بدون نظر
 
توافق اولیه افزایش قیمت خودرو
تاریخ انتشار : ۰۱ خرداد ۱۳۹۴ در ۷:۱۳ ب.ظ
 
روزان نیوز-عضو ناظر شورای رقابت از توافقات اولیه برای افزایش کمتر از ۵ درصدی قیمت محصولات سایپا و کمتر از ۲ درصدی محصولات ایران خودرو خبرداد.
عضو ناظر شورای رقابت از توافقات اولیه برای افزایش کمتر از ۵ درصدی قیمت محصولات سایپا و کمتر از ۲ درصدی محصولات ایران خودرو در آخرین جلسه شورای رقابت خبرداد.

عیسی امامی در گفتگو با مهر از توافقات اولیه برای افزایش کمتر از ۵ درصدی قیمت محصولات گروه خودروسازی سایپا و کمتر از ۲ درصدی محصولات گروه خودروسازی ایران خودرو در آخرین جلسه شورای رقابت خبرداد.

عضو ناظر شورای رقابت با بیان اینکه این پیش بینی های اولیه پس از بررسی اطلاعات شرکت های مذکور به صورت میانگین تعیین شده است، افزود: قرار است هزینه های خودروسازان راستای آزمایی شود.

وی با تاکید بر اینکه در جلسه مذکور هیچگونه افزایش یا کاهش قیمتی به تصویب نرسیده است، گفت: اطلاعات مربوط به نرخ تورم بخشی خودروها از بانک مرکزی و نمره کیفیت از سازمان بازرسی دریافت و در جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

وی با ذکر این مطلب که سایپا مدعی است قراردادهای خود را براساس یورو تنظیم کرده و پرداختی ها را با نرخ دلار انجام داده است که این موضوع برای شورای رقابت دارای ابهام است، تصریح کرد: قرار است اطلاعات سایپا در جلسه آتی شورا بررسی بیشتری شود.

امامی با اشاره به نمرات منفی برخی از محصولات ایران خودرو بر اساس گزارش سازمان بازرسی و استاندارد، خاطرنشان کرد: این درحالی است که خودروسازان درخواست افزایش قیمت را به شورای رقابت ارائه کرده اند.

مصوبات جلسه دیروز شورای رقابت بدین شرح است:

دویست و بیست و یکمین مصوبه شورای رقابت مورخ ۳۰/ ۲ / ۱۳۹۴

موضوع جلسه: گزارشی از تشخیص و شناسایی بازارهای با دامنه تمرکز شدید؛ بررسی اطلاعات رسیده از بانک مرکزی و شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد در خصوص خودرو.

دویست و بیست و یکمین جلسه شورای رقابت با حضور ۸ نفر از اعضاء شورا و دو نفر عضو ناظر مجلس شورای اسلامی، راس ساعت ۱۴ روز چهارشنبه مورخ ۳۰ / ۲ / ۱۳۹۴ برگزار شد و موارد زیر مطرح گردید:

۱. گزارش کارشناسان مرکز ملی رقابت در خصوص تشخیص و شناسایی بازارهای با دامنه تمرکز شدید و پاسخ به سؤالات اعضای محترم شورای رقابت،

۲. گزارش کارشناسان مرکز ملی رقابت در خصوص اطلاعات رسیده از بانک مرکزی و شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد در خصوص خودرو و بحث و بررسی توسط اعضای محترم شورای رقابت؛ ادامه بحث در جلسه آتی شورا.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تراژدی غمناک مردم تربت حیدریه در قبال تلویزیون/وقتی که توپ سهل انگاری بین شرکت ارتباطات زیر ساخت و صدا و سیما پاسکاری می شود ارسال محموله ۲۵ تنی کمک های غیر نقدی بسیجیان تربت حیدریه به سیل زدگان منطق مقاومت انقلاب اسلامی را به این اقتدار رسانده، نه مذاکره و سازش رفتار دوگانه شورای شهر تربت حیدریه مقابل سازمان سینمایی کشور شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد