بدون نظر
 
استاندار خراسان رضوی:
توسعه متوازن باید از شهرها به سمت روستاها سوق داده شود
تاریخ انتشار : ۰۷ مرداد ۱۳۹۴ در ۸:۲۷ ق.ظ
 
استاندار خراسان رضوی گفت: تمام خدمات دولتهای گذشته به روستائیان در راستای طرحهای عمرانی و ابادانی بوده که اکنون باید توسعه متوازن را از شهرها به سمت روستاها تغییر دهیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، علیرضا رشیدیان در جمع کشاورزان جلگه رخ تربت حیدریه اظهار داشت: اگر اشتغال پایدار و تولید ثروت در روستاها برای کشاورزان بهترین بهره وری را داشته باشد و بتوانیم ضمن جلوگیری از   مهاجرت آنان به شهر امکاناتی را فراهم کنیم که کسانیکه مهاجرت کردند، برگردند شرایط پیشرفت و توسعه متوازن در روشتاها بخوبی شکل می گیرد.

 

وی بیان کرد: اگر امکانات، معیشت و اقتصاد در روستا برای روستائیان فراهم نشود، امکان ماندگاری آنها میسر نیست و همچنان شاهد مهاجرت به شهر ها خواهیم بود.

 

رشیدیان به خشکسالی های های اخیر اشاره کرد و افزود: با توجه به شرایط کشور و استان و همچنین برآورد کارشناسان مبنی بر تداوم خشکسالی تا 13 سال آینده، باید در بخش کشاورزی با بهینه کردن روش کاشت محصولات و آبیاری نوین، از شرایط حساس کنونی به سلامت عبور کنیم.

 

استاندار خراسان رضوی با تمجید از کشاورزان روستای حصار جلال در خصوص طرح کشت یک جای محصولات گفت: تجمیع زمینهای کوچک در کنار هم و استفاده بهینه از آبهای زیر زمینی با مدیریت کشاورزان در یک تعاونی، الگوئی است که باید برای رونق بخش کشاورزی در سراسر استان و کشور از آن استفاده شود.

 

وی طرح کشت یک جای محصولات را اقدامی تاثیر گذار در آینده استان دانست و افزود: دولت با بکارگیری و مشارکت کشاورزان بدنبال پیدا کردن راهکاری است تا ضمن حفظ استقلال و عزت کشاورزان، روستاها از توسعه متوازنی برخودار باشد.

 

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: پیشرفت و توسعه و پیروزی در عرصه های مختلف کشور مرهون خون پاک شهیدان و صبوری ملت غیوری است که در سایه ولایت فقیه و با اراده ای پر تلاش بر خواسته های خود مصصم و پرتلاش ظاهر می شوند.

 

طرح کاشت یک جای محصولات با آبیاری تحت فشار بخش کشاورزی در روستای حصار جلال جلگه رخ شهرستان تربت حیدریه با حضور استاندار و مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان رضوی به بهره برداری رسید.

 

مدیر عامل شرکت تعاونی زرگل جلگه رخ در تشریح این طرح افزود: 240نفر در قالب 80 خانوار در روستای حصار جلال به صورت تجمیعی زمینهای کشاورزی را زیرکشت انواع محصولات قرار داده اند.

 

علی ربانی تصریح کرد: این تعداد خانوار 112 هکتار زمین را با پنج حلقه چاه آبیاری کرده که این امر باعث صرفه جویی هزینه ها مالی و منابع آبی شده است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است کارخانه قند تربت حیدریه موفق ترین واحد تولیدی شرق کشور/گلایه تولید کنندگان شکر از نرخ های تکلیفی و قیمت گذاری نامناسب توسط دولت حل بحران‌ کشف‌رود در دست‌انداز اعتبارات دولتی/ ضرورت تکمیل هرچه سریع‌تر تصفیه‌خانه چرم شهر تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی رصد می شود/۶۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه واجد شرایط رای تربت حیدریه قطب رشته ورزشی پاورلیفتینگ کشور مردم برای حفظ نظام اسلامی با بصیرت به میدان آمدند/مسئولان با بی تدبیری خود مشکلات معیشتی مردم را بیشتر نکنند بسیج شاکله ای از ابمان و بصیرت است/دشمن به دنبال تکرار پایان صفین است/درایت رهبری و بسیج مردمی فتنه ۹۸ را خنثی کرد حملات دشمن به سمت ولایت فقیه رفته است/حضور بسیج در صحنه محاسبات دشمن را بر هم زده است همایش شکوه اقتدار بسیج در تربت حیدریه+تصاویر