بدون نظر
 
توافق اولیه افزایش قیمت خودرو
تاریخ انتشار : ۰۱ خرداد ۱۳۹۴ در ۷:۱۳ ب.ظ
 
روزان نیوز-عضو ناظر شورای رقابت از توافقات اولیه برای افزایش کمتر از ۵ درصدی قیمت محصولات سایپا و کمتر از ۲ درصدی محصولات ایران خودرو خبرداد.
عضو ناظر شورای رقابت از توافقات اولیه برای افزایش کمتر از ۵ درصدی قیمت محصولات سایپا و کمتر از ۲ درصدی محصولات ایران خودرو در آخرین جلسه شورای رقابت خبرداد.

عیسی امامی در گفتگو با مهر از توافقات اولیه برای افزایش کمتر از ۵ درصدی قیمت محصولات گروه خودروسازی سایپا و کمتر از ۲ درصدی محصولات گروه خودروسازی ایران خودرو در آخرین جلسه شورای رقابت خبرداد.

عضو ناظر شورای رقابت با بیان اینکه این پیش بینی های اولیه پس از بررسی اطلاعات شرکت های مذکور به صورت میانگین تعیین شده است، افزود: قرار است هزینه های خودروسازان راستای آزمایی شود.

وی با تاکید بر اینکه در جلسه مذکور هیچگونه افزایش یا کاهش قیمتی به تصویب نرسیده است، گفت: اطلاعات مربوط به نرخ تورم بخشی خودروها از بانک مرکزی و نمره کیفیت از سازمان بازرسی دریافت و در جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

وی با ذکر این مطلب که سایپا مدعی است قراردادهای خود را براساس یورو تنظیم کرده و پرداختی ها را با نرخ دلار انجام داده است که این موضوع برای شورای رقابت دارای ابهام است، تصریح کرد: قرار است اطلاعات سایپا در جلسه آتی شورا بررسی بیشتری شود.

امامی با اشاره به نمرات منفی برخی از محصولات ایران خودرو بر اساس گزارش سازمان بازرسی و استاندارد، خاطرنشان کرد: این درحالی است که خودروسازان درخواست افزایش قیمت را به شورای رقابت ارائه کرده اند.

مصوبات جلسه دیروز شورای رقابت بدین شرح است:

دویست و بیست و یکمین مصوبه شورای رقابت مورخ ۳۰/ ۲ / ۱۳۹۴

موضوع جلسه: گزارشی از تشخیص و شناسایی بازارهای با دامنه تمرکز شدید؛ بررسی اطلاعات رسیده از بانک مرکزی و شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد در خصوص خودرو.

دویست و بیست و یکمین جلسه شورای رقابت با حضور ۸ نفر از اعضاء شورا و دو نفر عضو ناظر مجلس شورای اسلامی، راس ساعت ۱۴ روز چهارشنبه مورخ ۳۰ / ۲ / ۱۳۹۴ برگزار شد و موارد زیر مطرح گردید:

۱. گزارش کارشناسان مرکز ملی رقابت در خصوص تشخیص و شناسایی بازارهای با دامنه تمرکز شدید و پاسخ به سؤالات اعضای محترم شورای رقابت،

۲. گزارش کارشناسان مرکز ملی رقابت در خصوص اطلاعات رسیده از بانک مرکزی و شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد در خصوص خودرو و بحث و بررسی توسط اعضای محترم شورای رقابت؛ ادامه بحث در جلسه آتی شورا.

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
جلوه شکوفه های بهاری در شهر کدکن تربت حیدریه غربالگری ۷۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری ۷۷۹۱ نفر در ورودی های تربت حیدریه/اعمال قانون ۱۷ خودروی غیر بومی گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن شیوع ویروس کرونا و کاهش ۵۱ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه/افزایش ۱۲ درصدی فرآوردهای نفتی در سال ۹۸ آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود