامی کشاورزان منطقه در این زمینه دقت کافی را مد نظر داشته باشند.

بخش رخ تربت حیدریه بعنوان یکی از قطب های تولید محصولات کشاورزی در شهرستان و استان بیش از ۳۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که ۱۵ هزار هکتار آن آبی و بقیه دیم هستند.

بخش رخ با ۵۲ روستا، حدود ۲۷ هزار و ۱۸۴ نفر جمعیت دارد و کشاورزی و دامداری بخش اصلی محل درآمد مردم این منطقه است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اجازه هیچ تعرضی به مرزهای جمهوری اسلامی را نخواهیم داد عملیات اجرایی تعریض ورودی تربت حیدریه از سمت گناباد به زودی آغاز می شود برخی کارشناسان بانک ها به دنبال تولید نارضایتی بین مردم هستند تأکید همزمان طب سنتی و نوین به واکسیناسیون عمومی/ بذر عدم واکسیناسیون توسط دشمنان در ذهن مردم کاشته شد وعده استاندار خراسان رضوی به باغداران کدکن محقق نشد پایان مأموریت اکبریان در شهرداری تربت حیدریه بیش از ۱۳۵ هزار دُز واکسن کرونا در تربت حیدریه تزریق شده است آغاز عملیات اجرایی احداث پل ورودی شهر کدکن تعلیم علوم دینی نیازمند تلاش و مجاهدت علمی است رفع مشکلات مناطق محروم با اردوی جهادی و میز خدمت ادارات/ از احداث خانه روستایی تا اجرای طرح کمک مومنانه در تربت حیدریه تشکیل دولت اسلامی مستلزم تربیت مدیر انقلابی و کارآمد و تحول در ساختار اداری کشور است مهدی قدرتی شهردار تربت حیدریه شد