بدون نظر
 
رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه:
توسعه اقامتگاه‌ های بومگردی اولویت نخست میراث فرهنگی است
تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۳۹۹ در ۳:۳۹ ب.ظ
 
علی محمدی گفت: چرخش گردشگر از شهرگردی به بومگردی و روستاگردی یکی از انتخاب‌ های گردشگران در روزگار ماشيني و صنعتي فعلي است، لذا اولویت نخست را بر توسعه اقامت های بومگردی در روستاهای گردشگر پذیر قرار دادیم.

علی محمدی، رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت: توسعه اقامتگاه‌ های بومگردی یکی از اولویت‌های اداره میراث فرهنگی شهرستان است، چرا که چرخش گردشگر از شهرگردی به بومگردی و روستاگردی یکی از انتخاب‌ های گردشگران در روزگار ماشینی و صنعتی فعلی است.

وی تصریح کرد: بر این اساس آماده‌ سازی بستر توسعه و خدمات مطلوب به این گردشگران بویژه در روستاهای بکر و گردشگر پذیر شهرستان تربت حیدریه از ضروریات حوزه گردشگری به شمار می رود.

محمدی خاطرنشان کرد: برای راه اندازی اقامتگاه بومگردی کامل بکاول تسهیلاتی به مبلغ ١٠٠٠ میلیون ریال به صورت قرض الحسنه اعطا شده است.

رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه بیان کرد: روستای بکاول که در ٢۵ کیلومتری شهر تربت حیدریه واقع شده دارای ۴٨ خانوار و ١٠٩ نفر جمعیت با آب وهوایی معتدل و کوهستانی است که معرفی و ساماندهی جاذبه های این روستا در جهت جذب گردشگر از اولویت های این اداره می باشد.

وی گفت: در شهرستان تربت حیدریه تعداد 8 اقامتگاه بومگردی مجوز دار وجود دارد و تعداد 5 اقامتگاه دیگر در حال اخذ مجوزات بهره برداری می باشند

بهره برداری از پنج طرح گردشگری در تربت حیدریه

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تربت حیدریه از افتتاح پنج اقامتگاه بومگردی در این شهرستان خبر داد و افزود: افتتاح این پروژه ها تا حد زیادی، کمبود زیرساختهای گردشگری شهرستان بویژه در حوزه اقامتی را رفع خواهد کرد.

وی افزود: این پروژه ها شامل افتتاح اقامتگاه بومگردی همایون شهر در روستای صنوبر، اقامتگاه بومگردی سناگل در روستای بیسقفیزن، اقامتگاه بومگردی خوش نشین ها در روستای رودمعجن، اقامتگاه بومگردی بکاول و آژانس گردشگری آرنیکا در شهر تربت حیدریه است.

در حال حاضر در شهرستان تربت حیدریه بالغ بر ۱۷ نوع تاسیسات گردشگری شامل مجتمع گردشگری، واحدهای اقامتی، رستورانهای بین راهی، سفره خانه سنتی فعال و دارای مجوز می باشند و تا پایان سال ۹ واحد دیگر مجوزات لازم را کسب خواهند کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم اتخاذ تصمیمهای قاطع، اقناع افکار عمومی و همکاری همگانی/ کار برخی افراد در هتک حرمت رئیس‌جمهور غلط بود؛ انتقاد متفاوت از اهانت است دسترنج یک ساله زعفرانکاران دست مایه دلال بازی ها ۲ هزار تخت به ظرفیت مراکز بستری و مراقبت های ویژه کشور اضافه می شود افتتاح باشگاه سوار کاری در تربت حیدریه نمایشگاه مشترک دستاوردهای نیروی انتظامی و میراث فرهنگی در تربت حیدریه افتتاح شد ظرفیت بخش مراقبت های ویژه بیمارستان نهم دی تربت حیدریه تکمیل شده است فضای مجازی بلای جان کتابخوانی شده/ شاید یکی دو سال دیگر با تریلی کتاب به شهرها سفر کنم برداشت زعفران از اراضی زعفران خیز خراسان رضوی آغاز شد هیچ تغییری در سهمیه و نرخ آرد نانوایی های دولتی و نیمه دولتی اعمال نشده است امنیت زیر بنای توسعه و پیشرفت جامعه است/نیروهای مسلح در اوج اقتدار و بازدارندگی قرار دارند نمک روی دل مجروح مردم نپاشید افزایش ۷ درصدی جرایم مالی و اقتصادی فضای مجازی در تربت حیدریه/کاهش ۴۴ درصدی تصادفات منجر به فوت