بدون نظر
 
تحلیلگر مسائل سیاسی:
توافق بدون امضا ارزش و ضمانت اجرایی ندارد/آمریکا در یک عملیات نرم بدنبال جریان سازی و جنگ روانی است
تاریخ انتشار : ۱۴ تیر ۱۳۹۴ در ۹:۰۳ ق.ظ
 
تحلیلگر مسائل سیاسی به طرح آمریکا در خصوص توافق بدون امضا اشاره کرد و افزود: توافق بدون امضا ریسک بزرگی است و غربی ها به مانند بیانیه مطبوعاتی لوزان برای ایران دامی جدید پهن کرده اند.

سید مهدی سید افقهی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، اظهار کرد: هر چند که ایران این طرح را نپذیرفته اما اولین ایرادی که بر این طرح وارد می باشد این است که چه ضمانت و کنترلی بر این توافقات خواهد بود و کدام  مرجع رسیدگی به تخلفات طرفین را بررسی می کند.

 

وی بیان کرد: هر توافقی که امضا می شود باید ارزش قانونی و حقوقی و ساز و کار خودش را داشته باشد و در این سازو کار ها ایران، شورای امنیت سازمان ملل و گروه 1+5 ذیحق می باشند.

 

سید افقهی کفت: توافق بدون امضا ارزش و ضمانت اجرایی ندارد و ممکن است به مانند چارچوب توافق لوزان که یک بیانیه مطبوعاتی بود دستاویزی برای امریکا و متحدانش علیه جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد.

 

وی با اشاره به بیانیه لوزان یادآور شد: علیرغم اینکه توافق لوزان یک بیانیه مطبوعاتی بود و رهبر معظم انقلاب بارها گفتند که اتفاق خاصی نیفتاده اما غربی ها دائم ایران را متهم به خلف وعده می کنند حال انکه توافقی بدون امضا حاصل شود و معلوم نیست که چه تبعاتی برای کشور داشته باشد.

 

کارشناس مسائل سیاسی افزود: آمریکا در یک پروسه جدید و با عملیات نرم، بدنبال جریان سازی و جنگ تبلیغی و روانی علیه جمهوری اسلامی ایران است تا اذهان عمومی دنیا و بخصوص ملت ایران را به سمتی دیگرمنحرف کند.

 

سید افقهی گفت: امریکائی ها در این طرح قصد دارند تا افکار عمومی دنیا را متقاعد کنند که علیرغم صرف وقت و انرژی که در مذاکرات صورت گرفته ایرانی ها خلف وعده کردند و در ادامه از آن برای تحریمهای شدیدتر و ظالمانه تر در شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران استفاده کنند.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت محورهای مهم بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در روز جهانی قدس پرداخت  ۹۹۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی جلگه رخ و کدکن تسویه مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی در هاله ای از ابهام!/مدیر کل تعاون روستایی خراسان رضوی: تسویه مطالبات زعفرانکاران منوط به تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا سرنوشت بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در چالشی جدید! فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد، نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است/حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام کلیدواژه ضدصهیونیستی ترند سوم توئیتر جهانی شد دست روی دست نتیجه کلنگ زنی های بی نتیجه در تربت حیدریه عطر دل انگیز مواسات و کمک مومنانه در روستاهای مرزی شرق کشور